Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

p3ekan

Този процесор ще ми пасне ли на дъното ?

Препоръчан отговор

Здравейте :) Ще си взимам нов процесор ето го и него http://www.ebay.de/itm/150981088300?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649  и искам да попитам дали ще пасне на моето дъно ,което е ASROCK G41M-GS3 LGA775   :) Също така и дали ще ръботи на максимум процесора ? Видео картата ми е NVIDIA GFORCE GTX 8800  рам паметта ми е  6 ГБ :) Благодаря , предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Ще си взимам нов процесор ето го и него http://www.ebay.de/itm/150981088300?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649  и искам да попитам дали ще пасне на моето дъно ,което е ASROCK G41M-GS3 LGA775   :) Също така и дали ще ръботи на максимум процесора ? Видео картата ми е NVIDIA GFORCE GTX 8800  рам паметта ми е  6 ГБ :) Благодаря , предварително 

Не, дъното не поддържа сървърни процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, дъното не поддържа сървърни процесори.

би ли ми казал какъв максимум процесор-а за моята конфигурация 

Захранването ми е 650 вата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би ли ми казал какъв максимум процесор-а за моята конфигурация 

Захранването ми е 650 вата 

Максимума е, втората позиция в тази таблица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимума е, втората позиция в тази таблица

това ли имаш в предвид ......
775 Core 2 Quad Q9650(E0) Yorkfield 3.0GHz 1333MHz 12MB All

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ли имаш в предвид ......
775 Core 2 Quad Q9650(E0) Yorkfield 3.0GHz 1333MHz 12MB All

Да, този е.

Нямам обаче идея дали може да се намери на цена, която да е смислена. Ако имате възможност да споделите още малко информация, за това какъв е използуваният в момента процесор и защо и как(?) сте примерно с 6ГБ оперативна памет, след като единственият вариант за това, са две пръчки, от които едната 4ГБ, а другата 2ГБ. На каква честота е оперативната памет? Това ми се вижда като крайно зле събрана и балансирана машина и има вероятност това да е причина, за да не може да покаже пълните си възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Core 2 Quad Q9650Ама май е по-евтино да купиш цял компютър отколкото само процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя пък е с 3 гъбки :D . Може да му гепи проца, иначе за друго няма смисъл. Обаче се чудя, дали проца не е някаква ОЕМ версия правена специално за тази линия на Дел....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, този е.

Нямам обаче идея дали може да се намери на цена, която да е смислена. Ако имате възможност да споделите още малко информация, за това какъв е използуваният в момента процесор и защо и как(?) сте примерно с 6ГБ оперативна памет, след като единственият вариант за това, са две пръчки, от които едната 4ГБ, а другата 2ГБ. На каква честота е оперативната памет? Това ми се вижда като крайно зле събрана и балансирана машина и има вероятност това да е причина, за да не може да покаже пълните си възможности.

Знам , че имам 2 плочки едната от , която е 4 гб а др е 2гб , но не разбирам много от компютри , мисля че честота е 1333 mhz  , но май не е такава , ако ми кажете от къде да проверя , ще ви кажа с точност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се пребориш може да вземеш този http://www.ebay.de/itm/Intel-CORE2-Quad-und-Lufter-/151165703357?pt=DE_Elektronik_Computer_CPUs&hash=item23322d94bd остават 20 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се пребориш може да вземеш този http://www.ebay.de/itm/Intel-CORE2-Quad-und-Lufter-/151165703357?pt=DE_Elektronik_Computer_CPUs&hash=item23322d94bd  остават 20 мин.

Ако оправиш линка може и да успее ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се пребориш може да вземеш този http://www.ebay.de/itm/Intel-CORE2-Quad-und-Lufter-/151165703357?pt=DE_Elektronik_Computer_CPUs&hash=item23322d94bd  остават 20 мин.

Не ми отваря линка .. error 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка в коментара на колегата, вече е валиден. Е, не е търсеният най-най вариант, ама ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка го оправих бъгна се при тагването. http://www.ebay.de/itm/Intel-CORE2-Quad-und-Lufter-/151165703357?pt=DE_Elektronik_Computer_CPUs&hash=item23322d94bd

Ето малко по-скъп Q9550

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , този процесор хубав ли е , става ли за gaming ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , този процесор хубав ли е , става ли за gaming ? 

Най ниската позиция 4 ядрен от съответното поколение. Съответно с най-ниска работна честота. Обределено е много назад в сравнение с Q9650(E0)

Но пък цената, не е кой знае колко лоша. Решението дали ще търсите най-добрият вариант или предложеният от колегата, си е лично ваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ниската позиция 4 ядрен от съответното поколение. Съответно с най-ниска работна честота. Обределено е много назад в сравнение с Q9650(E0)

Но пък цената, не е кой знае колко лоша. Решението дали ще търсите най-добрият вариант или предложеният от колегата, си е лично ваше.

Добре а ще вървят ли добре игрите ? ще имали лаг ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а ще вървят ли добре игрите ? ще имали лаг ?

Ама откъде да знам за кои игри става въпрос. Очевидно е, че ние сте ни осведомили за всичко, което е нужно да знаем. Игрите, които маогат да се възползуват от повече от две процесорни ядра ще вървят добре, но тези по-стари, които не могат и за които е по-важна високата честота на работа на процесора, може и да вървят по-зле, отколкото с процесорът който използувате понастоящем и който все още не знаем какъв е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама откъде да знам за кои игри става въпрос. Очевидно е, че ние сте ни осведомили за всичко, което е нужно да знаем. Игрите, които маогат да се възползуват от повече от две процесорни ядра ще вървят добре, но тези по-стари, които не могат и за които е по-важна високата честота на работа на процесора, може и да вървят по-зле, отколкото с процесорът който използувате понастоящем и който все още не знаем какъв е.

Процесора ми е Intel pentium dual core e5300 2.60 ghz , Но взех този процесор :)  за който си говорим 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ми е Intel pentium dual core e5300 2.60 ghz , Но взех този процесор :)  за който си говорим 

Ем че той е на по-ниска фабрична честота 2.33 ghz от притежаваният сега. Едва ли старите игри ще тръгнат по-добре. За някои сравнително по-нови заглавия може и да се отрази положително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем че той е на по-ниска фабрична честота 2.33 ghz от притежаваният сега. Едва ли старите игри ще тръгнат по-добре. За някои сравнително по-нови заглавия може и да се отрази положително.

Добре, благодаря ви за всичко :) ! А само да попитам видео картата ми хубава ли е NVIDIA GFORCE GTX 8800

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива

Също така да попитам 

кой процесор е по хубав

Intel Core 2 duo e8500

Intel core 2 quad  Q8200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така да попитам 

кой процесор е по хубав

Intel Core 2 duo e8500

Intel core 2 quad  Q8200

За старите игри първият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За старите игри първият

Добре , благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.