Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Viiipeer

Моля за мнения относно поставена скоба в синя зона Пловдив

Препоръчан отговор

Здравейте!

Прикачам снимка от Google Maps.

Публикувано изображение

Днес в града по обяд беше лудница и съответно трябваше да паркирам в близост до Данъчното на ул.Радетски...

Нямаше къде, та направих няколко кръга, докато не видях тази улица, на която паркирах от лявата страна на разстояние поне 5 метра от кръстовището...

В случая аз бях паркирал, точно както червената кола отляво...

Обаче хитреците, с тази прословута "синя зона", нямаше кой да ми вземе парите, понеже паркирах там в 12:30, а тогава служителя бил в обедна почивка... Та след като си свърших работа с учудване видях, че имам бележка на стъклото и сложена скоба на гумата.... отнесох глоба 20лв., като причината беше - неплатена такса за паркинг....

Едно уточнение, че улицата е еднопосочна, само че от другия край и съответно аз не съм знаел, че има синя зона - няма и табели в края на улицата, а само в началото.... според Вас дали са ме глобили неправилно и може ли да се обжалва?

Благодаря!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от една страна кой им е виновен че е нямало никой да вземе парите ... а от друга страна това че не си знаел че е синя зона ... като си обиколил няколко пъти не видя ли че има знак ... конфликтна ситуация но все пак ако имаше някой да ти вземе парите за паркирането нямаше да се стигне до скоби ... поне в Русе не ми се е случвало такова нещо с моя малък стаж ... но за обжалване не мисля че може да се говори ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чл. 96, ал. (3) от ЗДП: 

За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя.

Паркирането вляво е забранено. Затова знаци се поставят само от дясната страна, по посока на движението.

В явно нарушение си. Разбира се, можеш да оспорваш :) - времето си е твое, ти решаваш дали да си го губиш ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чл. 96, ал. (3) от ЗДП: 

За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя.

Паркирането вляво е забранено. Затова знаци се поставят само от дясната страна, по посока на движението.

В явно нарушение си. Разбира се, можеш да оспорваш :) - времето си е твое, ти решаваш дали да си го губиш ...

А как разбрахте че е паркирал в ляво ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как разбрахте че е паркирал в ляво ? 

...

В случая аз бях паркирал, точно както червената кола отляво...

...

Четете ли въпроса?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ляво, погледнато на снимката, иначе си е точно от дясната страна по посока на движението!

Имаше и други спрели коли, като мен които бяха таксувани, а аз не и съответно отнесох скобата....

Четете ли въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ляво, погледнато на снимката, иначе си е точно от дясната страна по посока на движението!

Имаше и други спрели коли, като мен които бяха таксувани, а аз не и съответно отнесох скобата....

В такъв случай проблема е бил неплащането на таксата. И не мисля че има начин да се атакува независимо от обстоятелствата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отнесох глоба 20лв., като причината беше - неплатена такса за паркинг....

Какво има да оспорваш, след като ти самия признаваш, че не си платил таксата и глобата ти е за "Неплатена такса паркинг"?!?!

Ако беше глобен за Неправилно паркиране или каквото и да е друго основание няма проблем със жалбата, но реда е малко по-различен.

В случая е просто - не си платил и имаш 20 лева глоба.

Чисто и просто като изкъпан милиционер.

Закона не предвижда да ти се слагат знаци и табели през пет метра или глашатай да обикаля и да вика "Платена зонааааааааа, платете си таксатааааааа".

Всеки ден в работната седмица ползвам синя или зелена зона в София.

Като паркирам някъде и не съм сигурен в зоната ли съм и каква е, заключвам колата и се връщам в началото на улицата за да погледна има ли табела.

И до сега не съм имал грижи и разправии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я платя, като не съм знаел че това е "синя зона" и съответно нямаше на кого да платя - човека от паркинга беше в обедна почивка.... ???

За мен всичките тези измислени сини, зелени, червени зони са една машина за пари, въобще не са вложени пари за нормални паркоместа, поне в Пловдив, а иначе те дялат по 20-30лв. глоби, ако по някаква причина не си платил! Отгоре на всичкото като ти сложат скоба - трябва да си платиш веднага, иначе ти дигат колата. Ами какво става, ако в момента нямаш пари?

