Премини към съдържанието
Vic7im

[Оправено]Проблем с настолна машина "File is corrupted"

Препоръчан отговор

Здравейте!Проблемът е на старият ми компютър ( 2-рият от подписът ми). Преди месец/два започна да дава сини екрани и пишеше нещо за мемори. Естествено това ме накара да мисля,че проблемът е в рамта и вадих,разменях 2-те плочки рам но така и не се оправи, но забелязах,че при всеки син екран след рестарта правеше винаги проверка на хард диска. Именно поради тази причина реших,че може би  в него се крие проблема защото е на над 8г.  80гб сиджейт и преди седмица си закупих нов. Сиджейт 1тб 3г. гаранция. На пръв поглед след като го сложих всичко изглеждаше наред, дори сините екрани изчезнаха. Но 3-4 дена по-късно отново се появи син екран с същата грешка и след него започнаха и да се случват странни неща. При опит за инсталация на игра или разархивирането на каквото и да било, винаги ми излизаше "Blablabla file is corrupted or damaged" нещо такова и не искаше да прави пълни инсталации и разархивирания. Днес реших да го преинсталирам и с голямо учудване след 20-тия % от инсталацията отново изписа,че инсталацията на уина не може да продължи защото "xxx File is corrupted" заради което си помислих,че нещо харда не е в ред. Но върнах стария 80гб и изтеглих 1 архив, и разбира се отново същата грешка. Поне вече знам,че проблема не е в хард дисковете. Междо другото пробвах с 2 уиндоуса както от диск така и от флашка.Някой да има идея от какво може да се причинява тази грешка? Или да препоръча програма за диагностика на всички части( както и ще ми е нужна портабъл версия, поради очевидните причини ... ).И разбира се да не забравя, предполагам,че и аз може да съм виновен по някакъв начин защото преди 2 месеца реших да разглобя пц-то да почистя всичко да сложа термо паста и т.н.  И след това започна да дава синият екран. Действах максимално внимателно и следях всичко да си е на мястото, но явно въпреки това нещо се е сдухало, ама въпроса е кое.... Когато купувах термо пастата ми казаха,че нямали от "скъпата" и ми дадоха някаква спинцовка за 1.70лв, ако не се лъжа.За пореден път се надявам да успеете да помогнете.Поздрави!

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спри автоматичния рестарт и след като се появи синия екран ще застане така и ще може да го снимаш.Също качи файловете от C:WindowsMinidump  И дай линк за свалянето им.

През това време може да запишеш на един диск Hiren's , за диагностика на компонентите.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето файловете от папката, които пожелахте dumps . Направих и това да не се ресва автоматично, сега остана само да запиша и програмата на диск. По същият начин както уиндоус ли се записва?Едит: Ето и снимка на синият екран  , съжалявам,че трябва да я теглите, но нещо не ми дава да я сложа като картинка от прикачи.

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка през конзолата с sfc /scannow и след това и един Memtest86+ понеже симптомите сочат най-вероятно към проблем с оперативната памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, от оперативната памет беше. Не съм пускал тестове, но реших да изкарам и двете плочки рам и да ги слагам 1 по 1 и в 2-та слота. Та накрая с 1-та плочка в 2-рия слот всичко тръгна нормално и няма такива проблеми.Не съм сигурен дали другата платка е повредена или  слот1 на дъното, но не ми се и занимава да проверявам. За сега и 2гб рам ще вършат работа за целите за които се ползва. Ако някой друг има подобен проблем и не е свързан с уиндоуса, да знае,че е от рамта.Благодаря ви отново за помощта.Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.