Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от два дни се мъча с една таблица в Excel и реших да питам!Имам две колони, едната колона е с вещества ( водород, хелий, кислород), другата е с коефиценти (числа).Искам от падащо меню да избирам например: Водород, а във формула да отива съответстващия коефицент на  водорода от втората колона.Нещо такова: (ако приемем, че водорода е на първа колона втори ред и коефицента му е на втора колона втори ред)$А$2=$B$2 и когато избера от падащото меню Водород някъде на друго място да изписва коефицента.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, нещо не мога да ви схвана идеята.

Ще прикачите ли някакъв пример и да опишете отново кое, къде, как и т.н

Или нещо такова имате в предвид:

Book1.zip

Редактирано от nevidim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от два дни се мъча с една таблица в Excel и реших да питам!Имам две колони, едната колона е с вещества ( водород, хелий, кислород), другата е с коефиценти (числа).Искам от падащо меню да избирам например: Водород, а във формула да отива съответстващия коефицент на  водорода от втората колона.Нещо такова: (ако приемем, че водорода е на първа колона втори ред и коефицента му е на втора колона втори ред)$А$2=$B$2 и когато избера от падащото меню Водород някъде на друго място да изписва коефицента.Благодаря!

Мисля, че ви е необходимо това: http://office.microsoft.com/bg-bg/excel-help/HP010069835.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ви е необходимо това: http://office.microsoft.com/bg-bg/excel-help/HP010069835.aspx

Не че нещо, но какво е по-различно от това което аз съм му предложил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Сптавих се :P Точно както казвахте и двамата! То и аз бях пробвал така, но слагаха ";" вместо ":" :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.