Премини към съдържанието
coolpapabel

Търся таблет за вграждане в автомобил.

Препоръчан отговор

Здравейте!!!Имам едно питане с което си мислех че ще се справя без да тормозя и вас но уви така и не успях. И поради това че разполагам с ограничен бюджет не искам да сбъркам в избора си поради която причина пиша тук за да ми помогнете и насочите (с ясната мисъл че ви е писнало от теми като тази).И така ето я и идеята....... искам да вградя в централната конзола на таблото на колата си таблет на мястото на климатроника и още наколко бутончета който ще преместя което не е проблема. Проблема е че не мога да намеря таблет който да има всички функций/възможности който искам а те са:1.G-sensor/Accelerometer2.Bluetooth3.Min-1GB RAM4.Min-1Ghz5.Wi-Fi6.GPS може и без A-GPS7.Card Slot(за предпочитане microSD но не задължително)8.FM Radio(може и без него но ако го има добре)9. 7 или 8inch capacitive multi touch може да е TFT, Amoled, LCD Led10. 3.5mm audio jack11.DVB-T12.Android 4 или по нова да може да се инсталират и ползват приложения от Андроид маркет и Гугъл плей.13.miniUSB,microUSB,USB което и да е от тях.Всичко това в един таблет на цена 300-340лв дали е възможно ще ми кажете вие аз лично намерих много подобни но не намерх нито един който да разполага с всичко изброено. Не ме бърка дали е китайски, тайвански, филипински, Privileg, Diva, Viewsonic и такивати му защото знам че за тези пари по хубав няма да има но ако някой има впечетления от това което ще ми предложи евентуално или поне от марката му нека сподели разбира се :) Пазарувам и с PayPal така че  eBay и всички подобни също са вариант. Всички останали характеристики като дали процесора е двуядрен или колко DDR e рамта има ли камера, сим, батерии и прочие не ме и бъркат.Знам и че някой от възможностите ги има и на външни устройства който се ползват чрез USB/WiFI/BT като GPS например но това много ще оскъпи проекта за това не са вариант но в краен случай може би ще се наложи да ги ползвам.С това устройство в колата ще стане доста весело както споменах ще го вграждам защото не съм много фен на стойките за стъкло или табло.След което ще купя bluetooth OBDII sensor с който с помоща на приложението за андроид "Torque" ще имам всякъква информация за колата в реално време. Музиката ще се възпройзвежда също от таблета като посредством AUX на сд-то от колата и 3.5мм жак на таблета ще може да слушам музика и гласа от навигацията да речем на колонките от колата с DVB-T (нали сме цифровизирани вече) ще мога да си гледам ТВ (на паркинга разбира се) и още много други приложения който андроид предлага.Ще се захранва от зарядно за кола. Също ще се оглеждам за някъква BT/wifi камера която да направя за задно виждане.Имам още един проблем който не съм решил за сега и той е че повечето такива техники не търпят температури от минус 15-20 а понякога в БГ си ги достигаме но ще го измислия и това :)Благодаря предварително!!!

Редактирано от coolpapabel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво не си фен на стойките, ама нали си наясно, че бутоните за включване, за звука, конекторите за захранване и жака за звука, слота за мемори карта, входа за антена - всичките са на страничния ръб на таблета. Не знам как ще имаш достъп до тях, ако го вградиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как ще имаш достъп до тях, ако го вградиш.

Остави ... хора без работа!

Аз лично много искам да видя каква цигания ще е изрязаното табло и преместените копчета. С какво ще са запълнени луфтовете.

А телевизорите в колите няма да ги коментирам хич ... на паркинга да се гледа тв.

ОБД2 и живи данни !!! Мале мале

Има хора които живеят в колите си и вечно им правят подобрения и ги карат само по празниците накичени като фургон тип стрелбище от соц. тип.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...намерих много подобни но не намерх нито един който да разполага с всичко изброено.

С това устройство в колата ще стане доста весело ...

Искам да ме поканиш на купон в колата, ако успееш да намериш такъв китайски шит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така мисля че попитах като човек а капацитети като izabel1 се опитват авторитетно да изпъкват с лафчета като ”стрелбище от соц. тип” с което имат вече 5066 мнения с който са мн горди. За сведение може да хвърлиш едно око тук: www.mp3car.com/show-off-your-project/156135-2008-suzuki-sx4-tablet-install.html и още 123 страници тук: www.mp3car.com/show-off-your-project/ за да видиш нагледно ”С какво ще са запълнени луфтовете.” И няма смисъл да определяш дали живея в колта или където и да е защото аз те питам за избора на таблет а не дали живея в колта си с тея 5000 мнения ти сигурно живееш пред компютъра и му правиш подобрения ама мен това не ме грее. RudeBoy не всичко съм измислил особенно като нямам нагледно таблета за да видя кое и как ще стане но съм сигурен че с четене из форумите все ще измисля или ще открадна идея/решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни Asus Memo Pad HD7 дали ще ти свърши работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее точно за това става въпрос пък дори е асус и е под 300лв е няма DVB-T но за сега това е точния таблет супер е! Ето това се казва коректен и точен отговор за което мн ти благодаря! И все пак ако някой ако знае същото нещо и с DVB-T ще е върха. П.с. quickJO отново мерси за коректноста и помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее точно за това става въпрос пък дори е асус и е под 300лв е няма DVB-T но за сега това е точния таблет супер е! Ето това се казва коректен и точен отговор за което мн ти благодаря! И все пак ако някой ако знае същото нещо и с DVB-T ще е върха.П.с. quickJO отново мерси за коректноста и помоща!

