Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fagida

Син Екран 0x00000124

Препоръчан отговор

Здравейте !Значи преди 1 ден закупих Е7400 !Преди това бях с пентиум 4 521 !Проблема е при инсталаця на Windows !

Син екран с 0x00000124 Предполагам че е нещо от процесора защото след смяната стана така !Също предполагам че Windows-а няма драйвер на този процесор .А също да кажа че преди да почна с инсталацията процесора си работеше под сафе мод !(Знам че след смяна на такъв компонент трава прейнсталация)Дъно : Asus-P5BРАМ: A-data 2 gb 800MhzВидео : Nvidia Gforce 8800 GTS 320MB 320 bitaЗахранване : Inox 460WМОЛЯ ОТЧАЕНО АКО НЯКОЙ АКО СИ ИМА ПРЕДСТАВА ДА МИ ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ МУ МНОГО ЗАДЪЛЖЕН !Mисля еся отново да го сменя да провам на чистата инсталация дали ще стане или не ,но ще изчакам малко да видим някой има ли си представа за какво става дума !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети какво пише тук ако ще слагаш такъв процесор.

Ето и какво значи тази грешка:" STOP 0x00000124: WHEA_UNCORRECTABLE_ERRORUsual causes: Hardware, Incompatibility, May be driver corruptionThis bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA)".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е пълния модел на дъното, за този процесор ще трябва актуализация на BIOS-a. 

Core 2 Duo E7400(2.80GHz,1066FSB,L2:3MB,rev.R0) ALL BIOS 2001

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е пълния модел на дъното, за този процесор ще трябва актуализация на BIOS-a. 

Core 2 Duo E7400(2.80GHz,1066FSB,L2:3MB,rev.R0) ALL BIOS 2001

Биос версята ми е 2101 бета версия пише че е !Публикувано изображениеПубликувано изображение

Би трябвало моята версия да е по нова и да подържа този процесор ИЛИ аз се бърка

Прочети какво пише тук ако ще слагаш такъв процесор.

Ето и какво значи тази грешка:" STOP 0x00000124: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Usual causes: Hardware, Incompatibility, May be driver corruption

This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA)".

Драйвер скенера да го пусна на Е7400 под сафе мод ? или аз се бъркам ? Прочел съм го целия сайт за моето дъно ! и всъщо да ти напомня че процесора под сафе моде тръгва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде аз ще провам пак ще сложа Е7400 И с тоя драйвер скенер да търси !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигнатура на проблем:
  Име на проблемно събитие: BlueScreen
  Версия на ОС: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  ИД на езикова променлива: 1026

Допълнителна информация за проблема:
  BCCode: 124
  BCP1: 0000000000000000
  BCP2: FFFFFA80029BE038
  BCP3: 00000000B2000040
  BCP4: 0000000000000800
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1

Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:

Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:

Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
  C:Windowssystem32bg-BGerofflps.txt

Сложил съм линкове за сваляне който разбира или му се занимава да заповяда !

Май в крайна сметка се намери проблема !
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН
СЕГА ЩЕ ОБЯСНЯ И КАК ЗАЩОТО МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ И НА ДРУГ !

И така да започна с обяснениеята значи четох и разни форуми някви пълните нелепици и като цяло лекия проблем бил с волтажа !
1.Проверете Волтажа в сайта на производителя 0.8500V-1.3625V моя случаи

2.Запомнете или си го запишете за по сигорно !
3.Влизате в биос-а виждате на колко работи При мен беше на 1.260волта и аз го направих на 1.200 

4.Правите го на ръчна настройка и му задавате волтаж но да е от 0.8500V-1.3625V Моя случаи
5.Запаметявате настройките Компа се ресва и всичко е ОК !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН

СЕГА ЩЕ ОБЯСНЯ И КАК ЗАЩОТО МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ И НА ДРУГ !

И така да започна с обяснениеята значи четох и разни форуми някви пълните нелепици и като цяло лекия проблем бил с волтажа !

1.Проверете Волтажа в сайта на производителя 0.8500V-1.3625V моя случаи

2.Запомнете или си го запишете за по сигорно !

3.Влизате в биос-а виждате на колко работи При мен беше на 1.260волта и аз го направих на 1.200 

4.Правите го на ръчна настройка и му задавате волтаж но да е от 0.8500V-1.3625V Моя случаи

5.Запаметявате настройките Компа се ресва и всичко е ОК !

Вероятно в новата версия на биос, където се препоръчва да се инсталира на дъното при такъв тип процесори, това е коригирано без да го пипаш ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно в новата версия на биос, където се препоръчва да се инсталира на дъното при такъв тип процесори, това е коригирано без да го пипаш ти.

М не точно защото аз съм с по нова версия на биоса от препорачителната ама най вероятно защото е бета и в следващата е коригиран този въпрос !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М не точно защото аз съм с по нова версия на биоса от препорачителната ама най вероятно защото е бета и в следващата е коригиран този въпрос !

Това само го предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МИ да то никой не може да го каже с точност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия на БИОС е P5B BIOS 2104, не е бета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кой е казал че последната е бета ? Аз ти казвам че моита е бета 2101 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кой е казал че последната е бета ? Аз ти казвам че моита е бета 2101 !

Щом всичко работи вече не го пипай, а си използвай компютъра. Няма нужда да пипаш повече биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.