Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Първо малко да се представя тъй като съм нов в сайта - казвам се Стоян и съм от Варна.

Искам съвет за ново кашонче, тъй като не съм много навътре в нещата и търся малко по-профисионално мнение. Става въпрос за изключително гейм машина за тежки игри като BF4, AC и подобни при по-височки графики. Бюджета е около 1600-1800 лв. От периферия нямам нужда, а монитора ми е 24'' с разолюция 1920-1080.

Така като гледам от стария комп мисля да задържа твърдия диск, dvd-то и вероятно кутията (бая се бях изръсил за нея преди време). Разполагам с няколко вентилаторчета, но определено приемам съвет тук.

Като цяло съм фен на AMD и даже съм си избрал за видео карта модела R9 280X (но още се колебая за производителя). Процесора пак съм се насочил към AMD FX-8000 - серията, но приемам предложения. Дъно найстина нямам представа какво да е, RAM може би около 16 гб, предполагам че и захранването трябва да сменя тъй като старото е 650W , но доколкото разбрах става само за двуядрени процесори. Желатено е да има възможност за упгрейд най-вече по отношение на рамта и вероятно видео картата.

От овърклокване не разбирам, но предполагам че ако действително има голяма разлика с него може да се навия да се пробвам. Нямам против да е малко по-шумничък, но предпочитам да е колкото е възможно по тих, но не и за сметка на производителността.

Един приятел ми препоръча този сайт - http://iskampc.com/ като коректен и по-дружелюбен към портфейла на клиентите си.

R9 280X модели - http://iskampc.com/index.php?match=all&target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=N&pfull=N&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q=280x&x=4&y=5

FX-8000 серия - http://iskampc.com/index.php?match=all&target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=N&pfull=N&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q=fx-8&x=0&y=0

Отварям нова тема тъй като не намерих такава с подобни изисквания като моите (а може и да не съм търсил достатъчно...) и искрено се надявам да не съм твърде досаден с капризите си. Искам предварително да благодаря на всеки, които дори си направи тръда да прочете романа ми и не се притеснявайте да ми задавате допълнителни въпроси за евентуалните неща, които съм пропуснал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какви са диска,кутията и двд-то.И захранването каква марка и модел е.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK Z87 PRO3 LGA11501.5T SG SATA 6G 64M 7200SAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5PSU FORTRON RIDER 750 BRONZEI7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 A-DATAОбща стойност - 1 811.52 лв. с ДДСКоличка.ПП: Може да се вземе и ССД, ако се ореже от процесор и дъно - XEON 1230V2/3 + B85 дъно.Ето така:1.5T SG SATA 6G 64M 7200SAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE2X4G DDR3 1600 A-DATAXEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0XASROCK B85M PRO4 /BULKSamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sОбща стойност - 1 833.54 лв. с ДДСКоличка. Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам съвет за ново кашонче, тъй като не съм много навътре в нещата и търся малко по-профисионално мнение. 

За такова кашонче ли става дума: Публикувано изображение:D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Добре си описал какво искаш, което рядко се наблюдава в този раздел. Тук е добре да кажеш с какво разполагаш в момента и ще получиш нужните ти съвети за новата конфигурация.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

onogondurВ момента не мога да проверя, но утре сутринта веднага ще ги разуча!

Avicii

Благодаря за предложенията , само имам няколко въпроса - ще ги задам по-доло.

XECUTIONER

Да горе-доло за такова кашонче става въпрос :D

Jotto_del

Благодаря :)

Та имам 3 въпроса -

1. защо винаги се препоръчват Intel процесори

2. 2х4 (8гб) не се ли явява малко

3. какво е ССД и за какво се ползва ?

Редактирано от totec (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та имам 3 въпроса -1. защо винаги се препоръчват Intel процесори2. 2х4 (8гб) не се ли явява малко3. какво е ССД и за какво се ползва ?

Надявам се не се засягаш от шегичката, гледам малко да разведря обстановката! По въпросите ти: 1. По този въпрос няма да ти отговоря, защото ще стане лют спор и ще се оспами темата.2. Не, не са малко, освен ако не се занимаваш с графичен дизайн примерно.3. Тук можеш да прочетеш: http://www.kaldata.com/forums/topic/203243-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8-hdd-%D0%B8-ssd/

Утре като напишеш за кутията ще ти дадем предложения!

