Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
markov69

Търся OS за "PC динозавър"

Препоръчан отговор

Машината ми е доста стара и много взе да се тормози от постоянните обновления на програмите, дори XP-то вече взе да й идва тежко. PC-то с антивирусна става бързо като влакът Пловдив-Бургас.

Направо ужасТ :D

Параметрите...

Процесор: AMD Sempron, 2000 MHz (12 x 167) 2800+Дъно: ASRock K7VT4A+  (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)Системна памет: 1024 MB  (PC3200 DDR SDRAM)Видео карта: RADEON 9550 Secondary  (128 MB)Дисково у-во: ST3120022A  (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)За игри не го ползвам, браузване и програмки - скайп, офис пакет, месинджъри, плеарчета и др програмки задоволяващи потребностите ми.

Трябва ми някаква ОС, който при използването на горе изброените да не се държи тромово и да замръзва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто изчистете боклуците от диска и дейнсталирайте всички неизполвани често(или въобще) програми. Когато работите с някоя от изброените, е добре да не стоят камара от тях зауснати, дори във фонов режим, затова във настройките ем задайте да не се стартират заедно с ОС-ма. Не отваряйте едновременно твърде много табове на браузера. Няма начин съществено да се промени ситуацията със смяната на ОС-ма, не в нея е причината. Апликациите натежаха през последните няколко години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е Lubuntu. Отдавна замених XP-то на нетбука ми с лубунту и съм много доволен. 

http://www.lubuntu.net/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна преинсталация с формат на XP-то + слагане само на най-необходимите неща, като при инсталацията се следи за 'сложени' отметки където не трябва... Какво се стартира с ОС също е важно - процесите не трябва да са повече от 30-тина след стартирането напълно. Подходяща лека антивирусна без филтри за браузъра и пощата - постоянно активни и без стена (ако кабела на интернета не ти е директно в компютъра). Малко оптимизация и почистване на излишните услуги след пълната инсталация също е необходима.

В момента ти пиша от:

Дъно Acrock с вградено видео

Процесор 1800МНz - АМД

1гб рам 800 МНz

твърд диск иде 80gb

работи прилично, но бавно зарежда и бавно сменя приложенията при много отворени такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.