Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

downtown1

Препоръчайте ми ТВ тунер

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв тв тунер за лаптопа (Acer Aspire ако има значение). Има ли шанс да бъде до 20-30лв. ? А също така декодер за цифрова телевизия може ли да се използва за това, защото мой познати си купиха, покрай истерията с цифровизацията,  но сега не го използват и предложиха да ми го дадат, ако ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20лв го гледам много скептично. Да не стане като твърдият диск Самсунг - 1TB за 20$, където излезе че са сложили 2 болта за тежест и една флашка 256MB в кутията - имитация. Пък дори и да е читаво, качеството едва ли му е кой знае колко добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв тв тунер за лаптопа (Acer Aspire ако има значение). Има ли шанс да бъде до 20-30лв. ? А също така декодер за цифрова телевизия може ли да се използва за това, защото мой познати си купиха, покрай истерията с цифровизацията,  но сега не го използват и предложиха да ми го дадат, ако ми трябва.

Да не отваряме пак темата "Евтино и качествено..." Има, но в различни магЪзини - в единия евтино, в другия - качествено...

Съвет: попитай чичко ти гууугъл (или друга търсачка) с ключови думи "проблем с тунер", "проблем с драйвер за тунер"...

... дори само количеството резултати са изумителни...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не ми отговорихте с декодера, ще стане ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш да гледаш ефирната цифрова ли ? Ако е това  взимаш dvb-t tuner  дали ще е на USB или на PCMCIA зависи ти какви  пари си готов да дадеш . Тоя декодер дето го имаш  няма как да го пуснеш на лаптопа защото няма необходимите изходи за тая цел и е направен за телевизори не за компютри. За 30+ лева има тунерчета на USB но  не са нищо особенно и си греят  стабилно при продължително гледане.

Pacostar PLE-1090HD DVB-T MPEG4 USB2.0 тунер за компютър

Публикувано изображение

DVB-T/MPEG4 USB тунер за компютър. Без нужда от инсталиране на драйвери от CD под Windows 7. Работи с Windows Media Center и всякакъв друг софтуер работещ с BDA тунери.

Комплекта вклюва:

• [*]USB2.0 тунер [*]Дистанционно управление. [*]Лицензиран софтуер. [*]Упътване на български. [*]Портативна антена,

Технически данни:

• [*]Input Frequency: 174~860MHz UHF & VHF [*]Bandwidth: 7 or 8 MHz [*]Input Impedance:  75 Ohms [*]Signal Input:  IEC Female(RF IN), IEC Male(RF OUT) [*]Input Level:  -90 ~ -20 dBm [*]Waveform: COFDM [*]Demodulation: 16QAM,64QAM [*]FEC :  1/2,2/3,3/4,5/6,7/8 [*]Guard :  1/4,1/8,1/16,1/32 [*]Mode:  2K,8K

Тунера е със стандартен вход за антена и може да се използва със всякаква такава.

Произведен в Китай

Драйвери за Linux можете да изтеглите от ТУК

Една лека забележка към колегата който е препоръчал тунерчето за 22 лв. Колега тоя тунер  освен ,че е малък също така е и MPEG 2  и накрая  е и само с SD качество. като вземем под внимание тия работи става ясно,че тунера за България не става и не работи изобщо. Тука в нашата мила татковина излъчват с MPEG 4  компресия и момчето  ако си го купи  ще се прекара зверски с поне 30 лева :) Другия път като искаш да помогнеш (което е похвално) поглеждай поне снимките на кутиите където ги има или техническите характеристики на продуктите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш да гледаш ефирната цифрова ли ? 

Извинявам се за невежеството, ама с тв тунер иначе каква телевизия се хваща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинявам се за невежеството, ама с тв тунер иначе каква телевизия се хваща?

Ще се гледа ефирна телевизия, която е свободна/не платена/Нямате никаква полза от ТВ тунер, при сегашното развитие на излъчване. И най важното. Техника струваща 1 килограм луканка - не може да бъде качествена и да ви върши работа. Или сте много наивни, или нищо не разбирате от техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.