Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв тв тунер за лаптопа (Acer Aspire ако има значение). Има ли шанс да бъде до 20-30лв. ? А също така декодер за цифрова телевизия може ли да се използва за това, защото мой познати си купиха, покрай истерията с цифровизацията,  но сега не го използват и предложиха да ми го дадат, ако ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За 20лв го гледам много скептично. Да не стане като твърдият диск Самсунг - 1TB за 20$, където излезе че са сложили 2 болта за тежест и една флашка 256MB в кутията - имитация. Пък дори и да е читаво, качеството едва ли му е кой знае колко добро. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв тв тунер за лаптопа (Acer Aspire ако има значение). Има ли шанс да бъде до 20-30лв. ? А също така декодер за цифрова телевизия може ли да се използва за това, защото мой познати си купиха, покрай истерията с цифровизацията,  но сега не го използват и предложиха да ми го дадат, ако ми трябва.

Да не отваряме пак темата "Евтино и качествено..." Има, но в различни магЪзини - в единия евтино, в другия - качествено...

Съвет: попитай чичко ти гууугъл (или друга търсачка) с ключови думи "проблем с тунер", "проблем с драйвер за тунер"...

... дори само количеството резултати са изумителни...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не ми отговорихте с декодера, ще стане ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш да гледаш ефирната цифрова ли ? Ако е това  взимаш dvb-t tuner  дали ще е на USB или на PCMCIA зависи ти какви  пари си готов да дадеш . Тоя декодер дето го имаш  няма как да го пуснеш на лаптопа защото няма необходимите изходи за тая цел и е направен за телевизори не за компютри. За 30+ лева има тунерчета на USB но  не са нищо особенно и си греят  стабилно при продължително гледане.

Pacostar PLE-1090HD DVB-T MPEG4 USB2.0 тунер за компютър

Публикувано изображение

DVB-T/MPEG4 USB тунер за компютър. Без нужда от инсталиране на драйвери от CD под Windows 7. Работи с Windows Media Center и всякакъв друг софтуер работещ с BDA тунери.

Комплекта вклюва:

• [*]USB2.0 тунер [*]Дистанционно управление. [*]Лицензиран софтуер. [*]Упътване на български. [*]Портативна антена,

Технически данни:

• [*]Input Frequency: 174~860MHz UHF & VHF [*]Bandwidth: 7 or 8 MHz [*]Input Impedance:  75 Ohms [*]Signal Input:  IEC Female(RF IN), IEC Male(RF OUT) [*]Input Level:  -90 ~ -20 dBm [*]Waveform: COFDM [*]Demodulation: 16QAM,64QAM [*]FEC :  1/2,2/3,3/4,5/6,7/8 [*]Guard :  1/4,1/8,1/16,1/32 [*]Mode:  2K,8K

Тунера е със стандартен вход за антена и може да се използва със всякаква такава.

Произведен в Китай

Драйвери за Linux можете да изтеглите от ТУК

Една лека забележка към колегата който е препоръчал тунерчето за 22 лв. Колега тоя тунер  освен ,че е малък също така е и MPEG 2  и накрая  е и само с SD качество. като вземем под внимание тия работи става ясно,че тунера за България не става и не работи изобщо. Тука в нашата мила татковина излъчват с MPEG 4  компресия и момчето  ако си го купи  ще се прекара зверски с поне 30 лева :) Другия път като искаш да помогнеш (което е похвално) поглеждай поне снимките на кутиите където ги има или техническите характеристики на продуктите.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш да гледаш ефирната цифрова ли ? 

Извинявам се за невежеството, ама с тв тунер иначе каква телевизия се хваща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинявам се за невежеството, ама с тв тунер иначе каква телевизия се хваща?

Ще се гледа ефирна телевизия, която е свободна/не платена/Нямате никаква полза от ТВ тунер, при сегашното развитие на излъчване. И най важното. Техника струваща 1 килограм луканка - не може да бъде качествена и да ви върши работа. Или сте много наивни, или нищо не разбирате от техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.