Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
PorKi

Няколко въпроса за Линукс Убунту и помощ..

Препоръчан отговор

Не знам защо, но след като инсталирах VLC player, показвам пътя до субтитрите и тръгват някакви ироглифи, а не на български ...

Драйвери изобщо не знам как да инсталирам..

Сменянето на езика на клавиятурата е отвратително, с мишката си го сменям ...

Нямам 2 дяла както беше при Уиндоус.. Не знам как да създам 2ри дял изобщо ..

С едно дума чак ме е яд, че реших да го сложа тоя Линукс ..., но както и да е ще се радвам някой да помогне..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но след като инсталирах VLC player, показвам пътя до субтитрите и тръгват някакви ироглифи, а не на български ...

Драйвери изобщо не знам как да инсталирам..

Сменянето на езика на клавиятурата е отвратително, с мишката си го сменям ...

Нямам 2 дяла както беше при Уиндоус.. Не знам как да създам 2ри дял изобщо ..

С едно дума чак ме е яд, че реших да го сложа тоя Линукс ..., но както и да е ще се радвам някой да помогне..

1. като стартирате програмата указвате кодировката, примерно:

LANG=bg_bg.cp1251 vlcplayer&

2. всеки драйвер е специфичен има си INSTALL инструкции

3. Зависи от графичната среда

4. проучете single rooted tree http://en.wikipedia.org/wiki/Unix_filesystem

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. като стартирате програмата указвате кодировката, примерно:

LANG=bg_bg.cp1251 vlcplayer&

2. всеки драйвер е специфичен има си INSTALL инструкции

3. Зависи от графичната среда

4. проучете single rooted tree http://en.wikipedia.org/wiki/Unix_filesystem

хубаво написа нещо, но не разбрах нищо, мерси все пак..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубаво написа нещо, но не разбрах нищо, мерси все пак..

За да се работи с линукс се иска малко повече усилие от ползващия, известна част от нещата не са point-and-click

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се работи с линукс се иска малко повече усилие от ползващия, известна част от нещата не са point-and-click

Аз ще го ползвам за музика, филми, Дота2, Интернет и това е.. Няма да го ползвам за кой знае какво ..

Просто искам основните неща да си ги направя или поне тези които изброих по-горе ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го ползвам за музика, филми, Дота2, Интернет и това е.. Няма да го ползвам за кой знае какво ..

Просто искам основните неща да си ги направя или поне тези които изброих по-горе ..

1. командата я изпълнявате в терминал

2. за инсталиране на специфични драйвери има файлове, които четете, там пише как се инсталира

4. Прочетете каква е организацията на партициите без да имате идея от това няма как да ви обясня какво да правите с една партиция след като я създадете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се инсталира Убунту се избира ,коя клавиатурна подредба и какъв език ще е системата.Относно VLC ,можеш да ползваш и друг медиен плейър ,самата VLC  програма има опция за кодировката на субтитрите Cyrillic 1251.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Windows-1251

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се инсталира Убунту се избира ,коя клавиатурна подредба и какъв език ще е системата.Относно VLC ,можеш да ползваш и друг медиен плейър ,самата VLC  програма има опция за кодировката на субтитрите Cyrillic 1251.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Windows-1251

1. командата я изпълнявате в терминал

2. за инсталиране на специфични драйвери има файлове, които четете, там пише как се инсталира

4. Прочетете каква е организацията на партициите без да имате идея от това няма как да ви обясня какво да правите с една партиция след като я създадете

С 1 дума Линукс не може да стъпи на малкия пръст на Уиндоус по производителност (спецялно за Убунту), не знам да другите, Уиндоус е доста по-добър, по-бърз, лесен, функционален и други неща..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1 дума Линукс не може да стъпи на малкия пръст на Уиндоус по производителност (спецялно за Убунту), не знам да другите, Уиндоус е доста по-добър, по-бърз, лесен, функционален и други неща..

Не, това е огромна грешка, как можете да съдите за нещо, което не познавате. И си стойте на Windows,

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че вие предпочитате да използвате операционна система, направена за кифладжийски потребители, приемащи всичко за даденост, дори без да знаят как работи едно PC, която по никакъв начин не стимулира мисловният процес (даже води до гарантирана деградация на неврони), докато се използва, едва ли е проблем на Линукс обществото.

Лично ваш си е. Абсолютно нищо лично.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли споделили моля, какво разбирате под производителност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли споделили моля, какво разбирате под производителност?

Давам чист пример с играта Дота2, под Уиндоус не съм имал никакви проблеми с тази игра, свалих я на Убунту, то ми сече, то ми забива, компа ми заби, та чак го реснах ... изобщо по бавен е от Уиндоус...

Не знам може аз да греша понеже нямам никакви драйвери и т.н., аз изобщо не знам как да ги инсталирам тия драйвери ..

Нали уж това е целта на Убунту, за хората на които им е трудно и не са запознати с нещата да се учат по бързо и да е по лесно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам чист пример с играта Дота2, под Уиндоус не съм имал никакви проблеми с тази игра, свалих я на Убунту, то ми сече, то ми забива, компа ми заби, та чак го реснах ... изобщо по бавен е от Уиндоус...

