Премини към съдържанието
A.com

Проблем с видео карта на LG E500 - екрана се раздели на 6

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предполагам, че някой от вас си спомнят за темата ми за лаптоп втора употреба? Е, сега темата е за проблем с лаптопа втора употреба. :)

До преди час лаптопа си работеше отлично, но в един момент екрана се раздели на 6 части. Ето и картинка:

Публикувано изображение

Порових се из нета и открих тази тема.

Въпросния лаптоп е с Nvidia GeForce 8400M G(или е Go, защото не се вижда добре).

Сега проблема е как да се реши проблема.

Някой ако има опит може ли да помогне със съвет или каквото и да било.

В събота или неделя ще отворя лаптопа за да видя дали видеото може да се смени или е запоено за дъното.

Ако видеото е запоено, предполагам, че ще трябва да се смени цялото дъно.

Някой да има подобно, работещо, но с видео карта на АТИ?

И накрая, за каква сума мога да продам лаптопа на части, или целия, но с описания проблем.

CPU: Core2Duo: 1,66 GHz

RAM: 2 GB

HDD: WD 250GB

Матрицата е без изгорели пиксели.

Тук има пълна спецификация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещаме се за темата ... още тогава ти бях предложил едно IBM / Lenovo от T60 или T61 но това е друга тема ... ако чипа е разпоен лоша работа ... за сменяне на дъно ако питаш мен не се захващай защото ще ти излезе по вече пари от колкото да го продадеш ... запояването е над 100 лв . но ако е разпоен чип ситуацията ще е лоша ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещаме се за темата ... още тогава ти бях предложил едно IBM / Lenovo от T60 или T61 но това е друга тема ... ако чипа е разпоен лоша работа ... за сменяне на дъно ако питаш мен не се захващай защото ще ти излезе по вече пари от колкото да го продадеш ... запояването е над 100 лв . но ако е разпоен чип ситуацията ще е лоша ... 

Ти предложи, ама собственика си избра друго. Сам си е виновен.

ето същият проблем само че на HP... 

http://www.youtube.com/watch?v=w45tZPVcj4c

Да попитам правилно ли съм разбрал - тоя пич загрява чипа на видео картата с надеждата припоя да "поомекне" и след като натисне чипа, да се получи по-здрава спойка с пистите по дъното?

Или се случва нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами мисля ,че точно това прави, но ми се вижда малко груба работа.

Подобно видео има на един грък той със пистолет за горещ въздух е прави тази процедура и с алуминиева пластина за да не увреди съседните компоненти,ако не го намираш клипа мога да ти го пратя и него да видиш . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И отново един съвет от мен. Ако намериш някой, който купува чаркове за този лаптоп /пиши в Google/, мисля, че срещнах човек за такъв модел, давай го за чаркове. Аз само питам при това положение за диска - дали е ATA или  SATA. Дано имаш късмет и не купувай по този начин лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново един съвет от мен. Ако намериш някой, който купува чаркове за този лаптоп /пиши в Google/, мисля, че срещнах човек за такъв модел, давай го за чаркове. Аз само питам при това положение за диска - дали е ATA или  SATA. Дано имаш късмет и не купувай по този начин лаптоп.

Диска мисля, че е САТА, ама като го отворя ще проверя. Ако видеото може да се сменя, ще гледам да го сменя, ако е запоено, то... ще е за чаркове.

Който трябваше да си направи извода да не купува по този начин лаптоп, вече си го направи. :)

Следващият път да му е за урок. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.