Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопа ми издава някакъв пилкащ звук, като натисна копчето за включване и ми показва черен екран. След няколко опита да го включа в карайна сметка успявам. Можете ли да ми кажете какъв е проблема? Ако го преинсталирам дали ще се оправи или проблема си е от самия лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пилкащ? Пиюкащ? Тоест се чува някакво бипкане?

Можете ли да споделите какъв модел е лаптопа и как точно бипка (колко пъти, продължително или кратко и т.н.)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пилкащ? Пиюкащ? Тоест се чува някакво бипкане?

Можете ли да споделите какъв модел е лаптопа и как точно бипка (колко пъти, продължително или кратко и т.н.)?

Бипка докато не натисна пак копчето. Лаптопа е Dell Inspiron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, не ме бива много по тази част щом е така, някой по-компетентен колега ще ви помогне, предполагам.

Все пак можете да изключите лаптопа, да му махнете зарядното и батерията и да задържите бутона за включване 15-20 секунди и след това да се опитате да го включите пак. Съмнявам се това да помогне, но все пак не би навредило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Лаптопа ми издава някакъв пилкащ звук, като натисна копчето за включване и ми показва черен екран. След няколко опита да го включа в карайна сметка успявам. Можете ли да ми кажете какъв е проблема? Ако го преинсталирам дали ще се оправи или проблема си е от самия лаптоп?

Модела на Dell Inspiron .... 

Колко годишен е лаптопа.

На този черен екран определено пише нещо ! Какво точно.

Брой на бипканията също е важен .

Но на базата на това което си казал  това е стар лаптоп или поне батерията започва да се предава. Ако не ти го прави това когато е САМО на батерия ,вероятно BIOS прави грешка при разпознаване на зарядното (това съм го виждал точно при Dell Inspiron). Не е задължително това да е проблем със зарядното ТИ. Малко информация си дал толкова на базата на нея

Редактирано от sten64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на Dell Inspiron .... 

Колко годишен е лаптопа.

На този черен екран определено пише нещо ! Какво точно.

Брой на бипканията също е важен .

Но на базата на това което си казал  това е стар лаптоп или поне батерията започва да се предава. Ако не ти го прави това когато е САМО на батерия ,вероятно BIOS прави грешка при разпознаване на зарядното (това съм го виждал точно при Dell Inspiron). Не е задължително това да е проблем със зарядното ТИ. Малко информация си дал толкова на базата на нея

Модела е Dell Inspiron M5010. От около 3 години ми е. Абсолютно нищо не пише на черния екран само пищи и се чува,че е влючен и вентилатора работи.Бипкането е като аларма ( бипка и спира, бипка и спира....) и не спира докато не натисна копчето за да го изключа. Иначе и със зарядното пищи не само докато е на батерия.

Редактирано от lusiito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успявате ли да влезете в БИОС?

Ако можете,влезте в в конзолата за разширени действия,чрез помпене на бутона F8 и от там изберете Load Last Known Good Configuration.

п.п.Ето да си проверите пиукащите сигнали....http://www.computerhope.com/beep.htm

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То бипка и спира, но определен брой пъти, като веднъж между тях би трябвало да има по-дълъг интервал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е Dell Inspiron M5010. От около 3 години ми е. Абсолютно нищо не пише на черния екран само пищи и се чува,че е влючен и вентилатора работи.Бипкането е като аларма и не спира докато не натисна копчето за да го изключа. Иначе и със зарядното пищи не само докато е на батерия.

1. Водил ли си го на почистване ? Ако не крайно време е !!!  Задължително и с подмяна на термопастите !

2, Всъщност въпроса ми е когато е САМО на батерия прави ли точно това или има разлика ?

3. Ако не си правил  точка(1) много скоро няма да има смисъл от всички останали точки !

4. А по принцип дори след правилна експлоатация на батерията на лаптоп  след 2-рата година всичко е въпрос на малко късмет за времето което и остава.

Ако батерията ти е на края на живота си това има връзка с проблема ти -в нея има и електроника (датчици и не само).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Водил ли си го на почистване ? Ако не крайно време е !!!  Задължително и с подмяна на термопастите !

2, Всъщност въпроса ми е когато е САМО на батерия прави ли точно това или има разлика ?

3. Ако не си правил  точка(1) много скоро няма да има смисъл от всички останали точки !

4. А по принцип дори след правилна експлоатация на батерията на лаптоп  след 2-рата година всичко е въпрос на малко късмет за времето което и остава.

Ако батерията ти е на края на живота си това има връзка с проблема ти -в нея има и електроника (датчици и не само).

Не съм го носила на почстване. Няма разлика дали е на батерия или на зарядно, едно и също прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го носила на почстване. Няма разлика дали е на батерия или на зарядно, едно и също прави.

Значи аз спирам дотук .

Нали помниш (ако не си правил точка (1).......Идеята на това е да ти бъде спасен лаптопа макар че най -вероятно са нанесени необратими  последствия от прегряване на лаптопа ти.

Водиш го на почистване и подмяна на термопасти в сервиз най - добре .

Препоръка за сервиз няма да ти дам това зависи и от града в който си .

Виж в гугъл  сервизи.цени,  и много  късмет  .Ориентировъчна цена на почистване и подмяна на термопаста варира от 25 лв до 50...60 лв

След това ако все още става нещо от този лаптоп  батерията ти е за подмяна ...нова оригинална е около 100 лв .  Виж пак в  Гугъл.

Няма смисъл да гадаем като врачки ако не го заведеш на почистване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от това,което ви посъветвах,направихте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.Забравих да спомена,че батерията ми не издържа повече от 15 мин. от почти 1 година.

Ами значи сме точно в хипотезата за нова батерия .НО почистването и подмяната на термопасти е с много висок приоритет !

