Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , разгледах другите подобни теми но не ми се сториха полезни ... трябват ми предложения за конфигорация за дете което предимно ще играе игри като Euro Truck 2 , Football Manager 2014 , FIFA 2014 , PES 2014 и такива ... може да се ползва от стара конфигорация единственно монитор но за тези пари ако се вкара и монитор ще е хубаво ... трябва да е Intel ... 

Благодаря !

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да погледнете тази тема. *Конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BIOSTAR H61MGV3 LGA11554G DDR3 1600 SILICON POWERCM K350 W/600W PSU500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBI5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155Обща стойност - 659.81 лв. с ДДСБюджетът е надвишен, но мисля, че си струва :)ПП: Може и така:BIOSTAR H61MGV3 LGA11554G DDR3 1600 SILICON POWER500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBI5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155NJOY 450RGE 450W Active PFCSHENHA ATX MID TOWER SH-509Обща стойност - 635.30 лв. с ДДС Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да погледнете тази тема. *Конфигурация

Благодаря колега , разгледах я тази тема но искам да е с Intel , а там почти всички са с AMD , вярно има едно предложение с Intel но е Pentium ... 

BIOSTAR H61MGV3 LGA11554G DDR3 1600 SILICON POWERCM K350 W/600W PSU500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBI5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155Обща стойност - 659.81 лв. с ДДСБюджетът е надвишен, но мисля, че си струва :)

Благодаря колега , не се и съмнявах че ще дадеш адекватно предложение ... благодаря ... компромис от 50 лв . е допустим естественно ... а тази кутия ЦЪК  ... ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а тази кутия ЦЪК  ... ?

Хм, не намирам никакви размери в нета...ПП: HD 2500 в i5-3470 не е най-доброто видео, за сравнение - HD 4600 в i3-4330 Haswell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет,всичко ще е с големи компромиси.Щом гейминга е приоритет,тогава по-добре да си изберете процесор АМД,там вграденото видео просто е по-добро от Интелското.

Защо толкова държите на Интел?

Друг вариант е да си вземете игрална конзола и си решавате всичките проблеми.Не съм сигурен обаче дали изброените игри ги има за конзола.Проверете.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет,всичко ще е с големи компромиси.Щом гейминга е приоритет,тогава по-добре да си изберете процесор АМД,там вграденото видео просто е по-добро от Интелското.

Защо толкова държите на Интел?

Друг вариант е да си вземете игрална конзола и си решавате всичките проблеми.Не съм сигурен обаче дали изброените игри ги има за конзола.Проверете.

Ами за игралните конзоли има ги игрите ... но това е дете и ще му трябва да ползва Office примерно а и какво ли още не иначе преспокойно за тези пари би се намерило PS3 примерно , а за видеото мисля че ще издържи игрите видеото на Intel , въпроса е че детето не е моето иначе наистина бих го убедил за конзола ... 

А за кутията и аз не успях да намеря размерите ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей робува на предразсъдъци към дадена марка.Важен е моделът. Вградените видеокарти в процесорите АМД са по-добри.За този модел,по-добре да се вземе такъв процесор.

п.п.И кажете какъв е мониторът,за да можем да напаснем изводите на дъното и входовете на монитора.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един съвет да се помисли за AMD, по-добро решение предвид бюджета и изискванията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей робува на предразсъдъци към дадена марка.Важен е моделът. Вградените видеокарти в процесорите АМД са по-добри.За този модел,по-добре да се вземе такъв процесор.

п.п.И кажете какъв е мониторът,за да можем да напаснем изводите на дъното и входовете на монитора.

Още един съвет да се помисли за AMD, по-добро решение предвид бюджета и изискванията.

А може ли тогава някакво хубаво предложение с AMD ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марката и модела на монитора.

п.п.Звук как възпроизвеждате? От слушалки ,или от колонки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си за нещо такова но трябват още оари за една плочка рам за двукалния режим. Там се качваме нагоре и може дасе мислу за нещо с отделно видео. Питайте своя приятел има ли хард диск който може дасе използва ако е сата супер. Пестим около 100 лева.

post-332767-0-59691100-1385052930_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марката и модела на монитора.

п.п.Звук как възпроизвеждате? От слушалки ,или от колонки?

Мисля че ще се слуша на слушалки ... монитора е старичък Samsung за модел не мога да ви кажа не е пред мен но ще ги питам ... 

Мисля си за нещо такова но трябват още оари за една плочка рам за двукалния режим. Там се качваме нагоре и може дасе мислу за нещо с отделно видео. Питайте своя приятел има ли хард диск който може дасе използва ако е сата супер. Пестим около 100 лева.

Хард диск няма ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,всичките тия въпроси,които задавам за монитора,са да знаем какви изводи да има дъното.Иначе може да стане така,че дъното да не можем да го свържем с монитора.И да трябват пари и за преходници.

В случая,това дъно,което ви предлага Brian Krzanich ще върши работа.

ASROCK FM2A55M-HD+
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 589.14 лв. с ДДС

Ще останат и малко пари за доставката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не виждам много избор за дъна на сокет fm2. Не мога да разбера защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,всичките тия въпроси,които задавам за монитора,са да знаем какви изводи да има дъното.Иначе може да стане така,че дъното да не можем да го свържем с монитора.И да трябват пари и за преходници.

В случая,това дъно,което ви предлага Brian Krzanich ще върши работа.

