Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, това е конфигурацията, която мисля да си взема http://nikem-bg.net/cart/49646p1r49043p1r49626p1r45925p1rf.html имам си хард диск и двд записвачка. Гледам да е максимално евтина затова има само 4 гб рам. Та конфигурацията ще ми трябва за програми като PhotoShop, Visual Studio, Microsoft Office от 2013, 2014, Гледане на филми, музика, интернет.Та въпроса ми е има ли еквивалентен процесор на AMD, който да ми свърши същата работа като Intel I5, но на по-ниска цена? (Играя само 1 игра Dota2, не претендирам за максимум графика, по принцип с вградената видео на интелския процесор върви много добре)?

Всъщност, ако можете да ми предложите еквивалентна на тази конфигурация на по-ниска цена, отново без хард диск и двд записвачка и 4гб рам(по нататък ще сложа още). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK B85M PRO4 /BULKI5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1600 GEIL /BULKCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUОбща стойност - 576.09 лв. с ДДСЗахранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W Общо: 645,83 лв., като захранването е с безплатна доставка.Дъно с 4 слота за рам, малко по-слаб процесор, но не си струва да даваш ~30 лв. повече заради 100 мхц, добра кутия и супер захранване за парите си. Просто е без конкуренция за за тази цена! Докато е в промоция в ем*г, разбира се :) Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се спрял отново на i5 но с отделно читаво захранване и кутия.

ASROCK H81M /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

Cooler Master GX Bronze, 450W

Обща стойност: 623 лв. с ДДС като захранването е с 5 години гаранция и безплатна доставка!

ПП: SLITM ме изпревари. Неговата машина е същата но с 8GB рам и кутия без USB 3.0 и вентилатори на прилична цена.

Успех с избора!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се кара с вграденото видео по-добре АМД:
BB код:
ASROCK FM2A88X EXTREME4+ /FM2
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 648.16 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50183p1r49156p1r50119p1r46784p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, вече взех решение да си запазя конфигурацията в сегашния вид, захранването като цяло малко ме притеснихте, че не е хубаво. Но сега към по-важните въпроси, който ме интересуват.

Колко пари ще ми струва доставката и дали като е наложен платеж ще ми излезе по-скъпо или нарочно така е написано в сайта им? От Пловдив съм, ще искам доставка до точен адрес.

-----------------------

Как да спестя от доставка? - Така ли е наистина, защото компютърната конфигурация е голям продукт, когато е сглобена?
Заплащането на продуктите, чрез "наложен платеж", може значително да оскъпи стойността на доставка на стоките от магазина, особено на стоки с малки размери и тегло и същевременно висока цена. Затова Никемнет препоръчва алтернативни начини на заплащане
-----------------------
Друго, надеждни ли са като сервиз и изпълняват ли си гаранцийте?

До Нова Година ще го купя затова трябва да си изясня всичко и да премисля, защото не са малко пари.

Обща стойност - 613.39 лв. с ДДС

ЛИНК:ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното го няма в наличност.ето и по-добър вариант с кутия и захранване.Разлика между i5-4570 и i5-4440 няма да усетиш

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASROCK H81M /1150

PSU CM GX 450W APFC

линк 630 лв

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да като цяло е по-добра от моята(направена отново не от мен) скачам на нея.

дъното го няма в наличност.ето и по-добър вариант с кутия и захранване.Разлика между i5-4570 и i5-4440 няма да усетиш

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASROCK H81M /1150

PSU CM GX 450W APFC

линк 630 лв

Но ако може да ми отговорите на тези питания:

Колко пари ще ми струва доставката и дали като е наложен платеж ще ми излезе по-скъпо или нарочно така е написано в сайта им само за да вземат парите веднага и после да ме въртят като стане нещо? От Пловдив съм, ще искам доставка до точен адрес.

-----------------------

Как да спестя от доставка? - Така ли е наистина, защото компютърната конфигурация е голям продукт, когато е сглобена?
Заплащането на продуктите, чрез "наложен платеж", може значително да оскъпи стойността на доставка на стоките от магазина, особено на стоки с малки размери и тегло и същевременно висока цена. Затова Никемнет препоръчва алтернативни начини на заплащане
-----------------------
Друго, надеждни ли са като сервиз и изпълняват ли си гаранцийте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си инат! Точно, че не са малко пари и ти взимаш лошо захранване! Няколко пъти ти беше казано да вземеш GX 450W и N300. Aко ти се сменя комп. през година, ок давай! Да, точни са и си изпълняват гаранциЙте...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си инат! Точно, че не са малко пари и ти взимаш лошо захранване! Няколко пъти ти беше казано да вземеш GX 450W и N300. Aко ти се сменя комп. през година, ок давай! Да, точни са и си изпълняват гаранциЙте...

