Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

[Оправено]Проблем с настолна машина "File is corrupted"

Препоръчан отговор

Здравейте!Проблемът е на старият ми компютър ( 2-рият от подписът ми). Преди месец/два започна да дава сини екрани и пишеше нещо за мемори. Естествено това ме накара да мисля,че проблемът е в рамта и вадих,разменях 2-те плочки рам но така и не се оправи, но забелязах,че при всеки син екран след рестарта правеше винаги проверка на хард диска. Именно поради тази причина реших,че може би  в него се крие проблема защото е на над 8г.  80гб сиджейт и преди седмица си закупих нов. Сиджейт 1тб 3г. гаранция. На пръв поглед след като го сложих всичко изглеждаше наред, дори сините екрани изчезнаха. Но 3-4 дена по-късно отново се появи син екран с същата грешка и след него започнаха и да се случват странни неща. При опит за инсталация на игра или разархивирането на каквото и да било, винаги ми излизаше "Blablabla file is corrupted or damaged" нещо такова и не искаше да прави пълни инсталации и разархивирания. Днес реших да го преинсталирам и с голямо учудване след 20-тия % от инсталацията отново изписа,че инсталацията на уина не може да продължи защото "xxx File is corrupted" заради което си помислих,че нещо харда не е в ред. Но върнах стария 80гб и изтеглих 1 архив, и разбира се отново същата грешка. Поне вече знам,че проблема не е в хард дисковете. Междо другото пробвах с 2 уиндоуса както от диск така и от флашка.Някой да има идея от какво може да се причинява тази грешка? Или да препоръча програма за диагностика на всички части( както и ще ми е нужна портабъл версия, поради очевидните причини ... ).И разбира се да не забравя, предполагам,че и аз може да съм виновен по някакъв начин защото преди 2 месеца реших да разглобя пц-то да почистя всичко да сложа термо паста и т.н.  И след това започна да дава синият екран. Действах максимално внимателно и следях всичко да си е на мястото, но явно въпреки това нещо се е сдухало, ама въпроса е кое.... Когато купувах термо пастата ми казаха,че нямали от "скъпата" и ми дадоха някаква спинцовка за 1.70лв, ако не се лъжа.За пореден път се надявам да успеете да помогнете.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спри автоматичния рестарт и след като се появи синия екран ще застане така и ще може да го снимаш.Също качи файловете от C:WindowsMinidump  И дай линк за свалянето им.

През това време може да запишеш на един диск Hiren's , за диагностика на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето файловете от папката, които пожелахте dumps . Направих и това да не се ресва автоматично, сега остана само да запиша и програмата на диск. По същият начин както уиндоус ли се записва?Едит: Ето и снимка на синият екран  , съжалявам,че трябва да я теглите, но нещо не ми дава да я сложа като картинка от прикачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка през конзолата с sfc /scannow и след това и един Memtest86+ понеже симптомите сочат най-вероятно към проблем с оперативната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, от оперативната памет беше. Не съм пускал тестове, но реших да изкарам и двете плочки рам и да ги слагам 1 по 1 и в 2-та слота. Та накрая с 1-та плочка в 2-рия слот всичко тръгна нормално и няма такива проблеми.Не съм сигурен дали другата платка е повредена или  слот1 на дъното, но не ми се и занимава да проверявам. За сега и 2гб рам ще вършат работа за целите за които се ползва. Ако някой друг има подобен проблем и не е свързан с уиндоуса, да знае,че е от рамта.Благодаря ви отново за помощта.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.