Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Bandle

Помогнете ми при избора на конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам вече теми за конфигурации.Има и теми по този въпрос и бюджет.Дано запоследно да "оспамвам" раздела. :D

Искам да ми помогнете при избора на конфигурация.Аз самият се опитвам да "помагам" на някой питащи за нови конфигурации.Жалко е да предлагам и да питам.По същество:

Бюджетът ми е 1000(1050)лв.

Ще се ползва предимно за игри, нещо от типа на "Call of Duty: Ghosts"

•За процесор предпочитам интел i5, но не само.

•Оставям на вас избора на видеокарта.Мониторът ми е на 1280x1024, като го ограничавам на 1024x768.

Благодаря и Лека Вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,а какво стана с последната ви тема? "Съвместимост на хардуер" се казва,от 16-и този месец? Какво налага само седмица след това да публикувате нова тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,а какво стана с последната ви тема? "Съвместимост на хардуер" се казва,от 16-и този месец? Какво налага само седмица след това да публикувате нова тема?

И там се изписаха много конфигурации,но не бях описал(не знаех) какво искам.Затова и те ми бяха непотребни.Едвали щях да успея да "съживя" темата, затова пускам нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да видим тоя монитор кой е и какъв е? Важно е с какви входове е.Нищо не пречи да си го ползвате още известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът е LG1953TR.Ако успеете да му намерите характеристиките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B75M-D2V

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH - фабрично е овърклокната 10 %

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност: 1 031.26 лв. с ДДС - Количка

Моето предложение е с Ivy Bridge i5. Защо айви? Ами защото разликата между i5 4440(http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4440+%40+3.10GHz) и i5 3350p(http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-3350P+%40+3.10GHz) е минимална. А разликата между i5 4440(http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4440+%40+3.10GHz) и i5 4570(http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4570+%40+3.20GHz) е по голяма и по си заслужава инвестицията във втория ако парите стигат разбира се. 

Ако трябва да закръгляме около 1050 лв. то харда може да се замени с този - 1.5T SG SATA 6G 64M 7200 или ако имаш нужда от записвачка - LG GH24NSB0 DVD RW BLACK.

ПП: Ако искаш можеш и тази кутия да избереш CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU. Тя е предназначена за микро дъна както в случая съм предложил. Лично на мен повече ми допада и като вентилатори - Xtraflow с PWM(регулиране на оборотите).

Поздрави и успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 929.03 лв. с ДДС

Плюс 

Cooler Master GX Bronze, 450W  http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-gx-bronze-450w-cm-rs450-acaad3-eu/pd/ES1JTBBBM/  69,74 лв с безплатна доставка.

Имате 8 ГБ рам,достатъчно добър процесор,голям хард-диск,чудесна видеокарта,и може би едно от най-изгодните захранвания за момента.Ползвате вашата кутия.

Ако решите,можете да си добавите някоя записвачка за 30 лв,или пък подходящ размер флашка.

Не е много ясно и с какво озвучение сте.

Поздрави и успех с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1100лв. може да вземеш и монитор - нещо не ми се вързва току що излезнали игри да ги играеш на морално остаряла резолюция!

ASROCK 980DE3/U3S3

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4G DDR3 1333 GEIL ENH CORSA

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH

Cooler Master GX Bronze, 450W

LED BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255

Процесора е достатъчен за съвременни игри , картата е отлична за цената си идва в комплект с пад за мишка и с по-нов биос работи на 1150мхз ядро-но не помня точно кой беше!ю

Кутията е прилична и достатъчна за добър въздушен поток!

Монитора е с МВА панел и значително по-добре от всеки с ТН матрица като цветове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и от мен:

GB B75M-HD3 /B75/1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

4GB DDR3 1600 A-DATA

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

PSU CM GX 450W APFC

Общо: 1070 лв, 20 над бюджета но видеото си струва всеки един от тези 20 лв, i5, много добра кутия, захранване(може да се вземе по-евтино и от маг-а), бърз хард...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.