Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

adasha

Проблем с лаптоп Acer 5738z - бял (сив) екран

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем със лаптопа - при включване изгрява само дисплея. Не светва никакъв диод, не се завърта вентилатора, харда и др... За сметка на това през клавиатурата може да се променя яркоста (с fn+стрелките). Това което до момента установих е че не е от матрицата, кабела или др. елемент от веригата за визуализиране, намиращ се в капака (пробвах дори с "окомплектован" капак, свален от идентичен лаптоп). Ефекта е същия - дисплея светва, но нататък ни дума, ни вопъл, ни стон . ... . . .. . Пробвах със замяна на рама, замяна на процесора, ефект няма. Според мен, дъното не тръгва да се тества по някаква причина. Изводите които си вадя, са че или има някакъв проблем с токовете (някакъв предпазител, защита или друг елемент на входа на дъното) или самото дъно е заминало (или видеото - Ати радеон 4572м). За съжаление работата с токовете не е от силните ми страни, но някой ако има някаква идея какво може да се е случило, моля да сподели.  Лаптопа не е падал от високо, не е заливан с течности, не е имал някаква симптоматика, предизвестяваща подобен проблем. Хардуера е следния:

Процесор т4300, Видео Радеон 4570м, рам 2х2г ддр2, твърд диск 500гб  -  ако има някакво значение.

Моля ако някой може да помогне да пише тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега имам лаптоп от същата серия(този от подписа). Преди 2 години смених дъното, но при мен проблема беше малко по-различен. Като го стартирах екрана изобщо не светваше, но пък диодите, че е вкл. светеха и вентилатора го чувах, че работи. След като го мъчих почти цял месец да открия проблема(сменях памети, хардове, махах батерийката и какво ли още не) реших да разгледам в няколко форума дали са имали такъв проблем и се оказа, че това си е често срещан проблем при тази серия на Аcer. Доста често на дъната им горяли чипсета или видеото особенно тези с Nvidia, а моя е точно с това видео. Реших да попитам за колко пари ще се опитат да го оправят, но цената не беше никак добра(по спомен около 400лв. или ново оригинално за 600лв.). При теб проблема 99,9% е в дъното, което значи почти сигурно ново дъно. Аз моето го взех от ebay.de за 119евро с една година гаранция и вече 2 години по-късно си работи без проблем.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега имам лаптоп от същата серия(този от подписа). Преди 2 години смених дъното, но при мен проблема беше малко по-различен. Като го стартирах екрана изобщо не светваше, но пък диодите, че е вкл. светеха и вентилатора го чувах, че работи. След като го мъчих почти цял месец да открия проблема(сменях памети, хардове, махах батерийката и какво ли още не) реших да разгледам в няколко форума дали са имали такъв проблем и се оказа, че това си е често срещан проблем при тази серия на Аcer. Доста често на дъната им горяли чипсета или видеото особенно тези с Nvidia, а моя е точно с това видео. Реших да попитам за колко пари ще се опитат да го оправят, но цената не беше никак добра(по спомен около 400лв. или ново оригинално за 600лв.). При теб проблема 99,9% е в дъното, което значи почти сигурно ново дъно. Аз моето го взех от ebay.de за 119евро с една година гаранция и вече 2 години по-късно си работи без проблем.

Успех

Благодаря за отговора колега. Аз също изчетох сума ти форуми, но никъде не намерих коментар за проблем като моя. С Енвидиите проблема е ясен, но уви случая не е такъв (което разбира се не значи че дъното не е прецакано). Симптоматиката на проблема също е съвсем друга - нема диоди, нема вентилатори, нема нищо освен светеш дисплей. Продължавам да се надявам че може да имам лечим проблем с някой електронен елемент или нещо подобно.

Моля някой друг, ако получи проблясък да помага!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.