Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Проблемът, който имам е свързан със загряване и бучене на компютъра. Дотук нищо необичайно, нали? Странното е, че когато ползвам лаптопа той работи добре, не загрява, бърз е, изобщо всичко си е както преди. Когато обаче го оставя неизползваем за няколко минути и той "заспи" или се включи screensaver-a необяснимо за мен започва много да шуми и да се товари. Размърдвам мишката и след 10 секунди вече не се товари, не шуми и не загрява.

Някакви предположения и съвети ?  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш "cmd" като администратор и пишеш следната команда:

powercfg /hibernate off

Еnter и рестарт.След като зареди повтаряш процедурата, но този път командата е:

powercfg /hibernate on

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а нямаше ли едни биткойн вирусчета дето го правеха тоя номер? Че имам някакви такива спомени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а нямаше ли едни биткойн вирусчета дето го правеха тоя номер? Че имам някакви такива спомени...

Ако се съмняваш за вируси, може да посетиш и раздела за вируси, като пуснеш тема и колегите от HJT Team ще проверят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с командите, но не даде резултат, пак се тормози. Гаджета на 7-цата отчита натоварване от около 30%. По принцип редовно и стриктно си почиствам машината, но знам ли може и вирус да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............. или се включи screensaver-a необяснимо за мен започва много да шуми и да се товари................

Тази опция се обезмисли с идването на TFT-тата. От нея вече няма нужда. Използваше се при CRT мониторите за да се получи равномерно износване на луминофора он след като те изчезнаха скринсервара става ненужен.

От друга страна хич не е зелен защото особено при по старите машини това вместо да намали консумацията на машината я вдига драстично. 

Ако ефекта го има и при угаснал дисплей то тогава определено нещата отиват на вирус копач а и с тази цена на биткойните вероятно разновидностите на вируса ще се увеличават и за в бъдеще.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.