Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS, модел А53Б.Преди няколко дни кабелът на зарядното ми се развали, беше прекъснато някъде горе, ако го разместех, батерията почваше да се зарежда, но мръднеше ли се веднъж-два пъти - спираше да се зарежда и лампичката на power button-a започваше да мига, ако не го изключа. Смених си кабела, не цялото зарядно, само кабела, който се включва в лаптопа и сега, когато го включа и е с батерия, се зарежда 10 секунди, спира, пак започва и след това отново лампичката на power button-a започва да мига. Когато е само на зарядно, всичко е окей, но се чува някакъв странен тих шум отдолу, наподобяващ звука от нагряваща се жичка на електрическа крушка.Някой има ли представа от какво може да е, дали е възможно кабела, който си купих да не е този, който ми трябва, въпреки че влиза в буксата, макар и малко по-трудничко от предишния.ПП Преди няколко дни го бях изпуснал, ако това има значение.

Редактирано от pit
грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би зарядното е LiteON. Според мен то трябва да се отвори (счупи) и да се смени изцяло кабела зарядно → лаптоп с презапояване. Обикновено тези зарядни са правени в час по трудово в китайски гараж. Аз например реших въпроса с подобно зарядно на ASUS лаптоп без замяна на кабел и разни презапоявания. А с ново зарядно устройствo на Cooler Master, има накрайници за каквото се сетиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два кабела. Единият е към зарядното, който не е свързан вътре в зарядното. Другият - към лаптопа е свързан, не се отсъединява без разглобяване на самото зарядно. Нещо не разбрах как е сменен кабелът от зарядното към лаптопа, писах по-горе за поялник.

P.S. Упс, съвсем забравих. Обикновено зарядните имат гаранция (която в случая не важи), виж MOST за ASUS. Според мен няма оправия, по-добре питайте MOST или друг сервиз на ASUS.

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два кабела. Единият е към зарядното, който не е свързан вътре в зарядното. Другият - към лаптопа е свързан, не се отсъединява без разглобяване на самото зарядно. Нещо не разбрах как е сменен кабелът от зарядното към лаптопа, писах по-горе за поялник.

P.S. Упс, съвсем забравих. Обикновено зарядните имат гаранция (която в случая не важи), виж MOST за ASUS. Според мен няма оправия, по-добре питайте MOST или друг сервиз на ASUS.

Беше запоен малко след адаптера.

Лаптопът ми е подарък, купен е от Италия, и нямам гаранционна карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запояването се прави вътре в адаптера. Няма начин да стане извън и да е успешно. По-добре е ново оригинално зарядно или вариант с много накрайници. Вторият вариант доста по-евтин и значително по-стабилен, но леко зависи от производителя. На мен ми струваше два пъти по-тънко от ново зарядно за ASUS. Аз бях дотук. Успех!

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Лаптопът ми е подарък, купен е от Италия, и нямам гаранционна карта...

1. Написал сте, че кабелът между зарядното и лаптопа е сменен с нов, закупен от вас. Новият със същото сечение ли е на проводниците или са по тънки.

2. Куплунга, включващ се в лаптопа/ женски жак с диаметър 5мм/ трябва да си влиза в лаптопа без никаква сила на прилагане и да не е също - хлабав. Тук пишете, че вашият влиза малко трудно. Защо ?

3. Поляритета е от особено значение и тук вярвам да не сте допуснал грешка, щом лаптопа работи.

4. След като не можете да се справите с тези елементарни неща, има си сервиз и не е редно да си правите "експерименти" независимо, че лаптопа ви е подарък! Не от всяко дърво, правят свирки! Това е народна поговорка.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Написал сте, че кабелът между зарядното и лаптопа е сменен с нов, закупен от вас. Новият със същото сечение ли е на проводниците или са по тънки.

2. Куплунга, включващ се в лаптопа/ женски жал с диаметър 5мм/ трябва да си влиза в лаптопа без никаква сила на прилагане и да не е също - хлабав. Тук пишете, че вашият влиза малко трудно. Защо ?

3. Поляритета е от особено значение и тук вярвам да не сте допуснал грешка, щом лаптопа работи.

4. след като не можете да се справите с тези елементарни неща, има си сервиз и не е редно да си правите "експерименти" независимо, че лаптопа ви е подарък! Не от всяко дърво, правят свирки! Това е народна поговорка.

След като собственоръчно смених кабел, като при колегата...всъщност се отказах. Когато отворих адаптера ми стана лошо, мани ги сеченията и поляритетите. Язък, нямам снимка. Презапоих всичко на шибания LitеON, сложих какъвто трябва кабел към лаптопа. Преди месец го дадох на един приятел, който имаше счупен китайски кабел на зарядно, пак за ASUS. Кабелите им са много лабави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След като собственоръчно смених кабел, като при колегата...всъщност се отказах. Когато отворих адаптера ми стана лошо, мани ги сеченията и поляритетите. Язък, нямам снимка. Презапоих всичко на шибания LitеON, сложих какъвто трябва кабел към лаптопа. Преди месец го дадох на един приятел, който имаше счупен китайски кабел на зарядно, пак за ASUS. Кабелите им са много лабави...

Ами то е много лесно. На магазина има кабели каквито поискаш, стига да знаеш за какво ти трябва. След него следва купуване на нужният жак за модела лаптоп и се разрешава проблема. Аз съм му написал едно изречение на края на предният си пост! Сменял съм десетки скъсани кабели поради небрежност от собственика и никой до сега не ми е правил рекламация за проблем. Трудното е, докато се отвори кутийката на зарядното така, че после наново да успее човек да я залепи.Това са елементарни неща от практиката.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смениха ми го в сервиз, не съм си правил експерименти. Явно просто не им се е занимавало да разглабят кутията на адаптера. Днес ще им го занеса пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от аm-аm
      Ако продължително време не се ползва, примерно месец, трябва ли да се вади Li-Ion батерия?
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.