Премини към съдържанието
VanillAgator

Препоръки за охлаждане на процесор AMD FX-SERIES X8 8320

Препоръчан отговор

Здравейте отново колеги ! Преди няколко дни осетих,че температурата,измерена от hwmonitor,е над-нормата.Според мен  проблемът е свързан с термопастата.Принципно не съм си сглобявал лично конфигурацията и за жалост не мога да ви кажа много подробности свързани с монтажа и  правилното прилагане на дадената паста.Пастата си е в комплект с box-а на процесора.Принципно и ако термопастата е добре леко грее от сорта на  68-70 при мултиплейер.Реших,че ако ще трябва да свалям радиатора и вентилатора е и добра идея да сменя и стоковия охладител.Кутията ми е raidmax super altas  http://raidmax.com/chassis/super_altas.html и  използвам дънна платка Asrock 970 extreme 4.Разполагам с бюджет до 80 лева.

Предварително благодаря за бъдещата помощ и полезни препоръки.

Редактирано от VanillAgator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в покой какви са температурите?

Понякога само още един вентилатор на кутията си е напълно достатъчен за подобряване на въздушният поток и от там-на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах много от написаното. Най-вече за температурата, разбира се.Когато е по време на игра е 60 градуса максимално достигната температура, тъй ли ? - ако да, то няма никакво притеснение. Е, може и по-добре, но с афермаркет охлаждане от рода на Cooler master 412S, варианта с един вентилатор идва около 64 лева. Излишни вентилатори на кутията не бих слага, защото ще пълнят кутията само с прах, което е нежелателно, според мен. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ARCTIC Freezer A30 - AMD, 400-1350rpm - 73.20 лв. - За парите си е най доброто. Кутията е 201мм широка и би трябвало да нямаш проблеми с монтирането му.  То е 160мм( + - 1 мм)

ПП: Доколкото знам в комплект идва с Arctic Cooling MX-4 термопаста. Та на нашия пазар може да се каже че е сред най добрите.

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в покой какви са температурите?

Понякога само още един вентилатор на кутията си е напълно достатъчен за подобряване на въздушният поток и от там-на охлаждането.

в покой в момента са на около 43 градуса,а за вентилатори имам 1 вкарващ отпред  и 2 изкарващи -отзад и отгоре( точно над процесора)

Аз лично не разбрах много от написаното. Най-вече за температурата, разбира се.Когато е по време на игра е 60 градуса максимално достигната температура, тъй ли ? - ако да, то няма никакво притеснение. Е, може и по-добре, но с афермаркет охлаждане от рода на Cooler master 412S, варианта с един вентилатор идва около 64 лева. Излишни вентилатори на кутията не бих слага, защото ще пълнят кутията само с прах, което е нежелателно, според мен. Поздрави! 

извинявам се за не добре подбраната речетива. Редактирал съм се  60 е при single player а за мулти-то е около 69.Отново се извинявам

ARCTIC Freezer A30 - AMD, 400-1350rpm - 73.20 лв. - За парите си е най доброто. Кутията е 201мм широка и би трябвало да нямаш проблеми с монтирането му.  То е 160мм( + - 1 мм)

ПП: Доколкото знам в комплект идва с Arctic Cooling MX-4 термопаста. Та на нашия пазар може да се каже че е сред най добрите.

и аз него съм преглеждал не веднъж.Мерси за предложението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в покой в момента са на около 43 градуса,а за вентилатори имам 1 вкарващ отпред  и 2 изкарващи -отзад и отгоре( точно над процесора)

...

Нормални температура, според мен. Все пак, ако ще се прави overclock или се цели по-нисък шум, се взима по-добро охлаждане от боксовия охладител. 

...

