Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, обръщам се към Вас с една молба да ми помогнете за  направата на конфигурация за игри. В момента моето PC е:

ASUS P5KPL /31/ LGA775

INTER CONROE C2 QUAD E6600 /2.4G/1066/4M, BOX

DDR II 2 GB 800 Mhz A- Data

DDR II 2 GB 800 Mhz A- Data

GeForce GTX 550 TI 1024 MB GDDR5

FORTRON 700W

Имам бюджет от 900 лв. , за да сменя някой части или направо всичко. Дайте ми съвет дали мога да си продам всички стари части и да си купя направо нов PC. Видео картата и захранването съм ги купувал преди година и половина. Мисля да си взема по хубава видео карта, но незнам дали ще ми стигнат парите. Говорим само за кутията без монитор. Имам монитор Samsung 24'' 1920x1200. 

Благодаря на всички предварително !

Редактирано от PainForAll (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си заглвието на темата, защото ще бъде изтрита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра на въздух...без твърд диск ли е? Ако диска върши работа... Ще са достатъчно само дънна платка, процесор и оперативна памет за обновяването. Като се вземат по-добри такива и се отложи смяната на видеокартата, чрез използуване на наличната.

Не се сещам, но се надявам да се провери вероятността :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра на въздух...без твърд диск ли е? Ако диска върши работа... Ще са достатъчно само дънна платка, процесор и оперативна памет за обновяването. Като се вземат по-добри такива и се отложи смяната на видеокартата, чрез използуване на наличната.

Освен твърд диск се губи и кутията.., или някой си прави отново експериментален майтап с нерви. A нали се сещаш точно какъв.

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 879.74 лв. с ДДС
Използваш само старата видео карта и захранване. Добавил съм и хард и кутия, въпреки че може и те да се спестят, ако твоите са използваеми. За 900 лв. можеш да вземеш и цялостна машина, но няма да е толкова добро колкото това.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво не ви харесва на настоящата ви конфигурация? Ако можете,клоквайте малко процесора и карайте докато съвсем се задъха.А със спестените пари отидете на почивка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CASE FOXCONN 3GTLA - 570A . Имам нужда и от хард диск / 1 ТБ мисля, че е достатъчен/. С въздушно охлаждане съм. Само да кажа, че не съм много в час с компютрите, темата не е шега! На достатъчно години съм, за  да си играя със свободното време на хората, които искат да помогнат !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CASE FOXCONN 3GTLA - 570A . Имам нужда и от хард диск / 1 ТБ мисля, че е достатъчен/. С въздушно охлаждане съм. Само да кажа, че не съм много в час с компютрите, темата не е шега! На достатъчно години съм, за  да си играя със свободното време на хората, които искат да помогнат !

Като за начало кутията ще може да се използва. Но на по късен етап ще направиш добро на компонентите ако я смениш. Процесорът се клоква но за целта ще трябва един охладител от рода на CM Hyper 212 Evo(54 лв), CM Hyper 412S (64 лв.), Arctic Cooling Freezer A30(препоръчвам ти го този 74 лв. от ск*й) и евентуално тази кутия ако си кът с бюджета за в бъдеще - CM N300 BLACK (ще трябва да се смени и кутията за да побере охладителя).

А ето я и самата конфигурация.

ASROCK 970 PRO3 R2.0 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

2X2G DDR3 1600G A-DATA - За да работи в двуканален режим. Дъното разполага с още 2 слота за 2х2 или 2х4GB RAM.

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH - клокната e фабрично със 100 MHz отгоре(10%).

PSU FORTRON RIDER 550 SILVER

Обща стойност: 912.66 лв. с ДДС

Количка

ПП: Поставил съм и захранване тъй като не знаем точния модел на това написаното. Може да се окаже от кофти бройките на фортрон. Ако питаш мен разпродай всичко и след това колкото пари имаш в кеш да направим асъл конфигурацията.

Но ето и един пример на машина с кутията и захранването ти:

ASROCK B85M LGA1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE - по късно още една плочка 4GB от същата ще добавиш.

