Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Сегашната ми видео карта е : nVidia Geforce 7025 / NVIDIA nForce 630a 512MB.

Мисля , че ми е слаба тъй като повечето игри които подкарам лагват или са на кадри.

Обмислям покупка на нова видео карта. Имам ограничен бюджет и си мисля дали да е втора ръка. Спрял съм се на тази и може би това захранване.

Какво мислите? Ако можете дайте ми вие ваши идеи за моята конфигурация. Не искам видео картата да е много мощна , а искам просто да тръгват повече игри.

Поздрави.

Ето какво имам:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Захранването ми е 460W. Model:ATK - 3456
Voltage - 230V
Current - 5A
Frequency - 50Hz

Редактирано от amaz1nG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще си хвърлиш парите на вятъра с това, което си избрал. Кажи какви пари си отделил и каква ти е конфигурацията сега?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 200 лв грубо казано. Видеокартата я казах в горния пост , а захранването ще го кажа малко по-късно. Иначе от захранването ми се чува един шум ( ръмжене ) ама това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 200 лв грубо казано. Видеокартата я казах в горния пост , а захранването ще го кажа малко по-късно. Иначе от захранването ми се чува един шум ( ръмжене ) ама това е друга тема.

До тук добре. Имаш ли намерение да споделиш каква ти е машината(дъно, процесор, РАМ) или??? Това е важно за да се избере най-добрата карта спрямо това, с което разполагаш. Иначе може да вземеш карта от 500лв. ама ако си някой Пентиум4 пак ще си играеш на кадри игрите. :D

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово. Всичко е постнато в пърият ми пост.

П.С. Кажи си мнението и за тази карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настоящият видеоконтролер е вграден. Не е дискретна видеокарта.  Ей тази, ще легне добре на конфигурацията. Белята е, че не остават кой знае колко пари за захранващ блок. Все пак, ще предложа този.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този Атлон няма смисъл повече от тази POWER-COLOR-AX7730-1GBD5, а щом захранването издава звуци го смени с това Cooler-master-gx-bronze-450w

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Процесорът се справя спокойно с видеокартите от средният клас, изключая горната му част където пребивават картите започващи с R9 27X (X) и R9 28X (X) в моделното наименовние , дори с най-слабите две карти от R9 серията, а именно R9 260 и R9 260X не би имало ботълнек, просто не влизат в бюджета определен от автора на темата. . Въобще не е бавен, нито чак толкова стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Процесорът се справя спокойно с видеокартите от средният клас, изключая горната му част където пребивават картите започващи с R9 27X (X) и R9 28X (X) в моделното наименовние , дори с най-слабите две карти от R9 серията, а именно R9 260 и R9 260X не би имало ботълнек, просто не влизат в бюджета определен от автора на темата. . Въобще не е бавен, нито чак толкова стар.

Няма такива карти! ;)  За R7 260, R7 260X ако беше поне Х4 Атлон бих се съгласил, че ще са добър избор. С това което разполага(Х2 Атлон, 2GB DDR2) не виждам смисъл да се набутва с по-скъпа карта от 7730(макс. 7750).

ПС: Но щом иска да дава излишни пари негов си избор. ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива карти! ;)  За R7 260, R7 260X ако беше поне Х4 Атлон бих се съгласил, че ще са добър избор. С това което разполага(Х2 Атлон, 2GB DDR2) не виждам смисъл да се набутва с по-скъпа карта от 7730(макс. 7750).

ПС: Но щом иска да дава излишни пари негов си избор. ;)

Аз съм дал предложение горе-долу в рамките на бюджета.

За картите съм объркал R7 са. Ма така е, който се занимава със 100 неща едновременно :D

Въпросните R7 260, R7 260X не съм ги  предложил, не защото биха имали проблем с недостигаща производителност на процесора, а защото не влизат в бюжжета и то с доста. Написах ги само като пример,  с какви карти процесорът би се справил като максимум, без да ботълнеква. След като си на различно мнение, докажи че има ботълнек от комбинация на Атлон II Х2 240. Между другото, тази линия процесори, лесно и много нагоре ходят на клок :)

Не мисля, че това което съм дал като предложение в коментар №6 е набутвация. Докажи, че не съм прав.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм дал предложение горе-долу в рамките на бюджета.

За картите съм объркал R7 са. Ма така е, който се занимава със 100 неща едновременно :D

Въпросните R7 260, R7 260X не съм ги  предложил, не защото биха имали проблем с недостигаща производителност на процесора, а защото не влизат в бюжжета и то с доста. Написах ги само като пример,  с какви карти процесорът би се справил като максимум, без да ботълнеква. След като си на различно мнение, докажи че има ботълнек от комбинация на Атлон II Х2 240. Между другото, тази линия процесори, лесно и много нагоре ходят на клок :)

Не мисля, че това което съм дал като предложение в коментар №6 е набутвация. Докажи, че не съм прав.

Аз специално съм тествал процесори от тази линия и ще ти кажа, че Джото е прав! Последно тествах Атлон 260 с 7730 1 GD 5 и ботълнек има! Камо ли R7 серията!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм тествал, наистина с по-стара карта...но с HD 5850.. Нямаше грам проблем, а картата е висок клас. Вярно, тогава игрите бяха други(2010г беше). Не съм убеден че проблема, ако има такъв е по причина взаимодействието на видеокарта/процесор, а изискванията на самите игри, в които вече има такива с наистина сериозни изисквания и към груба изчислетелна мощност и към изпълнението на повече от две нишки от централният процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм тествал, наистина с по-стара карта...но с HD 5850.. Нямаше грам проблем, а картата е висок клас. Вярно, тогава игрите бяха други(2010г беше). Не съм убеден че проблема, ако има такъв е по причина взаимодействието на видеокарта/процесор, а изискванията на самите игри, в които вече има такива с наистина сериозни изисквания и към груба изчислетелна мощност и към изпълнението на повече от две нишки от централният процесор.

За игрите си прав! Но защо даваш мнение, което не е меродавно към днешна дата? Да, процесорите от тази линия не са лоши, но си имат лимит и няма как да го превхвърлиш толкова, че да се справи успешно с картите посочени от теб!

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето сам си си отговорил на въпроса. Този процесор е реколта 2009г., но сега 4г. по-късно е смешно да се набиват пари за видео за 150-200лв. на този процесор. Просто всяка игра след 2011-2012г. ще го изпоти до край този процесор. С 7730 би играл игрите на ниски до средни настройки, от там нагоре ще се иска доста по-актуален хардуер. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този Атлон няма смисъл повече от тази POWER-COLOR-AX7730-1GBD5, а щом захранването издава звуци го смени с това Cooler-master-gx-bronze-450w

Съгласен съм с Джото, само едно уточнение: Ако с 7730 се вземе и нещо евтино като четец за карти, някакъв кабел или вентилатор до 3-4 лв., то той става бонус към картата. А понякога и намалява цената! :DЕто пример:POWER COLOR AX7730 1GBD5-HEALL-IN-1 CARD READER ST1037Обща стойност - 111.09 лв. с ДДС Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.