Много грозен охладител, честно. А и 412S ще се справи колкото този A30, дори с един вентилатор. Ако не си правил сравнение, виж в Интернет. Говоря от опит, разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги ! Преди няколко дни осетих,че температурата,измерена от hwmonitor,е над-нормата.Според мен  проблемът е свързан с термопастата.Принципно не съм си сглобявал лично конфигурацията и за жалост не мога да ви кажа много подробности свързани с монтажа и  правилното прилагане на дадената паста.Пастата си е в комплект с box-а на процесора.Принципно и ако термопастата е добре леко грее от сорта на  68-70 при мултиплейер.Реших,че ако ще трябва да свалям радиатора и вентилатора е и добра идея да сменя и стоковия охладител.Кутията ми е raidmax super altas  http://raidmax.com/chassis/super_altas.html и  използвам дънна платка Asrock 970 extreme 4.Разполагам с бюджет до 80 лева.

Предварително благодаря за бъдещата помощ и полезни препоръки.

Имах същия проблем предлагам ти CM-SEIDON-120V водно преди в максимално натоварване седеше близо 70 с това водно охлаждане на 100 процента натоварване не минава на 37.

процесора ми е fx 8350 тествам максималното натоварване като с gom плеар пускам 14 full hd клипчета и както споменах не минава 37

Надявам се че сам ти помогнал

Поздрави

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем предлагам ти http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SEIDON-120V-WATER-COOLER водно преди в максимално натоварване седеше близо 70 с това водно охлаждане на 100 процента натоварване не минава на 37.

процесора ми е fx 8350 тествам максималното натоварване като с gom плеар пускам 14 full hd клипчета и както споменах не минава 37

Надявам се че сам ти помогнал

Поздрави

Това водно е пълна трагедия!Най-добре да си вземе CM Hyper 412S.Като искаш да тестваш какви температури ще достигне процесора си изтегли prime95 и тествай на воля.Тази програмка така ще ти напече процесора,че ще се чудиш какво става :D.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костадин, ти как разбра, че е пълна трагедия? Имаш го и не става, или една жена ти каза? За парите си е съвсем наред, но ако няма да се овърклоква не виждам причина да се дават много пари за охладител. CM HYPER T4 QUAD e предостатъчно да държи процесора хладен, дори и в най-големите жеги, а и за клок до около 4.2GHz няма да е проблем. Aко искаш по-сериозен охладител Arctic Cooling Freezer A30.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо за Hyper T4. Конфигурирай го във Twin Fan вариант със ето NB PL-2

Публикувано изображение

Пастата която върви в комплект със T4 е достатъчно добра.

За 72 лв ще постигнеш достатъчно добро охлаждане на процесора.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен водното ще ти допадне повече няма излишно шумене а не качва над 35 градуса на 100 процента натоварван.

Колкото и да го мъча не качва градуси CM-SEIDON-120V-WATER-COOLER

за 76 лева ти се решават всички проблеми,и ако искаш лесно може да го свържеш към видеото

за amd видео ZALMAN ZM-GWB3

за nvidia видео ZALMAN ZM-GWB8-1

Ако искаш исчаки тая събота ще си правя пълна водна инсталация на компютъра и че кача снимки да видиш как изглежда 

Поздрави

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костадин, ти как разбра, че е пълна трагедия? Имаш го и не става, или една жена ти каза? За парите си е съвсем наред, но ако няма да се овърклоква не виждам причина да се дават много пари за охладител. CM HYPER T4 QUAD e предостатъчно да държи процесора хладен, дори и в най-големите жеги, а и за клок до около 4.2GHz няма да е проблем. Aко искаш по-сериозен охладител Arctic Cooling Freezer A30.

от снимката се вижда че е трагедия и от марката... водно без помпа и съд за охлаждаща течност...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен водното ще ти допадне повече няма излишно шумене а не качва над 35 градуса на 100 процента натоварван.