ASROCK FM2A55M-HD+

AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX

2X4G DDR3 1600 A-DATA

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 589.14 лв. с ДДС

Ще останат и малко пари за доставката.

Публикувано изображение

Ето това е монитора ... 17 " старичък но мисля че е съвместим с дъното което сте ми предложили ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както гледам спецификациите му,има VGA вход.Дъното също има такъв изход.Така че,съвместими са,поне в това отношение.

Все пак,да ви обясня някои неща за конфигурацията,която предлагам.

Дъното е ясно,доста е орязано,като за бюджета.

Добър процесор.Хард с три години гаранция. Двуканална рам-памет,така процесора и вграденото видео ще работят по-добре. Кутията също е малка,но поддържа видеокарти с дължина до 320 мм,стига да има само един хард включен.След време,живот и здраве,ако има парички,може да се добави и видеокарта. Захранването е достатъчно добро,ще издържи.

п.п.разбира се,ако повече колеги се включат с предложения,ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както гледам спецификациите му,има VGA вход.Дъното също има такъв изход.Така че,съвместими са,поне в това отношение.

Все пак,да ви обясня някои неща за конфигурацията,която предлагам.

Дъното е ясно,доста е орязано,като за бюджета.

Добър процесор.Хард с три години гаранция. Двуканална рам-памет,така процесора и вграденото видео ще работят по-добре. Кутията също е малка,но поддържа видеокарти с дължина до 320 мм,стига да има само един хард включен.След време,живот и здраве,ако има парички,може да се добави и видеокарта. Захранването е достатъчно добро,ще издържи.

п.п.разбира се,ако повече колеги се включат с предложения,ще е по-добре.

Твойто предложение е достатъчно добро като бих само заменил захранването с това Cooler-master-gx-bronze-450w за 69,74лв. Просто за тези 17лв. повече сравнение с Фортрона получава доста по-добро захранване като харектеристики и с 5 год. гаранция. ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм,захранването е много по-добро.Разбира се,авторът на темата ще си преценява паричните възможности.Все пак бюджетът не винаги е разтегливо понятие,както на нас може да ни се иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги ! Естественно ще изчакам още няколко мнения ако има но предложението със Cooler Master захранването ми хареса ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се автора да не сърди, че използвам неговата тема. Пиша тук, защото изискванията ми са същите. 

Нов компютър за около 600лв, на който се играе "Лига" или там както се казва. В бъдеще ще се играят и други игри предполагам. От сегашния няма какво да се използва, само харда, който е SATA, но пък е малък - 80Gb. Предпочитам машина с възможност за ъпгрейд. Под това аз разбирам - добро дъно, добър процесор и захранване. Нека поне тези компоненти да не са с голям компромис. Допълнително памет и видео карта ще се купуват в последствие. Монитора е с VGA вход и първоначално ще се ползва, но ще се сменя и той. 

Благодаря! 

Редактирано от Dislike (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е желателно да си направите тема защото по този начин ако реши и автора да се включи с неговите въпроси ще стане шарения...!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се автора да не сърди, че използвам неговата тема. Пиша тук, защото изискванията ми са същите. 

Нов компютър за около 600лв, на който се играе "Лига" или там както се казва. В бъдеще ще се играят и други игри предполагам. От сегашния няма какво да се използва, само харда, който е SATA, но пък е малък - 80Gb. Предпочитам машина с възможност за ъпгрейд. Под това аз разбирам - добро дъно, добър процесор и захранване. Нека поне тези компоненти да не са с голям компромис. Допълнително памет и видео карта ще се купуват в последствие.

Благодаря! 

На какъв монитор ще се играе кутия имате ли ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е желателно да си направите тема защото по този начин ако реши и автора да се включи с неговите въпроси ще стане шарения...!

Да помислих за това, но погледнах, че последното мнение е от преди близо месец и затова реших да пиша тук направо. Ако се налага ще пусна нова тема, не е проблем. Извинявам се все пак!

Brian Krzanich,

Кутия е стара и по-добре да се вземе нова. За дъното мога да кажа, че може да е само с DVI изход, защото имам VGA-DVI адаптер и на първо време монитора ще може да се ползва така. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да помислих за това, но погледнах, че последното мнение е от преди близо месец и затова реших да пиша тук направо. Ако се налага ще пусна нова тема, не е проблем. Извинявам се все пак!

Brian Krzanich,

Кутия е стара и по-добре да се вземе нова. За дъното мога да кажа, че може да е само с DVI изход, защото имам VGA-DVI адаптер и на първо време монитора ще може да се ползва така. 

Най-добре би било да се вземе нещо с вградено видео и да се съберат пари за хубава видео карта . Щом е за игри fm2 и apu то е ясно с такъв бюджет . Гледах да не режа много както вие искахте , но с този малък бюджет няма как да стане ето го и него http://nikem-bg.net/cart/50339p1r43857p1r50241p1r44260p1r2008p1r46943p1rf.html сложих 4гб рам можех да сложа две плочки по 2гб всяка за да има двукален режим заради вграденото видео . По-добре сега 4 и по късно може да добавите още 4 и става по-добре . Захранването за тази цена е отлично както и кутията за тази цена . Процесора е почти върховия но 30 лева по евтин за сметка по-малко поддържаната честота на рамта . 

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Пламен Р
      Как да си направя повече HZ монитора , в  момента е 60 , а аз искам 120 или 144 със HDMl кабел съм  и монитора е samsung!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.