Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния проблем с PC-то и не мога да реша какво точно го причинява. При стартиране вентилаторите и харддискът заработват, но мониторът не получава сигнал. Имам два монитора и с двата е така, дори след като размених портовете от видеокартата. Махнах RAM паметите, изчистих видеокартата и проверих всички входове на захранването в дъното дали са свързани добре, но проблемът си остава. Как мога да диагностицирам по-подробно откъде е проблемът, преди да занеса PC-то на сервиз?Системата е:

Asus P5KPL

Core2Duo E7300 (на референтни честоти, никога не е клокван)Palit 9600GSO (пак на референтните честоти, никога не е клокван)

2x2GB RAM DDR2 A-Data

Enermax 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включвате картата на друг компютър и проверявате там дали заработва всичко.

Изведнъж ли се появи това,или стана постепенно?

Захранващият кабел на картата поставен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам друго PC, на което да пробвам видеокартата.

Иначе захранването е правилно свързано и към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели,познати,колеги,роднини няма ли наблизо?

При стартиране пищялката на дъното чува ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата може да не работи правилно ,и пак да не се чува звуков сигнал за проблем . Ще има сигнал ,ако е изгоряла напълно и не е отчита като включено устройство . Сигналите са за изгорял напълно или липсващ хардуер ,не за повреден такъв . Както е отбелязано от колегата преди мен , картата се пробва на друг компютър , или на въпросния компютър се монтира сигурно работеща видео карта . Тогава става ясно дали проблема е във видеото или нещо друго .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но автора ако пусне компа без видео - ще трябва да запищи , да се види поне останалото бачка ли .

Разбира се че трябва да е сигурен че има пищялка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пищялката" е удобно нещо, което, за съжаление, нямам. Намерих работеща видеокарта с нея компютърът работи, така че се намери проблемът. Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Nedkych
      Здравейте. Мога ли да изкарам правилен тест със свален множител на процесора (fx8350) Причината е, че единствено с прайма температурата на процесора ми се вдига извън норми и не искам да карам продължителен тест така. Та се чудех дали множитела може да повлияе на резултата ако е смъкнат наполвина... така поне не грее. И един малък втори въпрос, аз нали понеже съм "спЕцИаЛиСт"   Бях решил да свяла CPU Bus freq. ама е така без да пипам нищо друго  и след като компа се рестартира се зачудих абе дали аджаба нетрябваше да сваля и vcore, дали няма да си опека процесора от underclock?  Благодаря ви предварително  
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.