Колкото и да го мъча не качва градуси http://nikem-bg.net/computer-components/CM-SEIDON-120V-WATER-COOLER

за 76 лева ти се решават всички проблеми,и ако искаш лесно може да го свържеш към видеото

за amd видео http://www.altech.bg/bg/product/19024

за nvidia видео http://www.altech.bg/bg/product/18659

Ако искаш исчаки тая събота ще си правя пълна водна инсталация на компютъра и че кача снимки да видиш как изглежда 

Поздрави

Ще набучиш всичко това към НЕ обслужваемо водно охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

prime не е мерило нито за стабилност, нито за температура при натоварване. пусни linx 0.64 и продължавай да твърдиш, че стоиш на 30 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

prime не е мерило нито за стабилност, нито за температура при натоварване. пусни linx 0.64 и продължавай да твърдиш, че стоиш на 30 градуса...

Когато достигнеш моите уменя в хардуерна инсатлация можеш да твърдиш убратното игри  като need for speed rivals,call of duti ghost,Grid 2 компютъра не се поддава ,конфигурацията ми е създадена за натоварване и не се дава лесно

дори и на battlefild 4 няма никакви проблеми,всичко е на макс на full hd резолуция.

Охлаждането е достатачно добро радиатора е с достатачно бърза циркулация,вентилатора е 2400 уборота и се регулира според натоварването на процесора,помпата издържа на високо налагане.

Сега няма да спора кое е по добро като го направя че видиш.Водното охлаждане е револуция в pc.

Нетвардя и че не носи рискове,защото една грешка при зглобяването и целя трут по компютъра заминава на вятъра.

Съжелавам ако съм те убидил с нещо.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това водно е пълна трагедия!Най-добре да си вземе CM Hyper 412S.Като искаш да тестваш какви температури ще достигне процесора си изтегли prime95 и тествай на воля.Тази програмка така ще ти напече процесора,че ще се чудиш какво става :D.

Ето ти доказателства че водното охлаждане е доста по добро от другите.Тест с 12 full hd клипа.https:https://www.facebook.com/photo.php?v=318891554916579&notif_t=video_processed

Ето и температурата в покои.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=318891721583229&set=a.222111294594606.1073741825.100003872103073&type=1&theater

Охлаждането е слагано както е купено без никакви подобрения. 

конфигурацията ми е:

Дъно: Gigabyte 990fxa-ud5

Процесор:AMD FX-8350 4GHz

Видео: Gigabyte hd 7870 OC 2GB

Рам:Geil Dragon ram 2x4gb 1600MHz

Операционна система windows 8

Поздрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато достигнеш моите уменя в хардуерна инсатлация можеш да твърдиш убратното игри  като need for speed rivals,call of duti ghost,Grid 2 компютъра не се поддава ,конфигурацията ми е създадена за натоварване и не се дава лесно

дори и на battlefild 4 няма никакви проблеми,всичко е на макс на full hd резолуция.

Охлаждането е достатачно добро радиатора е с достатачно бърза циркулация,вентилатора е 2400 уборота и се регулира според натоварването на процесора,помпата издържа на високо налагане.

Сега няма да спора кое е по добро като го направя че видиш.Водното охлаждане е револуция в pc.

Нетвардя и че не носи рискове,защото една грешка при зглобяването и целя трут по компютъра заминава на вятъра.

Съжелавам ако съм те убидил с нещо.

Поздрави

Пуне се наочи да пишеш.И после ни разкажи дали в детската градина или в някой кръжок в даскалото си придубил въпросните хардуерни умения.

Пуздрави и Оспех

То не е лошо да имаш самочувстие , прублема е да има и някакво покритие.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти доказателства че водното охлаждане е доста по добро от другите.Тест с 12 full hd клипа.https:https://www.facebook.com/photo.php?v=318891554916579&notif_t=video_processed

Ето и температурата в покои.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=318891721583229&set=a.222111294594606.1073741825.100003872103073&type=1&theater

Охлаждането е слагано както е купено без никакви подобрения. 