Случая не беше такъв с мен, но все пак...

Какво има да оспорваш, след като ти самия признаваш, че не си платил таксата и глобата ти е за "Неплатена такса паркинг"?!?!

Ако беше глобен за Неправилно паркиране или каквото и да е друго основание няма проблем със жалбата, но реда е малко по-различен.

В случая е просто - не си платил и имаш 20 лева глоба.

Чисто и просто като изкъпан милиционер.

Закона не предвижда да ти се слагат знаци и табели през пет метра или глашатай да обикаля и да вика "Платена зонааааааааа, платете си таксатааааааа".

Всеки ден в работната седмица ползвам синя или зелена зона в София.

Като паркирам някъде и не съм сигурен в зоната ли съм и каква е, заключвам колата и се връщам в началото на улицата за да погледна има ли табела.

И до сега не съм имал грижи и разправии.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я платя, като не съм знаел че това е "синя зона" и съответно нямаше на кого да платя - човека от паркинга беше в обедна почивка.... ???

А бе, момче, що се правиш на луд?!?!

SMS Паркиране
Паркиране, чрез SMS самотаксуване

Клиентите на българските мобилни оператори могат да заплатят престоя си в „Синя зона” чрез изпращане на SMS съдържащ регистрационен номер на автомобила на кратък номер 1332.

Стойността на самият SMS се определя на 1,20 лв.

SMS за самотаксуване следва да бъде изпратен веднага след паркиране на автомобила в „Синя зона”. Системата автоматично връща отговор по SMS за статуса на заявката за паркиране.

Съдържанието на SMS трябва да възпроизвежда буквално съдържанието на регистрационния номер на автомобила.

Община Пловдив не носи отговорност за неправилно въведена информация!

Винаги трябва да се прави проверка дали регистрационният номер на автомобила отговаря на този посочен в SMS с обратен отговор на системата.

Няколко минути преди изтичане на заплатеното време трябва да се получи подсещащ SMS, че трябва да се заплати отново или напусне зоната. В случай, че водача изпрати SMS преди изтичане на времето то се удължава с още 1 час.

При съобщение, че не може да се таксува с SMS следва да се избере друг начин за заплащане на престоя – с талон или билет.

http://www.plovdiv.bg/sms-parking/

На кой му пука, че човека го няма?!?!

Аман от мрънкачи и неоправдани "изрядни" шофьори...

Провери ли в тия магазинчета в дясно дали няма талони?

Защо не прати СМС?

Темата е приключена за мен - ако иска някой друг да ти отговаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти казвам, че НЕ СЪМ ЗНАЕЛ, ЧЕ ИМА СИНЯ ЗОНА, ти ми говориш за SMS... КОЙ СЕ ПРАВИ НА ЛУД?

А бе, момче, що се правиш на луд?!?!

http://www.plovdiv.bg/sms-parking/

На кой му пука, че човека го няма?!?!

Аман от мрънкачи и неоправдани "изрядни" шофьори...

Провери ли в тия магазинчета в дясно дали няма талони?

Защо не прати СМС?

Темата е приключена за мен - ако иска някой друг да ти отговаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти казвам, че НЕ СЪМ ЗНАЕЛ, ЧЕ ИМА СИНЯ ЗОНА, ти ми говориш за SMS... КОЙ СЕ ПРАВИ НА ЛУД?

Непознаването на закона не е смекчавашо вината обстоятелство

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв закон, кви пет лева...? Ти ако правиш ли разлика на познаване на закона и това човек да знае къде има синя зона и къде не?

Непознаването на закона не е смекчавашо вината обстоятелство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да се оправдаваш и да търсиш под вола теле, да беше щракнал ТУК и щеше да знаеш къде е синята зона в Пловдив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Бургас местата за паркиране които влизат в синя зона, са обозначени със синя маркировъчна боя и няма нужда човек да се разхожда да търси табели. В Пловдив на общинарите явно им се свидят парите за боя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.