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се не се засягаш от шегичката, гледам малко да разведря обстановката! По въпросите ти: 1. По този въпрос няма да ти отговоря, защото ще стане лют спор и ще се оспами темата.2. Не, не са малко, освен ако не се занимаваш с графичен дизайн примерно.3. Тук можеш да прочетеш: http://www.kaldata.com/forums/topic/203243-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8-hdd-%D0%B8-ssd/

Утре като напишеш за кутията ще ти дадем предложения!

Поздрави!

Здравей !

Спокойно нямам проблем с дребни закачки :) пък и лично моето мнение е че който не държи на малки шегички не струва като човек.

Та по темата - не нямам намерение да се занимавам с графичен дизайн :D пък и тая работа ми изглежда твърде сложна като за мен;

това което успях да изцедя от Everest е следното

твърд диск - WDC WD5001AALS-00L3B2 http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136320

захранване - Chieftec CFT-600-14CS http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/chieftec-psus_3.html (а моя грешка 600W било)

DVD - LG GH22NS40 (HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40 ATA Device) http://reviews.cnet.com/dvd-drives/lg-gh22ns40-super-multi/4505-3212_7-33609854.html

Кутия - черна :D така като я гледам е марка DELUX, но повече от това не мога да кажа (освен размерите ако това има някакво значение), ако е наистина наложително съм склонен на смяна на кутията.

А и благодаря за статията, никога не е лошо човек да се пообразова малко !

Редактирано от totec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля!

Така, диска, захранването и записвачката стават(макар захранването да не е сертифицирано)! Ето го моето предложение:

Крайна цена 1 778,52 лв.

Мисля се получи мощна геймърска конфигурация! Сигурен съм, че колегите ще предложат и Интел базирани, тъй като бюджета го позволява, но и тази по нищо не би отстъпила! Препоръчвам този магазин, понеже са коректни, а и излиза по-евтино от ''Iskam PC''(също коректни)! Сложил съм афтърмаркет охладител за процесора(хем за тишина, хем ако искаш да правиш клок. Дъното също е подходящо за целта!) SSD то е едно от най-добрите на пазара!

За твоята кутия - просто няма място за ''Delux'' в конфигурация от този ранг!  

Поздрави! :)                                                                                                                     

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазваш си харда и DVD-то. Ето едно предложение щом си фен на АМД:AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+CM HYPER 412S2X4G DDR3 1600 A-DATASamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sGB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GDFD CORE 3000 USB3 ATX BLACKPSU SEASONIC SS-620GM BRONZEGB 970A-D3P/AM3+Обща стойност - 1 665.35 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r45242p1r46717p1r1157p1r50126p1r48090p1r50387p1r49911p1rf.html

Сложил съм ти и допълнителен охладител за да можеш в бъдеще да правиш клок. ССД, което е задължително за този бюджет. Kарта R9 280X, която ще играеш всичко без проблем, кутията е идеална, а захранването Сиасоник. Ако искаш може да си добавиш още РАМ(не мисля, че ще ти е нужна за сега) или един хард 1TB и ще се побереш до 1800лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня малко инфо. 2Х4ГБ все повече отесняват и що се отнася до играенето на ПЦ игри. Проблема е в настоящата висока цена на оперативната памет. Иначе бих предложил вариант с 2Х8ГБ, което винати е по-добрият варият от два кита от 2Х4ГБ, когато след вероятно не чак толкова много време, ще се наложи да се добавя памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня малко инфо. 2Х4ГБ все повече отесняват и що се отнася до играенето на ПЦ игри. Проблема е в настоящата висока цена на оперативната памет. Иначе бих предложил вариант с 2Х8ГБ, което винати е по-добрият варият от два кита от 2Х4ГБ, когато след вероятно не чак толкова много време, ще се наложи да се добавя памет.

Хаха. Не знам дали някоя игра в момента използва повече от 4 ГБ РАМ, а ти казваш, че 8 били малко :D Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха. Не знам дали някоя игра в момента използва повече от 4 ГБ РАМ, а ти казваш, че 8 били малко :D

Я си докажи твърдението. Къде съм казал че са малко. Писал съм:

2Х4ГБ все повече отесняват и що се отнася до играенето на ПЦ игри

Явно си слагаш собствена интерпретация. Впрочем има игри, които при определени настройки имат проблем да се играят и с 8ГБ, не забравяй че оперативна памет се заема не само от играта, а също от ОС и, от други програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха. Не знам дали някоя игра в момента използва повече от 4 ГБ РАМ, а ти казваш, че 8 били малко :D

Ако искаш да знаеш вече има игри, който искат повече от 4гб рам (COD: Ghost) и вече по новите заглавие се увеличават все повече и повече изискванията!Освен това автора може и да е пуснал някое друго приложение докато играе!AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+GB 970A-D3P/AM3+GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GDCORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5VKINGSTON SSD 120GB SV300S37ACM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSUCORSAIR 700W Gaming Series GS700Обща стойност - 1 757.07 лв. с ДДС

Ето предложение от мен!