конфигурацията ми е:

Дъно: Gigabyte 990fxa-ud5

Процесор:AMD FX-8350 4GHz

Видео: Gigabyte hd 7870 OC 2GB

Рам:Geil Dragon ram 2x4gb 1600MHz

Операционна система windows 8

Поздрави 

То ако с FullHD клипчета се правеха тестове за стабилност щеше да е много добре :),тогава щях да си държа FX-чето на 4.6-4.7Ghz и нямаше да ми пука,но виж пък тези програми за стабилност (като prime95) друго показват :D ,както и да е не ми се спори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от снимката се вижда че е трагедия и от марката... водно без помпа и съд за охлаждаща течност...

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Професоре, професоре, не спря с бисерите и глупостите. Как ще е без помпа? И какво като няма резервоар, това е затворена система. И как точно от снимките разбра, че е трагедия? Не знам какво вземаш, ама явно е доста яко. Смени си дилъра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако с FullHD клипчета се правеха тестове за стабилност щеше да е много добре :),тогава щях да си държа FX-чето на 4.6-4.7Ghz и нямаше да ми пука,но виж пък тези програми за стабилност (като prime95) друго показват :D ,както и да е не ми се спори.

Не правя тест за стабилност показвам градусите при пълно натоварване

Не правя оварклок на AMD не е нужен ако не сте забелязали като го овърклокваш дава по ниски уценки при бенчмарк

FX процесорите са фабрично овърклокнати

Пуне се наочи да пишеш.И после ни разкажи дали в детската градина или в някой кръжок в даскалото си придубил въпросните хардуерни умения.

Пуздрави и Оспех

То не е лошо да имаш самочувстие , прублема е да има и някакво покритие.

То не е самочувствие

А за грешките съди ме че съм човек ти да не би да не провиш грешки господин перфектен

Аз не уча в техническо училище и никога не съм учил това което го знам го знам от личен опит и часове прекарани в компютърни сервизи като помощник 

Не правя оварклок на AMD не е нужен ако не сте забелязали като го овърклокваш дава по ниски уценки при бенчмарк

То не е самочувствие

А за грешките съди ме че съм човек ти да не би да не провиш грешки господин перфектен

Аз не уча в техническо училище и никога не съм учил това което го знам го знам от личен опит и часове прекарани в компютърни сервизи като помощник 

Не съм искал да убидя никои,съжелявам ако съм го направил,исках да помогна на човека да си избере ухлаждане  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега незнам в какво училище си бил ама с този правопис :( 

Иначе за това водно, което препоръчваш е доста по-зле от повечето въздушни охладители. При този тип затворени водни системи има много малко охладители с еденичен радиатор, който си заслужават. Ако е нещо от сорта на H100/H100i тогава ДА, но за бюджет до 100лв. по-добре да заложи на въздушен охладител. Я пусни Crysis 3 на макс. настройки и гледай дали пак ще ти държи 37градуса  :D  сравнение с твоя тест с FullHD клипчета. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooler Master Seidon 120M

Разликата със 120V не е голяма, така че за тия пари(под 80лв.) охлаждането е съвсем прилично и определено е по-добро от въздушно в същия ценови клас. Вече високия клас Noctua, Sapphire Vapor X, Thermalright и т.н. са по-добри, но и цената е 20-30% по-висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това Аrctic-cooling-freezer-a30 за 79лв. се справя на едно ниво с този CM. Има още доста въздушни, който се справят на едно ниво с Seidon 120, но в Бг не се предлагат. 

ПС: Като цяло БГ пазара е доста ограничен в тази сфера.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е самочувствие

Не съм искал да убидя никои,съжелявам ако съм го направил,исках да помогна на човека да си избере ухлаждане  

Meрси за всички препоръки и дори водното ти охлаждане да е супер аз съм избрал arctic a30 за охлаждане.Много благодаря за всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пусни един тест на Cinebench 15 на сток честоти,клокни процесора на 4.5-4.6Ghz и направи теста пак и ако резултата ти е по-нисък ела ми се обади.Какво означава фабрично клокнати?Всеки процесор е клокнат на някаква честота фабрично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.