Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kristiqn2

Nokia N900 инсталиране на wget

Препоръчан отговор

опитах да инсталирам wget функцията но ми излиза това:

apt-get install wgetE: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13 permission denied)E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root ?

какво трябва да направя за да го инсталирам ? същата работа е и с bzip2 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах да инсталирам wget функцията но ми излиза това:

apt-get install wgetE: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13 permission denied)E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root ?

какво трябва да направя за да го инсталирам ? същата работа е и с bzip2 ?

Инсталирайте го като root

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами малко съм на вие с работите ако може да ми обясниш как трябва да стане това ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ако не знаеш какво е root, по добре не root-вай.Айде и да го обясним:

Root-Придобиване на пълни(Админски) права над телефона, най-често чрез софтуер на компютъра с USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а бе човек наясно съм какво е root не ми е ясно как да го инсталирам като root ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го инсталираш след като имаш root права.

И след това да ги разрешиш съответно.

Доколкото разбирам нямаш root права, така че да приключим темата http://www.youtube.com/watch?v=3vlmnWYWuA4 (Неможах да го тагна :Д)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж сега ... искам да инсталирам андроид на нокиа Н900 не искам да питаш защо как и какво ... просто искам да ми кажеш малко по подробно как да разбера дали ги имам тези права и съответно какъв код трябва да напиша ... ще съм ти благодарен ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.