Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

schkeuditz

Стар компютър се нуждае от видео-карта

Препоръчан отговор

Не разбирам нищо от това как да разбера каква видео карта трябва да си купя,знам че е много стари че е по-добре да си купя нов, но не ми трябва да е невероятен, а направо да дам цел - да върви 720п клипове или да цъкам World of warcraft без да пада фпс под 30... Ще дам инфо, което мисля, че е нужно и се надявам да ми помогнете, ако не е достатъчно - питайте - да гледам в AIDA-та.

Motherboard Name  Asus M2R32-MVP
North Bridge: AMD RD580 ; North Bridge: AMD Hammer DDR2 IMC ( даже не знам дали тези са нужни :D )
CPU Type  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+
OS Name  Microsoft Windows 7 Ultimate
ATI Radeon X1650 Pro (RV530)  Video Adapter 256 mb

Молбата - ако може някой да ми каже(или намери) по-дора видео карта. Мисля че видях че дъното поддържа 2 видеота, как може да станат 2 видео-карти да работят заедно? И ако става - към кои видео-карти трябва да се насоча. Бюджет - до +-150 лева..

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

грешен раздел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази или тази ще ти свършат чудесна работа.

Ако си сигурен, че ще работят на тази стара щайга бих взел PALIT GeForce® GT 640 (1024MB GDDR5)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще работи, която и да вземеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах PALIT GeForce® GT 640 (1024MB GDDR5), смятам че ще има огромна промяна, въпреки че процесора е доста слаб и рам-а е ддр2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SAPPHIRE 1024М HD7750 DDR 5 PCI-E Bulk http://shop.sky.bg/index.phproute=product/product&path=1_13&product_id=264&sort=p.price&order=ASC

Тази е по-добра. 6-7 лв за доставка ще ви трябват също така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим коя фирма ще звънне по-бързо :D  Поръчах и SAPPHIRE 1024М HD7750...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ви звънят за потвърждение.Винаги можете да откажете това,което не искате.

И двете фирми ще ви се обадят утре преди обяд.На следващият ден пак преди обяд картата ще е при вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е редовен клиент , може и да не се обадят за потвърждение - да не се окаже утре собственик на две карти :)

На мен от емаг вече не се обаждат за потвърждение :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е редовен клиент , може и да не се обадят за потвърждение - да не се окаже утре собственик на две карти :)

На мен от емаг вече не се обаждат за потвърждение :D

Да :D и на мен вече не ми се обаждат :D :D ... Чакам аз за потвърждение , чакам си аз , чакам , влизам в емайл и пише "потвърдена и приета поръчка - ден на достака хх-хх-2013" :D :D :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам за захранването... може би да го  отворя за да видя ?

Още не съм потвърдил покупката и искам само последно да ви попитам че не разбрах коя е по-добра от 2-те:

1 - SAPPHIRE 1024М HD7750 DDR 5 PCI-E 3.0 /BULK/ http://shop.sky.bg/i...price&order=ASC

2 - GB R7 250 1GB GDDR5 GV-R725OC-1GI

Благодаря Много на всички които писаха! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам за захранването... може би да го  отворя за да видя ?

Още не съм потвърдил покупката и искам само последно да ви попитам че не разбрах коя е по-добра от 2-те:

1 - SAPPHIRE 1024М HD7750 DDR 5 PCI-E 3.0 /BULK/ http://shop.sky.bg/i...price&order=ASC

2 - GB R7 250 1GB GDDR5 GV-R725OC-1GI

Благодаря Много на всички които писаха! :)

7750!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок Благодаря!!

Отворих го и ПРОБЛЕМ?! Пише model ISO 450PP

max output 350w

На тези карти иска 400w? :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок Благодаря!!

Отворих го и ПРОБЛЕМ?! Пише model ISO 450PP

max output 350w

На тези карти иска 400w? :S

Ти зарежи цифрите, но обърни внимание на това, че като цяло захранването е много зле(не искам да те обидя), но трябва да се смени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти зарежи цифрите, но обърни внимание на това, че като цяло захранването е много зле(не искам да те обидя), но трябва да се смени!

В момента нямам никакви излишни пари, ако може да ме светнеш само

1 - Ще работи ли компа без да го сменям? (с HD7750)

2 - Има ли опасност ако не го сменя?

3 - Някакъв възможно най-евтин вариант ?

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Ще работи.

2.Щом е калпаво-калпаво си е и без картата,винаги има "опасност".

3.Chieftec 400WFSP 400W, RGE 450W.

Щом ще работи бих карал докато взема някой лев...И тогава да го сменя тези са над 60 лв...

Може ли нещо да изгори O_O?

Този ефтин(предполагам боклук за парите си) ако стане мога да го взема - http://ardes.bg/components/power-supplies/RPC+SURSA+RPC+500W-45528 Има ли смисъл от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще работи бих карал докато взема някой лев...И тогава да го сменя тези са над 60 лв...

Може ли нещо да изгори O_O?

На твое място първо бих сменил захранването! За да си спокоен, че в последствие можеш да правиш подобрения! Това, че е над 60лв. да не ти прави впечатление - добрите захранвания, макар и нискобюджетни са нагоре с цените! Всъщност сега прочетох началото на темата и моят краен съвет е - не влагай пари в тази машина, а събирай за нова!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място първо бих сменил захранването! За да си спокоен, че в последствие можеш да правиш подобрения! Това, че е над 60лв. да не ти прави впечатление - добрите захранвания, макар и нискобюджетни са нагоре с цените! Всъщност сега прочетох началото на темата и моят краен съвет е - не влагай пари в тази машина, а събирай за нова!

Поздрави!

Знам че нова е най-добре ама нямам възможност в момента.. Затова реших че 1 видео ще го ъпдейт-не достатъчно...

Мисля така да направя - ще я купя тая 7750 и ще се моля да не замирише :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата при пълно натоварване харчи 55 вата,така че не би трябвало да имаш особени притеснения.Разбира се,ново и качествено захранване ще се отрази съвсем благотворно и на вас и на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ISO не е пълен боклук, не се притеснявай. Да, не е от класа на Chieftec, Corsair и т.н. но поне има защити и ако изгори няма да отнесе някой и друг компонент с него, за разликата от абсолютните боклуци SP, Codegen, JNC и т.н. Все пак при първа възможност го замени с нещо по-качествено и по-съвременно, а старото го дръж за резерва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали ;] , много ми помогнахте!

Получих я тази HD 7750, обаче когато ми звъннаха за потвърждение ми казаха че нямат Sapphire, а само PowerColor и по-скъпата и от нея. И аз им казах OK вземам тази на PowerColor ако е същата. Да, да същата е...

И получих PowerColor HD7750 ама пасивно охлаждане O_O, надявам се да не е по-зле, пък ако трябва - мога да закача вентилатор?

Всичко е медно с видеото, но бяхте прави - има разлика,но насичания има - процесора все към 100% натоварен :X

И сега реших да го овърклокна (за 1 път го правя) и май се получи, въпреки че не съм сигурен дали пипам правилните настройки

- Bus speed 267 MHz x 10.5(Multi);1.48V;2803 MHz(нормално е 2200MHz)

От 16 мин. ORTHOS test:stress CPU and RAM - до 62 градуса стигат ядрата

Някой ако може да ми даде съвет - добре ли е станал овърклока или нещо да сменя?

Забелязах, че показанията Core Voltage се менят от:

1 -  1.488V

2 -  1.504V

3 -  1.520V

Нормално ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.