Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Малко е тъпо да пускам цяла тема.. но реших да се позабавляваме малко :D

Знам, че парите на никой не стигат.. но тази теория на конспирацията, за кризата в България е най-невъзможната. И знаете ли защо ? Защото.. не мога да си отговоря на 1 въпрос:

Как така в България кризата е на макс - а всички дискотеки са ФУЛ ? Претъпкани и тнт.. особено тези в Студентски град. И то какви пари се разхвърлят по тия барабани, тъпани и тнт... да не говорим за мацките, които танцуват.

А отделно.. кризата също не мога да си я обесня - предвит този Форум за пример (а и не само) .

Кризата е пълна с теми като тези: 

Например: Слушалки до 100 лева 

Лаптоп до 1500 лева

Телефон до 500 лева

Конфигурация до 600 лева

Ее... Няма такава криза, братче ! :D

Кризата според мен е да нямаш за Хляба, от там нататък всичко е екстри. Друг е въпроса, че стандарта на живот в България е по-нисък, но не сме стигнали до положението на някоя Африканска държава например ?

Редактирано от Pharmacist (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ела ги видиш у Фантастико всеки ден Божи - се едно утре свършва света бе

тва лами купуват кат че ли ша ядат и ша поркат за последно баси ква криза а

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кризата трудно ще удари сектора за развлечение и храна ... така е ... всеки се оплаква от кризата но виси по кафета цял ден  ... това е може би защото винаги има и поводи ... за дискотеките е ясно ... тях трудно ги хваща кризата ... за технологията ... преполагам че причината е че никой не иска да се лишава от нея ... във времето което живеем може би вече е недопустимо да нямаш някой лаптоп или смартфон ... Ако трябва да сме реалисти може би нашето тук е наистина криза защото като в Люксембург и Лихтенщайн вземат 1950 евро минимална заплата ... нашата е 170 евро ... дори и в Папуа Нова Гвинея вземат 215 евро ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да така е... ЮАР например е къде къде по развита от България. Но ти говориш за частична криза = Екстра.

Защото като нямаш пари и на дискотеки няма да ходиш/. за да имаш за храна. Не е ли така ? s_rox9

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за технологията ... преполагам че причината е че никой не иска да се лишава от нея ... във времето което живеем може би вече е недопустимо да нямаш някой лаптоп или смартфон ...

ко каза ко

и що мислиш че на всеки му треба лаптопи айфони тируриру а

Е да така е... ЮАР например е къде къде по развита от България. Но ти говориш за частична криза = Екстра.

Защото като нямаш пари и на дискотеки няма да ходиш/. за да имаш за храна. Не е ли така ? s_rox9

ша ходи зад дискотеките отвъд тех кат нема пАри за леб и му стърже че се не трае

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но в дискотеката не можеш да видиш 45 годишни хора които се събират да се оплакват колко им е ниска заплатата ... предимно млади които по някакъв начин се лишават от нещо за да са на дискотека ... защото особенно в София е доста солено изкушение ... но си го позволяват младежите ... 

ко каза ко

и що мислиш че на всеки му треба лаптопи айфони тируриру а

ша ходи зад дискотеките отвъд тех кат нема пАри за леб и му стърже че се не трае

Ами дори и да не е айфон ... все пак не само смартфон е айфон има си ги и за 200 250 лв ... естественно за пенсионерите не се говори че им трябва айфон или лаптоп ... но на теб на мен на него ... и не ти говоря за екстри като социални мрежи и игри ... ако си учащ все ще ти потрябва информация или Power Point или Word ... както и вече няма много Internet Cafe ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които виждаш да хвърлят пачки във въздуха в дискотеките просто не са от бедните и страдащите от кризата. Харчат парите на заможните си родители. Това, че виждаш само такива, не означава че няма и други. Но всъщност другите няма как да ги видиш, защото те не са там, нито могат, дори и да искат. Получава се някаква фалшива илюзия.А всъщност циганенето с кафенце за 50 стотинки цял час или лигавенето с една бира в дискотеката, като задължително се пие предварително за отскок от ракията/антифриза на тате просто не е богатство. Някаква фалшива илюзия се получава.Отделно за темите във форума - дечицата, висящи на гърба на мама и тате или младежи, които работят и биха прегладували конфигурацийката за 600лв също не са показателна извадка. Вземи по-добре виж покупателната способност на населението и средното ниво на заплащането ни спрямо това в ЕС и си направи една сметка - колко лаптопа или колко хляба ще можеш да вземеш с парите тук..

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но в дискотеката не можеш да видиш 45 годишни хора които се събират да се оплакват колко им е ниска заплатата ... предимно млади които по някакъв начин се лишават от нещо за да са на дискотека ... защото особенно в София е доста солено изкушение ... но си го позволяват младежите ... 

Ами дори и да не е айфон ... все пак не само смартфон е айфон има си ги и за 200 250 лв ... естественно за пенсионерите не се говори че им трябва айфон или лаптоп ... но на теб на мен на него ... и не ти говоря за екстри като социални мрежи и игри ... ако си учащ все ще ти потрябва информация или Power Point или Word ... както и вече няма много Internet Cafe ... 

а кой им дава кинти на дечурлигата а - мама и тате нали

и не, не съм пенсия, просто нямам нужда от такива неща, не ми трябват

понимал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понятието "криза" е поредната скалъпена предпоставка да ни направят живота по-тежък.