16гб който ще са ти предостатъчни за много дълго време.Процесор и видео карта с който няма да имаш проблем да подкарваш която и да е игра.Голяма кутия с място за охладител.Също има и ССД за операционната система.

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да знаеш вече има игри, който искат повече от 4гб рам (COD: Ghost) и вече по новите заглавие се увеличават все повече и повече изискванията!Освен това автора може и да е пуснал някое друго приложение докато играе!AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+GB 970A-D3P/AM3+GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GDCORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5VKINGSTON SSD 120GB SV300S37ACM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSUCORSAIR 700W Gaming Series GS700Обща стойност - 1 757.07 лв. с ДДС Ето предложение от мен!16гб който ще са ти предостатъчни за много дълго време.Процесор и видео карта с който няма да имаш проблем да подкарваш която и да е игра.Голяма кутия с място за охладител.Също има и ССД за операционната система.

Ок, тогава да режем от процесор и видео, заради тези 16 ГБ РАМ. А и мисля, че щом автора знае, че рамта не му стига, може да затвори приложението преди да започне да играе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да знаеш вече има игри, който искат повече от 4гб рам (COD: Ghost) и вече по новите заглавие се увеличават все повече и повече изискванията!Освен това автора може и да е пуснал някое друго приложение докато играе! 

Нали знаеш, че тия 6GB RAM, които са изискване за Ghost са измислица! Няма никакъв проблем да се играе с 4GB примерно! Че и с по-малко! :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си докажи твърдението. Къде съм казал че са малко. Писал съм:

Явно си слагаш собствена интерпретация. Впрочем има игри, които при определени настройки имат проблем да се играят и с 8ГБ, не забравяй че оперативна памет се заема не само от играта, а също от ОС и, от други програми.

При резолюция от 1920х1080 едва ли ще са му нужни повече от 8GB RAM. При Crysis 3 и Battlefield 4 се изисква за спокоен геймплей 8GB, а при почти всяка друга игра доста по-малко. Определено 8GB ще отесняват след някоя година, но за сега са абсолютно достатъчни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При резолюция от 1920х1080 едва ли ще са му нужни повече от 8GB RAM. При Crysis 3 и Battlefield 4 се изисква за спокоен геймплей 8GB, а при почти всяка друга игра доста по-малко. Определено 8GB ще отесняват след някоя година, но за сега са абсолютно достатъчни.

Защо не цитира и отговори на  целият ми коментар, или така ти изнася?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега са достатъчни, но не виждам причина, защо да не се слагат щом влизат в бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не цитира и отговори на  целият ми коментар, или така ти изнася?

Не разбирам какво се засягаш, като само съм написал, че за сега са достатъчни 8GB. Аз съм си дал предложенито и съм му написал, че ако иска може да си добави още РАМ, ако иска и ще се вмести пак до 1800лв. Бюджетът позволява 16GB RAM, но не виждам смисъл от това поне за сега. Ще ми кажеш ли колко игри биха се "спънали" на резолюция 1920х1080 с 8GB RAM???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега са достатъчни, но не виждам причина, защо да не се слагат щом влизат в бюджета?

нищо лично ,но заради тези 16 ГБ рам ,които са екстра(даже излишни), потребителя се лишава от едно охлаждане,че дори и възможност за клок ( в твоята конфигурация).Боксовите охладители на АМД са шумни.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мислех, че ще възникне спор за процесора, а не за RAM-та :D

П.П. Благодаря на всички за предложенията ! Ще почакам още малко и при следващата заплата влизам в действие. Ако още някой реши да предложи нещо добре е дошъл !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера. Нито колегите, нито автора. В бюджета се вписва i7+R9 290, а вие продължавате да предлагате FX-8350+R9 280. Разбирам конфигурация за 500-700 лв. да е с АМД, но за този бюджет не виждам никакъв смисъл.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването,харда и записвачката ще паснат идеално на новата система и не виждам смисъл от смяната им ако са в добро състояние!

GIGABYTE 970A-D3P, AMD 970, DDR III 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

GEIL 2X4GB DDR III 2400 EVO POTENZA

Sapphire AMD Radeon R9 280X ОС, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master CM 690 II Advanced usb3

Общо 1194лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.