Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния проблем с PC-то и не мога да реша какво точно го причинява. При стартиране вентилаторите и харддискът заработват, но мониторът не получава сигнал. Имам два монитора и с двата е така, дори след като размених портовете от видеокартата. Махнах RAM паметите, изчистих видеокартата и проверих всички входове на захранването в дъното дали са свързани добре, но проблемът си остава. Как мога да диагностицирам по-подробно откъде е проблемът, преди да занеса PC-то на сервиз?Системата е:

Asus P5KPL

Core2Duo E7300 (на референтни честоти, никога не е клокван)Palit 9600GSO (пак на референтните честоти, никога не е клокван)

2x2GB RAM DDR2 A-Data

Enermax 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включвате картата на друг компютър и проверявате там дали заработва всичко.

Изведнъж ли се появи това,или стана постепенно?

Захранващият кабел на картата поставен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам друго PC, на което да пробвам видеокартата.

Иначе захранването е правилно свързано и към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели,познати,колеги,роднини няма ли наблизо?

При стартиране пищялката на дъното чува ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата може да не работи правилно ,и пак да не се чува звуков сигнал за проблем . Ще има сигнал ,ако е изгоряла напълно и не е отчита като включено устройство . Сигналите са за изгорял напълно или липсващ хардуер ,не за повреден такъв . Както е отбелязано от колегата преди мен , картата се пробва на друг компютър , или на въпросния компютър се монтира сигурно работеща видео карта . Тогава става ясно дали проблема е във видеото или нещо друго .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но автора ако пусне компа без видео - ще трябва да запищи , да се види поне останалото бачка ли .

Разбира се че трябва да е сигурен че има пищялка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пищялката" е удобно нещо, което, за съжаление, нямам. Намерих работеща видеокарта с нея компютърът работи, така че се намери проблемът. Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.