Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Andrey_96

Нова конфигурация до 320-330 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще ми е нужна друга конфигурация (не за мен) до 320-330 лв. В тази цена не включваме - периферия , монитор , хард диск , кутия. Ще се ползва за игри (нещо на медиум настройки).Имам налична и NVIDIA GT 9500 512 MB DDR5. Спрял съм се на това:

ASROCK H81M-DGS /1150
G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150
2GB DDR3 1333 A-DATA - X2
PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

Обща стойност: 320.35 лв. с ДДС. Като за начало ще се ползва GT 9500 ... ИЛИ това:

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2
AMD A6-6400K X2/3.9GHZ/FM2/BOX
2GB DDR3 1600 A-DATA PRO x2
NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност: 321.87 лв. с ДДС - Тука незнам , колко добре ще се справи вграденото видео с 4 гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам. В АМД варианта вграденото видео е много по-добро от това в сглобката с интелски чаркове. Нищо не пречи 9500ГТ да се ползува с нея, да смята физиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам. В АМД варианта вграденото видео е много по-добро от това в сглобката с интелски чаркове. Нищо не пречи 9500ГТ да се ползува с нея, да смята физиката.

Да , разбирам ,имам една делема - вградена видео карта на AMD с 4 гб , по-добра ли е от 9500ГТ ? Или ще е по-добре с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK GB F2A55M-S1 /FM2 ATHLON X4 750K /BOX/FM2

Cooler Master GX Bronze, 450W

Малко над бюджета.Възползвай се от -25% намаление на захранващи блокове в ем@г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , разбирам ,имам една делема - вградена видео карта на AMD с 4 гб , по-добра ли е от 9500ГТ ? Или ще е по-добре с нея

Може да стои на слота и да смята определени задачи. На близки нива са като производителност, но все пак вграденото видео се справя по-добре с текселите. . В старите игри, където смятането на пиксели е важната част от движенето на енджина, ще е наравно или с малко предимство ще бие 9500ГТ, в съвременните игри бие вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да стои на слота и да смята определени задачи. На близки нива са като производителност, но все пак вграденото видео се справя по-добре с текселите. . В старите игри, където смятането на пиксели е важната част от движенето на енджина, ще е наравно или с малко предимство ще бие 9500ГТ, в съвременните игри бие вграденото видео.

Тоест , по-добре със или без нея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест , по-добре със или без нея ?

Не пречи с нищо ако стои поставена на PCI-E слота.

With Nvidia' s PhysX game, I say yes.

But others no. It's free, why not?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пречи с нищо ако стои поставена на PCI-E слота.

тоест , да е поставена , но монитора дИа е свързан към вграденото видео (дъното) и да се инсталира и драйверите на НВДИЯ ? Абе то ще е сигурно за няколко месеца , след това ще се вземе 7730 1гб ддр5 /7750 1 гб ддр5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоест , да е поставена , но монитора дИа е свързан към вграденото видео (дъното) и да се инсталира и драйверите на НВДИЯ ? Абе то ще е сигурно за няколко месеца , след това ще се вземе 7730 1гб ддр5 /7750 1 гб ддр5

Не пречи да е на слота. Вече решението дали ще е, или не,  е на прижателя на машината. На мен физика не ми пука дали и как се смята и бих предпочел да ми е по-просторно в кутията. Но това си е мое предпочитание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш видео карта защо ще взимаш процесор с вградено видео? 

Вземи ATHLON X4 750K /BOX/FM2 и карай с 9500 докато събереш пари за нещо читаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема: търся си хард диск 1 тб. до 120 лв. - ориентирал съм се към тези 2-та: 

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3Като клоня повече към SEAGATE , заради повечето кеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR Обща стойност - 109.17 лв. с ДДС

Същият,малко по-евтин.Като добавите за доставката,цената се изравнява.Но има три години гаранция,което вече си е явен плюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRОбща стойност - 109.17 лв. с ДДС

Същият,малко по-евтин.Като добавите за доставката,цената се изравнява.Но има три години гаранция,което вече си е явен плюс.

Мерси :) ОТНОВО ... Иначе да.... сега обърнах внимание ,че този е с 3 години , а другите със по 2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От същият сайт можеш да намериш отново същият диск,но 1,5 ТБ,на цена 120 лв.Мисля е с две години гаранция.И добавяш за доставката.Изборът си е твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От същият сайт можеш да намериш отново същият диск,но 1,5 ТБ,на цена 120 лв.Мисля е с две години гаранция.И добавяш за доставката.Изборът си е твой.

Би ли ми дал линк ? Че нещо не го виждам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.