Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам тази видео карта:

http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-r467d3-512i/

При опит за иинсталиране на драйверите от този сайт(на Гигабайт) още в самото начало на инсталирането дава прословутия син екран за грешка и уиндоуса се рестартира сам. Свалил съм драйверите за моя уиндоус.

Аз съм с уиндоус XP Pro SP2 който си е с изключен Automatic Updates от самото начало и уиндоуса никога не се е ъпдейтвал.

Свалих си драйверите от сайта на AMD - 13-1-legacy_xp32_dd_ccc_whql свалени от тук:

post-343539-0-11662400-1385217121_thumb.

Инсталират се до някъде и после ми изписва това:

post-343539-0-73115600-1385217317_thumb.

После изписва че инсталацията е неуспешна и ми показва този репорт:

Report.xml.2013_11_23_16.01.46.xml

След това ми иска рестартиране, рестартирам и на My Computer Properties> Hardware> Device Manager> Display Adapters ми излиза видео карта Ati Radeon HD 4600 Series която е изключена(Disabled). След това включвам картата като цъкна на Enabled и ми излиза ето това:

post-343539-0-66091100-1385218035_thumb.

Деинсталирал съм всички стари драйвери за видео картата, даже изчиствам всички остатъци в регистрите от стари видео драйвери със Driver Sweeper, после се опитвам да инсталирам отново, но нищо, пак удрям на камък, пак същото.

Драйверите от диска който идва със самата карта са единствените които ми се инсталират без проблеми, картата ми се изписва като Ati Radeon HD 4670, очевадно е че с тях уиндоуса си я разпознава картата, но проблема е ,че те са много стари, ето снимка:

post-343539-0-66965800-1385216843_thumb.

Моля ви за помощ! Има ли някакъв начин да си сложа нова версия драйвери или съм принуден да си остана със старите драйвери от диска който си върви с картата?

Редактирано от tovasito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я опитай с тези и кажи какъв е резултата - Тези скролни надоло и изтегли Latest Beta Driver

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си с XP трябва да си инсталираш Microsoft Frame Network. А доколкото виждам нямаш и други инсталирани драйвери. Кажи си марката на дъното, за да ти дадем линк с неговите драйвери които трябва да инсталираш, след което си свали Microsoft Frame Network и после инсталирай драйверите на ATI картата. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало,минете на SP3

После,имате и други неща,които не са инсталирани

Тоя синият фон на надписите под иконите,не би трябвало да го има.

Изпълнете и каквото ви съветва многоужаваемият Emokostov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно щях да му казвам да си инсталира и драйвърите за чипсета ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си с XP трябва да си инсталираш Microsoft Frame Network. А доколкото виждам нямаш и други инсталирани драйвери. Кажи си марката на дъното, за да ти дадем линк с неговите драйвери които трябва да инсталираш, след което си свали Microsoft Frame Network и после инсталирай драйверите на ATI картата. 

Здравей, имам инсталиран само Microsoft .NET Framework 2.0

Дъното ми е това:

http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA

И кои драйвери да инсталирам, тези от сайта на Гигабайт или тези от сайта на АМД?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех колега, много ми вдигаш рейтинга. Между другото не съм видял, че не е със SP3.  :)

Здравей, имам инсталиран само Microsoft .NET Framework 2.0

Дъното ми е това:

http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA

И кои драйвери да инсталирам, тези от сайта на Гигабайт или тези от сайта на АМД?

Ето ти линк с драйверите. Инсталираш само драйверите без допълнителните програми. За видеокартата мога да ти дам и линк от производителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои други неща не са инсталирани? Синия фон зад иконите е защото така съм го задал от настройките на уиндоус, уж за да ми върви по леко уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да върви по-леко,качвайте SP3.Той си е достатъчно изчистен от бъгове.

Направете една оптимизация на Уиндоус-а,има теми в нета нагледно и с картинки какво и как се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех колега, много ми вдигаш рейтинга. Между другото не съм видял, че не е със SP3.  :)

Ето ти линк с драйверите. Инсталираш само драйверите без допълнителните програми. За видеокартата мога да ти дам и линк от производителя.

Трябва да си сложа SP3 ли?

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA&o=XPКакво от всичките тези неща трябва да инсталирам?

За процесора какво трябва да инсталирам? Процесора ми е AM2 Athlon 64 x2 4600+ (2400MHz Real)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA&o=XPКакво от всичките тези неща трябва да инсталирам?