Безработицата е главния проблем на България, тя е породена от липсата на производство

което е породено от пошло провела се приватизация и всячески гонене на потенциални инвеститори.

А въпросната "криза" по света се получи от пошли Банки решили да дават на воля ипотечни кредити,

нещо което се случва в момента в България. Ако някой има интерес наистина да не идва финансова

криза в България е редно да отстрани всичките тези бандитски микро-кредити и да даде правото

на личен фалит на Българина за да не може да бъде подведен (или неговото поколение) под отговорност.

Така много на бързо банките ще се откажат от порочните си практики.

А това, че дискотеките са пълни и си купуват слушалки за 100 лева и т.н. е признак на нашата Бананова република

където или си с пари или не. Защото вече средна класа в нашата държава няма!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криза е за този, който го мързи и се оплаква. Ако искаш да направиш нещо и да печелиш нещо ще го направиш. Не обръщай внимание на този или онзи и недей да слушаш тъпите новини, защото промиват мозъка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криза е за този, който го мързи и се оплаква. Ако искаш да направиш нещо и да печелиш нещо ще го направиш. Не обръщай внимание на този или онзи и недей да слушаш тъпите новини, защото промиват мозъка.

Кризата е измислена думичка, но действително държавата ни е изтъкана от проблеми и абсурди, които принуждават да си блъска човек главата в стената, за да не е "мързелив", вместо да си върши работата, която трябва да върши. Стига с тези простотии, че който искал - можел. Корупцията, тромавата администрация, спазването на закони избирателно и целенасочените опити на държавата за убиване на инициативата на хората за развитие на малък до среден бизнес са действителен факт. Онзи пример с човека, който спечелил проект и от банката го изнудвали да подпише конкретна подставена фирма да извършва дейностите по проектите - такова нещо е нямало, нали? Хората стигат до отчаяние да извадят пистолета и да застрелят изнудвачите не благодарение на спазването на законите в България или дейността на контролните органи и прокуратурата, към които са изпращани жалби от човека, но не му е обръщано внимание.Така че стига с тия глупости. Ако в чужбина да се реализираш е като да се бориш за посока във вълнуващото се море, то да направиш нещо в България е като да се опитваш да се измъкнеш от щорм през минометен обстрел и така за всеки сантиметър напред.Трябва да се има предвид и че над 80% от богатите в България имат активни връзки с организираната престъпност. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алчността и завистта са причината са всичко което наричаме криза. Винаги искаме да имаме нещо повече от другия и накрая разбираме, че нямаме нищо. Вместо да се стремим към това което ни прави щастливи ние дърпаме щастливите към нашето нещастие и се радваме, не когато сме минали някого и сме успели повече в дадено начинание, а когато сме го навряли в ла*ната. Изтъкваме това, което имаме и се чудим защо в другите държави живеят по-добре. Те просто гледат напред, а ние гледаме към комунизма и си повтаряме колко добре е било, че е имало равенство и т.н.(поне тези които са израснали през тези години).

Управия няма, докато манталитета на завистници не се изкорени. А той е като плевел. Късаш един растат три.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кризата е измислена думичка, но действително държавата ни е изтъкана от проблеми и абсурди, които принуждават да си блъска човек главата в стената, за да не е "мързелив", вместо да си върши работата, която трябва да върши. Стига с тези простотии, че който искал - можел. Корупцията, тромавата администрация, спазването на закони избирателно и целенасочените опити на държавата за убиване на инициативата на хората за развитие на малък до среден бизнес са действителен факт. Онзи пример с човека, който спечелил проект и от банката го изнудвали да подпише конкретна подставена фирма да извършва дейностите по проектите - такова нещо е нямало, нали? Хората стигат до отчаяние да извадят пистолета и да застрелят изнудвачите не благодарение на спазването на законите в България или дейността на контролните органи и прокуратурата, към които са изпращани жалби от човека, но не му е обръщано внимание.Така че стига с тия глупости. Ако в чужбина да се реализираш е като да се бориш за посока във вълнуващото се море, то да направиш нещо в България е като да се опитваш да се измъкнеш от щорм през минометен обстрел и така за всеки сантиметър напред.Трябва да се има предвид и че над 80% от богатите в България имат активни връзки с организираната престъпност.

Така е ... това за мързела специално ... нашият народ не е мързелив ... не оставят на народа желание да си работи и да живее в нормални условия ... работиш на 2 работи денонощно няма събота няма неделя и какво получаваш ... контри ... 600 лв. ако имаш и семейство смятай за какво става на въпрос ... казвайте после нашият народ е мързелив ... ами като няма мотивация как да работи и да не е мързелив този народ ... да беше минималната като в германия 1000 1200 евро ... щяха да си преплитат краката да работят ... е като е такова положението как хората да не бягат в чужбина като за по малко труд ще бъде възнаграден петорно ... 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То криза има,ма некои хора акъл немат :angry:

На работа пишлеметата пари за хляб нямат,ма телефони на изплащане за по 800-1000лв взели-да са гъзета :speak:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

криза в душите ни най-вече

няма такава бездуховност, няма

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алчността и завистта са причината са всичко което наричаме криза.

Завистта и алчността карат хората да постъпват непочтено.

Не всички са завистливи и алчни, но е достатъчно един от 100 да е такъв, за да дръпне останалите 99 към дъното.

Духовната криза в едно общество неминуемо води и до други кризи.

Жалко, че повечето хора не го разбират. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.