Oсвен ако не е някое китайче, таблет с ТВ на известна марка се съмнявам да намериш.Има обаче една джаджа, която ти представлява външен тв тунер и стига таблета, който избереш да поддържа USB on the go, можеш да ползваш нея.

Не знам обаче как ще се конфигурира, защото ще ти трябва USB хъб, за да можеш и да захранваш таблета...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oсвен ако не е някое китайче, таблет с ТВ на известна марка се съмнявам да намериш.Има обаче една джаджа, която ти представлява външен тв тунер и стига таблета, който избереш да поддържа USB on the go, можеш да ползваш нея.

Не знам обаче как ще се конфигурира, защото ще ти трябва USB хъб, за да можеш и да захранваш таблета...

Здравей! Запознат съм с твзен-а но поради високата му цена гледам да го прескоча а пък за жалост и Memo Pad-a който ми препоръча quickJO няма UOTG а аз държа да има и ТВ. Също така си прав че и да имаше UOTG то няма как да захранвам таблета за това търся нещо с вграден DVB-T но маи маи няма да ме огрее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така мисля че попитах като човек а капацитети като izabel1 се опитват авторитетно да изпъкват с лафчета като ”стрелбище от соц. тип” с което имат вече 5066 мнения с който са мн горди. За сведение може да хвърлиш едно око тук: www.mp3car.com/show-off-your-project/156135-2008-suzuki-sx4-tablet-install.html и още 123 страници тук: www.mp3car.com/show-off-your-project/ за да видиш нагледно ”С какво ще са запълнени луфтовете.” И няма смисъл да определяш дали живея в колта или където и да е защото аз те питам за избора на таблет а не дали живея в колта си с тея 5000 мнения ти сигурно живееш пред компютъра и му правиш подобрения ама мен това не ме грее. RudeBoy не всичко съм измислил особенно като нямам нагледно таблета за да видя кое и как ще стане но съм сигурен че с четене из форумите все ще измисля или ще открадна идея/решение.

Съжалявам че не си ме разбрал но ще ти поясня. Исках да кажа че едно нещо ако работи не го подобрявай. Там са мислили хиляди инженери и са направили кола. Но на инж. Ганев все ще е видял някой пропуск и ще иска да си отвори работа да развали нещо вече направено и да хецни една цигания която да му отнема вниманието. Сега значи ще се лишим от климатик и ще го местим заради един таблет.  Аз навремето и аз рязох като теб табла да си слагам оборотомер от лада да ме пита някой защо ми е бил сякаш без него не ми вървеше колата.

Аз преди време (скоро беше) се бях навил да си правя тунинг и предприех хиляди рискове и куп разходи и най накрая след като смених оригиналния софтуер на ECU-то (пак с немски от доказана тунинг компания)  си издухах турбото на гаранционна кола ( цена няма да споменавам) за има няма 20 хил км.

Сега карам и не пипам.

Та мисълта ми беше едно нещо ако работи не го подобрявай.

Ако ти трябва диагностика и живи данни сядаш от дясно с лаптопа и си ги следиш докато някой те вози.

Телевизор изпъваш се като бей на канапето и гледаш и се кефиш.

Колата е да стигнеш безопасно от точка А до точка Б. Или да завъртиш главата на някой мадама...

Но недей набляга на джажи които ще те разсейват зад волана защото веднъж става ...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с този -имам го от 6 месеца  и работи безупречно!

Prestigio GeoVision 7777

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с този -имам го от 6 месеца  и работи безупречно!