Не знам може аз да греша понеже нямам никакви драйвери и т.н., аз изобщо не знам как да ги инсталирам тия драйвери ..

Нали уж това е целта на Убунту, за хората на които им е трудно и не са запознати с нещата да се учат по бързо и да е по лесно ...

И без да сте настроил операционната система, инсталирал драйвер за видеото и т.н.решавате че е по-бавна.Това е смешно, безкрайно смешно. Защо не пуснете играта на Windows без да инсталирате нито един драйвер?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линукс не е OS за игри! Нямате право да говорите каквото и да е било без да сте достатъчно информиран, най-малко да казвате кое струва и кое не.

Играйте си игрите под Window$. Никой не ви е длъжен за нищо. Линукс е свободен софтуер - ползвате го, ако ви устройва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без да сте настроил операционната система, инсталирал драйвер за видеото и т.н.решавате че е по-бавна.Това е смешно, безкрайно смешно. Защо не пуснете играта на Windows без да инсталирате нито един драйвер?

Добре кажете какво толкова трябва да се настройва и как да ги инсталирам тия драйвери ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре кажете какво толкова трябва да се настройва и как да ги инсталирам тия драйвери ..

Отваряте мениджъра на пакети и търсите драйвера с ускорение за вашата карта. Ако го няма отивате на сайта на производителя и търсите там. И четете ръководството за инсталация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре кажете какво толкова трябва да се настройва и как да ги инсталирам тия драйвери

Копирах ви сайт от където да научите нещо в предната ви тема, не отнема много време

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в сайта на nvidia, от там натиснах да търси автоматично графичните драйвери, но ми иска някакъв java script, праща ме тук - http://java.com/en/download/linux_manual.jsp?host=java.com&returnPage=http://www.geforce.com/drivers&locale=en-US

Свалям второто, но нямам програма с която да го инсталирам, някой да знае коя програма ми е нужна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в сайта на nvidia, от там натиснах да търси автоматично графичните драйвери, но ми иска някакъв java script, праща ме тук - http://java.com/en/download/linux_manual.jsp?host=java.com&returnPage=http://www.geforce.com/drivers&locale=en-US

Свалям второто, но нямам програма с която да го инсталирам, някой да знае коя програма ми е нужна?

В дясно от линка за сваляне има инструкции, прочетохте ли ги? Нали ви казах да четете инструкциите!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса за субтитрите нагласи VLC така въпреки , че при мен не тръгнаха по-посочения начин , а тръгнаха при тези настройки.

Според моето скромно мнение на новобранец в Линукс след като пробвах почти всички по-известни дистрибуции дори си направих и регистрация пробвах и RedHat за най-приятелски настроени са Mint 13 KDE и Netrunner с който съм в момента.Ubuntu за мен специално е доста назад в тази класация.

Успех

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Windows Vista  на  Altair 8080  е доста бърз и по-функционален.Много добре знаем какво е Windows.Бледо копие на Unix.Спомяме си и за Altair Basic.
Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дясно от линка за сваляне има инструкции, прочетохте ли ги? Нали ви казах да четете инструкциите!!!

Значи да инсталираш един java script , ти трябват поне 10 минути ... ми това не е нормално .....................................

[*]Change to the directory in which you want to install. Type:

cd <directory path name>

For example, to install the software in the /usr/java/ directory, Type:

cd /usr/java/

Note about root access: To install Java in a system-wide location such as /usr/local, you must login as the root user to gain the necessary permissions. If you do not have root access, install the Java in your home directory or a sub directory for which you have write permissions

[*]Move the .tar.gz archive binary to the current directory.

[*]Unpack the tarball and install Java

tar zxvf jre-7u7-linux-i586.tar.gz

The Java files are installed in a directory called jre1.7.0_07 in the current directory.

In this example, it is installed in the /usr/java/jre1.7.0_07 directory.

[*]Delete the .tar.gz file if you want to save disk space.

това всичко тря да направя за да инсталирам скрипта, че аз като нов потребител в света на Линукс как ще го направя, те мислят ли, че ще разбера нещо изобщо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. това не е джаваскрипт а джава

2. колко продължава инсталирането на джава на друга ОС според вас?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти е трудно да прочетеш пет реда и да изпълниш описаното в тях, защо не ползваш пакетния мениджър, за да инсталираш Java  ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразарови се из това Ubuntu потърси за Driver Manager отвори го виж кои драйвъри ти предлагат активирай някой и пробвай , ако не се получи потърси sinaptic manager потърси в полето за търсене за невидия или за видео драйвър и инсталирай , пак се връщаш в Driver Manager и активираш това което си инсталирал и пробваш.Общо взето особенно с видео картите е проба и грешка много четене и питане само дето ти питаш и се караш едновременно на хората от които чакаш помощ.

Да не говорим , че за новобранец още от предната тема подходи погрешно.За какво ти беше да затриваш Windows и да се метнеш в дълбокото Linux след като можеше да си заделиш парче от някой дял и да си направиш дуал буут и да чоплиш на спокойствие из линукса поне докато разбереш концепцията му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.