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH - клокната e фабрично със 100 MHz отгоре(10%).

Обща стойност: 925.72 лв. с ДДС

Количка

Тук не ти трябва охладител защото машината не е клокърска. Но за разлика от FX 6300 е по производителна в игри. А причината за това се крие в процесора.

Ако пазиш кутията на захранването може да я снимаш или опишеш характеристиките му. Същото важи ако свалиш капака на кутията и опишеш или снимаш и публикуваш тук.

ПП: Извинявам се за грешките но от чат пат редактирания между редовете става каша от рода на "едно машина"  :P

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателните отговори ! Искам само още нещо да попитам относно цените на сегашните ми компоненти / ориентировачно/. Ако реша евентуално да продам всичко и да добавя 900 лв за нов PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателните отговори ! Искам само още нещо да попитам относно цените на сегашните ми компоненти / ориентировачно/. Ако реша евентуално да продам всичко и да добавя 900 лв за нов PC

Напиши точния модел на захранването! Ако приемем, че става ти препоръчвам да го запазиш + видеокартата, а дъното, процесора, рамта и кутията ги продай по отделно! Ето от мен едно предложение:

Обща стойност - 1 019.68 лв. с ДДС

Над бюджета е с 120лв., но приемам, че с парите от старите ти части ще го покриеш! Типична геймърска машина с голям потенциал за оувърклок! Дори да се наложи смяна на захранването с продажбата на старите ти процесор, рам, дъно и захранване пак ще си в бюджета!

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш например нещо такова:

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 1 288.45 лв. 288.45 лв. ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ 1 120.37 лв. 120.37 лв. CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU 1 94.49 лв. 94.49 лв. 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1 139.60 лв. 139.60 лв. Междинна стойност: 642.92 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.07 лв.

Обща стойност: 632.85 лв. с ДДС

Ползваш старите захранване и видеокарта. Като намериш купувач за старите чаркове - прибавяш колкото вземеш към 300 тата лева остатък и мяташ едно читаво видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш старите захранване и видеокарта. Като намериш купувач за старите чаркове - прибавяш колкото вземеш към 300 тата лева остатък и мяташ едно читаво видео.

Аз се спрях на тази конфигурация:

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 

ASROCK 970 PRO3 R2.0 /AMD970/AM3+

4GB DDR3 1600 A-DATA 2X

CM N300 BLACK

При този случай ми остават 120 лв от бюджета ми от 900лв.Оставам със старото си захранване и ако успея да продам старите ми части за 300 лв / процесор, карта и дъно/ ще успея да събера 420 - 450 лв за видео карта. Дали тази конфигурация е съвместима и дали 300 лв е реална цена за старите ми части? Какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен скачай на едно от двете - AMD (AMD може да се овърклокне но ще си иска охладител и по добра кутия. Да кажем CM N300 + CM Hyper 412S или Arctic Cooling A30) или INTEL и започвай да цъклиш веднага. Ето и предложенията ми:

AMD: втора плочка от същата RAM ще добавиш по късно.

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH

Обща стойност: 894.03 лв. с ДДС - Количка

INTEL+8GB RAM:

GB B75M-D2V

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA - x2 = 8GB

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH

Обща стойност: 928.95 лв. с ДДС - Количка

Интел машината ще ти излезе по скъпа с около 25-30 лв. но пък е с две плочки по 4GB и няма да му мислиш за допълнително надграждане по нататък с RAM.

ПП: В интелската конфигурация вместо втората плочка рам има вариант да се смени и кутията и по нататък 4ГБ РАМ - CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, съжелявам за късния отговор,но успях да намеря купувач на старите ми части . Прибавям 300 лв към бюджета ми от 900лв и по този начин в момента имам 1200 лв. Спрях се на тази конфигурация, какво ще кажете?

http://nikem-bg.net/cart/49716p1r50188p1r46717p1r1002735p1r50275p1rf.html

П.П Запазвам  старото ми захранване и кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата в моето предложение не е ли по - добра ? Ще играя Battlefield 4 на резолюция 1900x1200 и идеята ми беше да инвестирам във видео карта най - много като ресурс ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата в моето предложение не е ли по - добра ? Ще играя Battlefield 4 на резолюция 1900x1200 и идеята ми беше да инвестирам във видео карта най - много като ресурс ....