Prestigio GeoVision 7777

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Колега този пък няма Bluetooth :( 

izabel1 виж сега вече се води разговор...... и представяш свойте гледни точки и собствен опит за разлика от първият ти пост в който нахвърля няколко неаргументирани и излишни кфалификаций но няма лошо и мерси за пояснението. Все пак аз просто питах за избор на таблет :) И по много от нещата който казваш съм съгласен като това че по колата са мислили стотици или хиляди инжинери, че и без таблет колата ми пак ще върви. че лошото един път става и така... но както се казва всяко око вижда различно за мен лично колата не е просто за да стигнеш от точка А до точка Б а много повече но да не задълбавам какво е колата за мен. Мисълта ми е че да си добавя(а не да подобря) нещо което ще ми влиза в употреба като GPS и WiFi примерно е необходимо а не цигания(за ТВ съм съгласен че е "изгъзица" макар че като ще е гарга да е рошава). Иначе знам че това са много рискове но пък колата не ми Х6 а е един МВ CLK 200 kompressor 2001г. кола за 4-5хил лв ще се прежаля (макар и да не вярвам да го оциганя) в името на ентусиазма! Иначе и аз съм страдал от чип тунинг на едно бмв което имах но то нямаше турбо а за сметка на това след 15-20хил км започнаха големи главоболия с ламбда сонда и най-вече дебитомера и вече никога не бих чипосал колата си! Общо взето може мн да си пишем но аз мисля че всичко е въпрос на гледна точка и всеки е свободен да си чупи главата както реши :) Много оффтопик стана. Нищо лично и без лоши чувства / peace :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся нещо с вграден DVB-T но маи маи няма да ме огрее.

Колега този пък няма Bluetooth :( 

Положението е следното - на по-скъпите маркови модели не се излагат да им слагат ТВ тунери. Евтините кучи марки с DVB-T пък нямат Bluetooth. Така че - трябва да направиш компромис с едно от двете.

Аз лично бих се отказал от телевизията. При възможността да ползвам интернет, и да мога предварително да си кача това, което искам да гледам или слушам, не виждам за какво ми е. Но решението е твое.

И за справка - имам таблет, ползвам го в служебния автомобил, за навигация, или ако ми трябва да направя някаква справка. Обаче е на стойка, и тъй като сме няколко шофьора, след работа си го прибирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението е следното - на по-скъпите маркови модели не се излагат да им слагат ТВ тунери. Евтините кучи марки с DVB-T пък нямат Bluetooth. Така че - трябва да направиш компромис с едно от двете.Аз лично бих се отказал от телевизията. При възможността да ползвам интернет, и да мога предварително да си кача това, което искам да гледам или слушам, не виждам за какво ми е. Но решението е твое.И за справка - имам таблет, ползвам го в служебния автомобил, за навигация, или ако ми трябва да направя някаква справка. Обаче е на стойка, и тъй като сме няколко шофьора, след работа си го прибирам.

Да и аз вече на 80% съм я отписал телевизията макар че държа на нея но асуса е добър за целта ми и мисля да се откажа от телевизията. А справката ти съвсем уместна и аз мисля да го ползвам за сходни неща. Но за сега стоиката не е вариант повтарям ”за сега” защото както каза ти че може да не мога да ползвам бутоните и другите му слотове букси и прочие тогава ще го мисля но това ще е чак когато имам таблета нагледно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Асуса имаме вече цяла тема, минава май 6-7 страници, ще видиш отзиви от колеги, които го имат, както и проблеми, може да я изчетеш. Някъде по-надолу в раздела е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Асуса имаме вече цяла тема, минава май 6-7 страници, ще видиш отзиви от колеги, които го имат, както и проблеми, може да я изчетеш. Някъде по-надолу в раздела е!

Мерси но като започнах да чета темата и на 2-ра или 3-та страница някой беше споменал Acer Iconia A1-810 който е в същия ценови диапазон но е с по голям и лично за мен доста по добър дисплей 7.9" XGA TFT LCD LED-backlit, 1024 x 768 Capacitive, 10-point touch 85-degree viewing angle from 4 sides. И още по хубавото е че до колкото разбирам има USB On-The-Go поне така си обяснявам текста от оригиналните спецификаций който гласи: Micro USB 2.0, supporting USB client (или бъркам и това не е UOTG). Предвид дисплея и UOTG на Acer-а и това че всички други спецификаций и цената на 2-та модела са сходни то Iconia A1-810 според мен доста по удачен избор. 

Но така и не съм сигурен а гугъл не успя да ми обясни какво значи този текст: "supporting USB client" това USB On-The-Go ли е ще може ли да ползвам тивизен-а за цифровата телевизия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам това и е страхотия. Ползвам го с DTV USB тунер за телевизията и..... започвам с това , че е octacore 8 ядрен - осем ядрен процесор ..... натам може да прочетеш. Слагаш си една карта с 5-10лв такса за интернет ако искаш..и си имаш и телефон в колата , без да ръчкаш блутуут.http://dx.com/p/tg-super8-e1-8-android-4-2-2-double-quad-core-tablet-pc-w-2gb-ram-16gb-rom-1-x-sim-white-256024#.UtmHtRAbmUk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За DVB-T  взимаш TIVIZEN и си имаш телевизията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има много начини за закрепване на таблета чрез стойки: с вакум за прозореца, за отоворите на парното и други.

Лесен начин за фиксиране на таблета в автомобила.

Аз използвам тази стойка и съм доволен и не ми закрива предния прозорец:

http://www.onlineshopworld.com/stoika-za-table-za-parnoto-troen-zahvat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.