За процесора какво трябва да инсталирам? Pроцесора ми е AM2 Athlon 64 x2 4600+ (2400MHz Real)

1. Nvidia chipset

2. Audio driver

3. VGA driver

След като инсталираш тези драйвери инсталира Frame Network

След това си инсталираш драйверите за АТИ картата която е външна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като инсталираш тези драйвери инсталира Frame Network

След това си инсталираш драйверите за АТИ картата която е външна.

Нали ви казах че имам инсталиран само Microsoft .NET Framework 2.0. И друг ли трябва да инсталирам?

В какъв смисъл външна? Естествено че не е вградена.

За процесора какво трябва да инсталирам? Процесора ми е AM2 Athlon 64 x2 4600+ (2400MHz Real):
post-343539-0-36513600-1385221499_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ви казах че имам инсталиран само Microsoft .NET Framework 2.0. И друг ли трябва да инсталирам?

В какъв смисъл външна? Естествено че не е вградена.

За процесора какво трябва да инсталирам? Процесора ми е AM2 Athlon 64 x2 4600+ (2400MHz Real):

Стига с този процесор. Нищо няма да инсталираш за него. Инсталирай си Framenetwork 3.5. Инсталирай и драйверите, за които ти дадох линк. Желателно е да минеш на SP3, защото Windows e по стабилен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с този процесор. Нищо няма да инсталираш за него. Инсталирай си Framenetwork 3.5. Инсталирай и драйверите, за които ти дадох линк. Желателно е да минеш на SP3, защото Windows e по стабилен.

ОК, а това 3. VGA driver не е ли за вградената в дъното видеокарта nVidia GeForce 6150SE?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, а това 3. VGA driver не е ли за вградената в дъното видеокарта nVidia GeForce 6150SE?

Да точно така. Ако си с външната него няма нужда да го инсталираш.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно така. Ако си с външната него няма нужда да го инсталираш.

Е че за какво ми е при тази сравнително хубава външна карта да ползвам вградената? Не виждам никакъв смисъл, вградената е като цяло поне 10 пъти по-слаба видео карта от външната.

Никой обаче не ми каза кои драйвери да инсталирам, тези от сайта на производителя Гигабайт или тези от сайта на АМД?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че за какво ми е при тази сравнително хубава външна карта да ползвам вградената? Не виждам никакъв смисъл, вградената е като цяло поне 10 пъти по-слаба видео карта от външната.

Това не го съобразих. Просто когато ти се налага друг път да инсталираш подобни драйвери, за друго ПС, да знаеш че най-важните са за чипсета(дъното), видео и аудио. За по-новите модели дъна мрежовите карти са с отделни драйвери. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, но тези за чипсета в сайта на Асрок са много стари, не трябва ли да инсталирам по-нови драйвери за чипсета, че тези са антики?

Никой обаче не ми каза кои драйвери да инсталирам, тези от сайта на производителя Гигабайт или тези от сайта на АМД?

На NVIDIA all in 1 driver ver:1111 ли казваш Nvidia chipset?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стари са,защото и дъното е старичко.Радвай се,че поне има такива.

Инсталирай от сайта на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да върви по-леко,качвайте SP3.Той си е достатъчно изчистен от бъгове.

Направете една оптимизация на Уиндоус-а,има теми в нета нагледно и с картинки какво и как се прави.

Каква оптимизация? Нищо не разбирам. Дайте някакъв линк? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е съществуващ. Решим е, но зависи силно от търпение и воля. Решенията не са напълно еднотипни при различните набори от останали компоненти в различните компютърни конфигурации. Тъй като съм с тази карта и ме мързи пословично, най-накрая просто делнах новите неразбории и си сложих наличните на диска, идващ в кутията на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става! Никой от вас не можа да ми помогне!!

Е ти кво искаш дистанционно, и г•за ли да ти избършем, бе! Я се успокой, не стига, че сумати народ се занимава с теб безплатно, а се нервиш.... кажи едно благодаря Ви за помоща, но не се получи и точка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е съществуващ. Решим е, но зависи силно от търпение и воля. Решенията не са напълно еднотипни при различните набори от останали компоненти в различните компютърни конфигурации. Тъй като съм с тази карта и ме мързи пословично, най-накрая просто делнах новите неразбории и си сложих наличните на диска, идващ в кутията на картата.

sliderum и ти ли си с HD4670? И ползваш драйверите от диска, който върви в комплект с картата?

Е ти кво искаш дистанционно, и г•за ли да ти избършем, бе! Я се успокой, не стига, че сумати народ се занимава с теб безплатно, а се нервиш.... кажи едно благодаря Ви за помоща, но не се получи и точка!

Ако трябва ще си платя, стига да е някой компетентен и наистина да ми помогне. Виж пич, от безплатно да ми губи времето някой нямам нужда! По-добре ти се успокой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.