по-добра е,но е малко изхвърляне с тези 4ГБ видео памет.За тези пари се ориентирай към R9 280X=GTX 770 

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA 2Х (8ГБ)

ASROCK B85M PRO4 /BULK

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD-няма я в наличност ,но може да изчакаш.Погледни утре и в ем*аг промоциите

линк

1199 лв

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай още малко да обявят цената на MSI R9 280X GAMING 3G DDR5(според ревюта е най тиха сред събратята си и е налична) в ник*м., или(не знам точно кога) в ем*г да пуснат 10 % промоция. C промоцията се предлагаше за 535-549 лв. A в ник*м едва ли ще е повече от около 550 лв. 

AMD R9 280X = AMD HD 7970 = NVIDIA GTX 770

i5 4440 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4440+%40+3.10GHz

i5 4570 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4570+%40+3.20GHz

i5 4670 - http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4670+%40+3.40GHz&id=1933

Определено аз бих изчакал MSI и бих дал 20-25 лв. повече за i5 4570 но в крайна сметка ти си решаваш. :-)

ПП: Тези от ник*м се изложиха с тази обявена цена от 589 лв. за MSI R9 280X GAMING 3G DDR5. Явно ще трябва да се изчака за по евтините R9 280X да заредят от други производители или както каза и колегата SLITM в ем*г да пуснат някоя промоция.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай още малко да обявят цената на MSI R9 280X GAMING 3G DDR5(според ревюта е най тиха сред събратята си и е налична) в ник*м., или(не знам точно кога) в ем*г да пуснат 10 % промоция. C промоцията се предлагаше за 535-549 лв. A в ник*м едва ли ще е повече от около 550 лв. 

Ами точно тази е 589 лв в ник*м. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно тази е 589 лв в ник*м. 

Вместо да си "Off Topic" чак в 20.07 часа с публикацията си, то първо виж кога съм си редактирал поста с "ПП" - в 18.15 часа и съм писал мнение за картата че е с тази цена и какво би било добре да се направи!

От 2 часа чудене това ли измисли да напишеш?

AMD R9 280X = AMD HD 7970 = NVIDIA GTX 770

i5 4440 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4440+%40+3.10GHz

i5 4570 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4570+%40+3.20GHz

i5 4670 - http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4670+%40+3.40GHz&id=1933

Определено аз бих изчакал MSI и бих дал 20-25 лв. повече за i5 4570 но в крайна сметка ти си решаваш. :-)

ПП: Тези от ник*м се изложиха с тази обявена цена от 589 лв. за MSI R9 280X GAMING 3G DDR5. Явно ще трябва да се изчака за по евтините R9 280X да заредят от други производители или както каза и колегата SLITM в ем*г да пуснат някоя промоция.

Този пост е редактиран от терминатор: Днес, 18:15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да си "Off Topic" чак в 20.07 часа с публикацията си, то първо виж кога съм си редактирал поста с "ПП" - в 18.15 часа и съм писал мнение за картата че е с тази цена и какво би било добре да се направи!

От 2 часа чудене това ли измисли да напишиш?

Не съм видял, а ти само не ми се карай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм видял, а ти само не ми се карай.

Аз не Ви се карам като цяло, а просто е редно човек да бъде по внимателен.

Не го приемай остро, но може би, защото ми се спи!

Под спи не си мисли, че съм някой си дечко!

Хайде лека и мека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос, така и така ще вземам Battlefield 4 заедно с компютърните части и случайно попаднах на тази оферта Battlefield 4 + XFX Radeon R9 280X / 3G GDDR5/ 629 лв. Pre Order. Какво ще кажете? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.