Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS, модел А53Б.Преди няколко дни кабелът на зарядното ми се развали, беше прекъснато някъде горе, ако го разместех, батерията почваше да се зарежда, но мръднеше ли се веднъж-два пъти - спираше да се зарежда и лампичката на power button-a започваше да мига, ако не го изключа. Смених си кабела, не цялото зарядно, само кабела, който се включва в лаптопа и сега, когато го включа и е с батерия, се зарежда 10 секунди, спира, пак започва и след това отново лампичката на power button-a започва да мига. Когато е само на зарядно, всичко е окей, но се чува някакъв странен тих шум отдолу, наподобяващ звука от нагряваща се жичка на електрическа крушка.Някой има ли представа от какво може да е, дали е възможно кабела, който си купих да не е този, който ми трябва, въпреки че влиза в буксата, макар и малко по-трудничко от предишния.ПП Преди няколко дни го бях изпуснал, ако това има значение.

Редактирано от pit
грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би зарядното е LiteON. Според мен то трябва да се отвори (счупи) и да се смени изцяло кабела зарядно → лаптоп с презапояване. Обикновено тези зарядни са правени в час по трудово в китайски гараж. Аз например реших въпроса с подобно зарядно на ASUS лаптоп без замяна на кабел и разни презапоявания. А с ново зарядно устройствo на Cooler Master, има накрайници за каквото се сетиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два кабела. Единият е към зарядното, който не е свързан вътре в зарядното. Другият - към лаптопа е свързан, не се отсъединява без разглобяване на самото зарядно. Нещо не разбрах как е сменен кабелът от зарядното към лаптопа, писах по-горе за поялник.

P.S. Упс, съвсем забравих. Обикновено зарядните имат гаранция (която в случая не важи), виж MOST за ASUS. Според мен няма оправия, по-добре питайте MOST или друг сервиз на ASUS.

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два кабела. Единият е към зарядното, който не е свързан вътре в зарядното. Другият - към лаптопа е свързан, не се отсъединява без разглобяване на самото зарядно. Нещо не разбрах как е сменен кабелът от зарядното към лаптопа, писах по-горе за поялник.

P.S. Упс, съвсем забравих. Обикновено зарядните имат гаранция (която в случая не важи), виж MOST за ASUS. Според мен няма оправия, по-добре питайте MOST или друг сервиз на ASUS.

Беше запоен малко след адаптера.

Лаптопът ми е подарък, купен е от Италия, и нямам гаранционна карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запояването се прави вътре в адаптера. Няма начин да стане извън и да е успешно. По-добре е ново оригинално зарядно или вариант с много накрайници. Вторият вариант доста по-евтин и значително по-стабилен, но леко зависи от производителя. На мен ми струваше два пъти по-тънко от ново зарядно за ASUS. Аз бях дотук. Успех!

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Лаптопът ми е подарък, купен е от Италия, и нямам гаранционна карта...

1. Написал сте, че кабелът между зарядното и лаптопа е сменен с нов, закупен от вас. Новият със същото сечение ли е на проводниците или са по тънки.

2. Куплунга, включващ се в лаптопа/ женски жак с диаметър 5мм/ трябва да си влиза в лаптопа без никаква сила на прилагане и да не е също - хлабав. Тук пишете, че вашият влиза малко трудно. Защо ?

3. Поляритета е от особено значение и тук вярвам да не сте допуснал грешка, щом лаптопа работи.

4. След като не можете да се справите с тези елементарни неща, има си сервиз и не е редно да си правите "експерименти" независимо, че лаптопа ви е подарък! Не от всяко дърво, правят свирки! Това е народна поговорка.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Написал сте, че кабелът между зарядното и лаптопа е сменен с нов, закупен от вас. Новият със същото сечение ли е на проводниците или са по тънки.

2. Куплунга, включващ се в лаптопа/ женски жал с диаметър 5мм/ трябва да си влиза в лаптопа без никаква сила на прилагане и да не е също - хлабав. Тук пишете, че вашият влиза малко трудно. Защо ?

3. Поляритета е от особено значение и тук вярвам да не сте допуснал грешка, щом лаптопа работи.

4. след като не можете да се справите с тези елементарни неща, има си сервиз и не е редно да си правите "експерименти" независимо, че лаптопа ви е подарък! Не от всяко дърво, правят свирки! Това е народна поговорка.

След като собственоръчно смених кабел, като при колегата...всъщност се отказах. Когато отворих адаптера ми стана лошо, мани ги сеченията и поляритетите. Язък, нямам снимка. Презапоих всичко на шибания LitеON, сложих какъвто трябва кабел към лаптопа. Преди месец го дадох на един приятел, който имаше счупен китайски кабел на зарядно, пак за ASUS. Кабелите им са много лабави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След като собственоръчно смених кабел, като при колегата...всъщност се отказах. Когато отворих адаптера ми стана лошо, мани ги сеченията и поляритетите. Язък, нямам снимка. Презапоих всичко на шибания LitеON, сложих какъвто трябва кабел към лаптопа. Преди месец го дадох на един приятел, който имаше счупен китайски кабел на зарядно, пак за ASUS. Кабелите им са много лабави...

Ами то е много лесно. На магазина има кабели каквито поискаш, стига да знаеш за какво ти трябва. След него следва купуване на нужният жак за модела лаптоп и се разрешава проблема. Аз съм му написал едно изречение на края на предният си пост! Сменял съм десетки скъсани кабели поради небрежност от собственика и никой до сега не ми е правил рекламация за проблем. Трудното е, докато се отвори кутийката на зарядното така, че после наново да успее човек да я залепи.Това са елементарни неща от практиката.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смениха ми го в сервиз, не съм си правил експерименти. Явно просто не им се е занимавало да разглабят кутията на адаптера. Днес ще им го занеса пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Любен Пашов
      Имам прахосмукачка AEG AG5022 със сваляща се литиево-йонна батерия.
      Проблема е, че прахосмукачката не зарежда батерията като се закачи на док станцията.
      Изброявам следните факти открити от мен:
      - батерията е в добро работещо състояние, при директно свързване на зарядно към конекторите "+" и "-" се зарежда, вдига напрежение и държи заряд
      - при ръчно заредена батерия, прахосмукачката работи както трябва и има необходимата мощност
      - ток до прахосмукачката достига 32-35V според зарядното
      - в режим на зареждане по "+" от прахосмукачката не идва ток, а само някакво разреждане до 1V
      - правилния ток 32-35V идва по конектора на прахосмукачката "C" но батерията от него не се зарежда
      - конекторите "A", "B" и "C" предполагам служат за обратна връзка от батерията за нивото на заряда, което се изобразява на прахосмукачката

1. Как точно и за какво работят конекторите "A", "B" и "C"?
      2. Прахосмукачката ли не подава правилно ток по "+" или батерията не поема правилно ток от "C"?

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.