Дано си ме разбрала .

Не работя в сервиз ;-)  така че не приемай че те пробутвам на колегите още повече че имам не много добри впечатления от сервизните услуги ,но пък там е въпрос на технически средства на сервиза и  знания,умения на сервизния техник.  Затова и не давам име на фирма сервиз -това сама ще го решиш след като поразпиташ малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от това,което ви посъветвах,направихте ли?

Да. Сега го изключих, свалих батерията, изключих зарядното и задържах 20 секунди копчето. Като го включих тръгна от първия път. Не знам обаче дали следващия път като го включа няма да се появи пак проблема.

Редактирано от lusiito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Сега го изключих, свалих батерията, изключих зарядното и задържах 20 секунди копчето. Като го включих тръгна от първия път. Не знам обаче дали следващия път като го включа няма да се появи пак проблема.

Даже да се е оправил за момента проблема ти, това е временно .

Не спазиш ли в най- скоро време препоръките ми от  пост  № 12  прости се със лаптопа си.

Но той си е твой така, че ти решаваш дали да му дадеш шанс да поживее още малко или не .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже да се е оправил за момента проблема ти, това е временно .

Не спазиш ли в най- скоро време препоръките ми от  пост  № 12  прости се със лаптопа си.

Но той си е твой така, че ти решаваш дали да му дадеш шанс да поживее още малко или не .

Ще го занеса на сервиз тази седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какво съдите,че е прегрявал лаптопа?Имате ли някакви конкретни данни за това?

Авторката на темата,идеята ми беше да опитате да заредите Уиндоус в Safe Mode.И след това да търсите какво не е наред-дали температури,дали проблеми с рам-памет,дали нещо софтуерно.

п.п.Можете също да опитате Load Last Known Good Configuration.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какво съдите,че е прегрявал лаптопа?Имате ли някакви конкретни данни за това?

Авторката на темата,идеята ми беше да опитате да заредите Уиндоус в Safe Mode.И след това да търсите какво не е наред-дали температури,дали проблеми с рам-памет,дали нещо софтуерно.

п.п.Можете също да опитате Load Last Known Good Configuration.

А по какво че не е ?

А лаптопа не е почистван,изобщо 3 години !!!  До какво води това ?  Хайде да не спорим ние дали прегрява или не .

Важното е че няма начин да не е силно замърсен . и това ли ще оспорите ??

А до какво води замърсяване на лаптоп пак ли да спорим  ??

И най важния въпрос когато изгори лаптопа на момичето заради спора ни ,ако реши че няма нужда да го води на почистване ВИЕ ли ще поемете отговорност ?

На колко време е препоръчително да се прави почистване и подмяна на термопаста според вас ? Явно над 3 години по вашата логика !

Както казах лаптопа си е неин и тя ще реши дали да живее още !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят лаптоп,тоя от подписа,е купуван преди доста години.Това лято моя позната ми го подари,като преди това тя го е ползвала,и дъщеря и също.Аз го отварях за пръв път за почистване.и нямаше почти никаква натрупана мръсотия.Това по въпроса за категоричността ви относно прегряването и неизбежната нужда от почистване.

Докато няма категорични данни,че наистина е прегрявал или пък какви в момента са текущите температури,няма защо да спорим,като сам казвате.И не виждам кой от многобройните ви аргументи от последното ви мнение съм оспорил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят лаптоп,тоя от подписа,е купуван преди доста години.Това лято моя позната ми го подари,като преди това тя го е ползвала,и дъщеря и също.Аз го отварях за пръв път за почистване.и нямаше почти никаква натрупана мръсотия.Това по въпроса за категоричността ви относно прегряването и неизбежната нужда от почистване.

Докато няма категорични данни,че наистина е прегрявал или пък какви в момента са текущите температури,няма защо да спорим,като сам казвате.И не виждам кой от многобройните ви аргументи от последното ви мнение съм оспорил.

Аз спирам да коментирам , авторката да си вземе решение.

Да не е проблем да пусне например Aida и да тества температури за момента.

НО за 3 години аз не смея да твърдя че не е вдигал температура нито един път и че е чист без да бъде отворен . да не говоря за променените характеристики на термопастите дори само от времето на експлоатация.

Безотговорно е от наша страна да кажем НЕ го почиствай -аз мисля така а за Вас не знам.

А дали е позамърсен и или с позаминали термопастички и тя може да определи много грубо обаче  по температура на изходния въздушен поток и по звука на вентилатора.

НЕ го препоръчвам само това като диагностика де ;-)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам,защо смятате,че тоя проблем е причинен от прегряване? Ако може да ми обясните,като на лаик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам,защо смятате,че тоя проблем е причинен от прегряване? Ако може да ми обясните,като на лаик.

Първо прочетете пост № 6 и №10  .

Дали това което твърдите казвам там моля ? Хайде първо да четем ако обичате.

Просто за сведение ей така познах че е е стар лаптоп със сдала багажа батерия като проблем само с първоначалната информация  и това на базата на първия пост на  lusiito .

Проблема с почистването и термопастите е ОТДЕЛЕН проблем и НЕ видях да сте го оспорили или може би  ДА ?

Ако е така  го кажете в прав текст да НЕ го води на почистване  Ако ли не .....?!

И къде точно съм ви квалифицирал като лаик ?

Или това е вашата квалификация за мен ?

Надявам се можете да понасяте и други мнения освен вашето което аз не съм оспорил а дори подкрепил с това че може с АИДА да се направят тестове за МОМЕНТА .

Съвет към авторката на темата : 

НЕ ни слушайте нас двамата  допитайте те се за това към други лица и си вземете самостоятелно решение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.