Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния проблем с PC-то и не мога да реша какво точно го причинява. При стартиране вентилаторите и харддискът заработват, но мониторът не получава сигнал. Имам два монитора и с двата е така, дори след като размених портовете от видеокартата. Махнах RAM паметите, изчистих видеокартата и проверих всички входове на захранването в дъното дали са свързани добре, но проблемът си остава. Как мога да диагностицирам по-подробно откъде е проблемът, преди да занеса PC-то на сервиз?Системата е:

Asus P5KPL

Core2Duo E7300 (на референтни честоти, никога не е клокван)Palit 9600GSO (пак на референтните честоти, никога не е клокван)

2x2GB RAM DDR2 A-Data

Enermax 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включвате картата на друг компютър и проверявате там дали заработва всичко.

Изведнъж ли се появи това,или стана постепенно?

Захранващият кабел на картата поставен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам друго PC, на което да пробвам видеокартата.

Иначе захранването е правилно свързано и към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели,познати,колеги,роднини няма ли наблизо?

При стартиране пищялката на дъното чува ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата може да не работи правилно ,и пак да не се чува звуков сигнал за проблем . Ще има сигнал ,ако е изгоряла напълно и не е отчита като включено устройство . Сигналите са за изгорял напълно или липсващ хардуер ,не за повреден такъв . Както е отбелязано от колегата преди мен , картата се пробва на друг компютър , или на въпросния компютър се монтира сигурно работеща видео карта . Тогава става ясно дали проблема е във видеото или нещо друго .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но автора ако пусне компа без видео - ще трябва да запищи , да се види поне останалото бачка ли .

Разбира се че трябва да е сигурен че има пищялка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пищялката" е удобно нещо, което, за съжаление, нямам. Намерих работеща видеокарта с нея компютърът работи, така че се намери проблемът. Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Пламен Р
      Кой е по добър от двата процесора i5 8400k или i7 7700. И за хубави части има ли смисъл да си купувам хубава кутия смисъл middle tower 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.