Е да де, нали SLI>Ti ми предложи по-добър вариант и на него ще се спра, за което му благодаря, както и на теб за това, че ме поуспокои, че са точни :).Благодаря ВИ за помощта!!!Остана ми само да разбера колко горе долу ще ми излезе доставката до Пловдив.*гаранциите :D - няма да се повтори обещавам!

Редактирано от Илиян Димитров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малък бюджет никой не би взел интелски процесор, явно някои хора продължават да си живеят в собствена реалност.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малък бюджет никой не би взел интелски процесор, явно някои хора продължават да си живеят в собствена реалност.

Трябва ми предимно за учене и предпочитам intel пред AMD, компютърът ще продължа да го ъпгрейдвам, няма да остане така, но по хубаво да си взема добър процесор от колкото да взема нещо, което евентуално после да искам да сменя. Това е частична конфигурация, но за момента толкова, по нататък повече, когато има излишък от финанси. Пък и съм почитател на интел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и съм почитател на интел.

Прави разлика между мечти и реалност, всички харесваме Ферари, но не всички имат кинти за такава кола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв всъщност е проблема след като с вградената графика на Хасуела всичко си върви? Гледам терминатор е предложил отличен вариант за същия бюджет.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захраването се взима от ник*м ,защото не е налично в ем*г и всичко е ток и жица за нуждите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малък бюджет разбирам примерно 450-500 лв, когато трябва да се вземе някой пентиум. Щом в бюджета влиза i5, не виждам проблем.

ПП: Авторе, не слушай "разбирачите", а вземай конфигурацията на терминатора и си свиркай :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N300 e мн по- добра от N200...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N300 e мн по- добра от N200...

Не точно е по добра ами всъщност N200 е за микро дъна а N300 за пълноразмерни и микро. Вентилаторите на N200 са с PWM контрол а на N300 не са.

Лично на мен като вътрешен дизайн и ако дъното е микро ми харесва повече N200.

@Димитров-  Kоято и да вземеш няма да сгрешиш!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно е по добра ами всъщност N200 е за микро дъна а N300 за пълноразмерни и микро. Вентилаторите на N200 са с PWM контрол а на N300 не са.

Лично на мен като вътрешен дизайн и ако дъното е микро ми харесва повече N200.

@Димитров-  Kоято и да вземеш няма да сгрешиш!

N300 има повече възмоцности и идва с два SicklFlow-a - 12ски @2000rpm... Пък и N300 e MidTower, a N200 e MiniTower. Ако имах микроАТХ бих избрал N300, но мойта е АТХ... Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N300 има повече възмоцности и идва с два SicklFlow-a - 12ски @2000rpm... Пък и N300 e MidTower, a N200 e MiniTower. Ако имах микроАТХ бих избрал N300, но мойта е АТХ... Успех!

Няма да влизам в по обширен конфликт, защото в горния си пост се изразих достатъчно!

N200,N400, N500 идват и те с по два 12 см.екстрафлоу вентилатори с възможност за регулиране на скоростта - PWM! 

Аз нито държа от едната нито от другата, но при малък бюджет, ако дъното е микро бих си взел микро варианта. Защо? Ами написал съм по горе!

Нищо лично, но малко е глупаво да твърдиш, че N300 е по "прилична" от N200!

И двете си имат - "+" и "-".

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-компактната кутия винаги е с предимство при машина с вградена графика. Просто няма нужда от голям сандък.

Но пък в случая размерите са такива че това едва ли трябва да се взима предвид. Накрая всичко ще опре до дизайн ми се струва...

пс. Задният вентилатор е излишен шум за подобна конфигурация.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-компактната кутия винаги е с предимство при машина с вградена графика. Просто няма нужда от голям сандък.

Но пък в случая размерите са такива че това едва ли трябва да се взима предвид. Накрая всичко ще опре до дизайн ми се струва...

пс. Задният вентилатор е излишен шум за подобна конфигурация.

Като цяло си прав, но имам място на бюрото, а задния вентилатор може да се спре, ако няма нужда от него, а и като цяло в стаята ми не е много топло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 628.66 лв. с ДДС

Ако може да ми добавите и един хард диск 500gb или 1tb няма значение.

Редактирано от Илиян Димитров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.