Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте, нощеска писах тази тема 20 мин и накрая без да искам натиснах Backspace и сега на ново... Така харесал съм си едно процесорче, което в Sky.bg е 114лв, тъй като имам 4 Gb RAМ ADATA 1333 ми се налага само да избера и дъното. За сега компютъра ще се ползва с вграденото видео и в последствие може да се сложи нещо от сорта на GT740 ако Nvidia благоволят да ги пуснат... Кутия имам доста прилична, като към нея има и захранване 300W built-in предполагам (става дума за кутията от готов асемблиран комп от Plesio) колкото и да е зле, предполагам че захранването ще деяни до момента в който се сложи външно видео. Машината първоначално е предназначена за брат ми, който ще цъка игри главно от ранга на CS 1.6 Rise of Nation и сие, като в последствие аз като си сменя гейм машината тя ще иде при него и този "шегиовър" ще мине при родителите ми с предназначение за офис машина. До клок няма да се стига, процесора ще си седи същия (ъпгрейд не се предвижда), но все пак се чудя на какво да се спра най евтиното(като видя 2 слота за рам на дъно, което не е в офис на банка ми се повдига...) или нещо от среден клас. Моля заедно с предложенията да вървят и обосновки тип защо това а не другото което е с 10-15-50 лв по- евтино. Макса който мисля да отделя за дъно/ CPU е 250лв

Благодаря предварително на отзовалите се,

Поздрави

 

ПП: ако може линковете да са към компоненти от Sky.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нощеска писах тази тема 20 мин и накрая без да искам натиснах Backspace и сега на ново... Така харесал съм си едно процесорче, което в Sky.bg е 114лв, тъй като имам 4 Gb RAМ ADATA 1333 ми се налага само да избера и дъното. За сега компютъра ще се ползва с вграденото видео и в последствие може да се сложи нещо от сорта на GT740 ако Nvidia благоволят да ги пуснат... Кутия имам доста прилична, като към нея има и захранване 300W built-in предполагам (става дума за кутията от готов асемблиран комп от Plesio) колкото и да е зле, предполагам че захранването ще деяни до момента в който се сложи външно видео. Машината първоначално е предназначена за брат ми, който ще цъка игри главно от ранга на CS 1.6 Rise of Nation и сие, като в последствие аз като си сменя гейм машината тя ще иде при него и този "шегиовър" ще мине при родителите ми с предназначение за офис машина. До клок няма да се стига, процесора ще си седи същия (ъпгрейд не се предвижда), но все пак се чудя на какво да се спра най евтиното(като видя 2 слота за рам на дъно, което не е в офис на банка ми се повдига...) или нещо от среден клас. Моля заедно с предложенията да вървят и обосновки тип защо това а не другото което е с 10-15-50 лв по- евтино. Макса който мисля да отделя за дъно/ CPU е 250лв

Благодаря предварително на отзовалите се,

Поздрави

 

ПП: ако може линковете да са към компоненти от Sky.bg

   
 
Крайна цена 247,21 лв.
     
    Дъното е перфектно и според твоите изисквания(4 слота за рам, добър аудио кодек, богат набор от конектори!
 
Поздрави!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150Обща стойност - 244.01 лв. с ДДС

 

Количка.

 

 

   
 
Крайна цена 247,21 лв.
     
    Дъното е перфектно и според твоите изисквания(4 слота за рам, добър аудио кодек, богат набор от конектори!
 
Поздрави!

 

 

:offtopic_s: Но колегата по горе(techmaniac) е предложил същите компоненти 10 минути преди теб и нямаше смисъл да го рецитираш като твое предложение.

Не го приемай остро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Но колегата по горе(techmaniac) е предложил същите компоненти 10 минути преди теб и нямаше смисъл да го рецитираш като твое предложение.

Не го приемай остро!

Извинявам се, недоглеждане от моя страна, но все пак съм спазил изискването да е от ''Sky'' :D!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за сега това е много добре(И аз го бях гледал), ако някой има да добави нещо, ще се преразгледа, така или иначе заплатите ги дават в понеделник. 

ПП: Само моля ви хванете ми обяснете каква е разликата между ATX & Micro ATX дъна и съответно ако имаш пълноценна кутия има ли смисъл от малкото дъно, съответно по добро ли е с нещо голямото(Охлаждане и прочие)... и абе като цяло да дам ли 15 кинта от горе за модела без "М"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за сега това е много добре(И аз го бях гледал), ако някой има да добави нещо, ще се преразгледа, така или иначе заплатите ги дават в понеделник. 

ПП: Само моля ви хванете ми обяснете каква е разликата между ATX & Micro ATX дъна и съответно ако имаш пълноценна кутия има ли смисъл от малкото дъно, съответно по добро ли е с нещо голямото(Охлаждане и прочие)... и абе като цяло да дам ли 15 кинта от горе за модела без "М"

Разликата е в размерите на дъната, както и в броя на разширителните слотове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да набучиш на разширителните слотове! Техманиака ти написа разликите! Ето ги наяве:

 

• Expansion Slots
1 x PCI Express x16 slot, running at x16
(The PCI Express x16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
2 x PCI Express x1 slots
(PCIEX4 and PCIEX1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
2 x PCI slots
 
• Expansion Slots
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) * For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot. (The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
2 x PCI slots
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз размера за гледане го видях, въпроса беше че преди да питам си отворих сайта на гига, пуснах ги за сравнение и въртях и суках, разлика не видях, са с ваша помощ забелязах че при единя има 2 PCI Express x1 а при другия ич... само това ли е или още съм пропуснал.

 

И ако някой се захване да ми обясни това с има х16, което работи като х4 ама ако е включена втора карта, ама ако.... те шерват незнам си какво си и тн... (това е по желание ако имате нерви и време)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз размера за гледане го видях, въпроса беше че преди да питам си отворих сайта на гига, пуснах ги за сравнение и въртях и суках, разлика не видях, са с ваша помощ забелязах че при единя има 2 PCI Express x1 а при другия ич... само това ли е или още съм пропуснал.

 

И ако някой се захване да ми обясни това с има х16, което работи като х4 ама ако е включена втора карта, ама ако.... те шерват незнам си какво си и тн... (това е по желание ако имате нерви и време)

Да това е разликата. Втория PCI-Express слот x4 ще ти е необходим за втора дискретна карта в режим Crossfire/SLI т.е. ако ползваш само една карта няма да ти е необходим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ако някой се захване да ми обясни това с има х16, което работи като х4 ама ако е включена втора карта, ама ако.... те шерват незнам си какво си и тн... (това е по желание ако имате нерви и време)

what-does-x16-x4-mean-next-to-2x-pcie2-x16

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A BTW ще съм много благодарен ако някой прояви свръхестествени сили (който може да мята боб, кой гледа на кафе) и ми помогнете да намеря нещо което не мога да опиша като хората. Значи става дума за следното: Във въпросната кутия на Plesio крепежните елементи на харда не са винтове, а едни лайсни с крачета които влизат в дупките на диска за винтовете и се плъзгат по шината на самите отделения 3.5 на кутията... 

Ако на някой му е просветнало за какво говоря, интересуват ме името и от къде мога да си взема, че старите ги счупих много от одавна (за софия)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Така ли изглеждат?^

Най вероятно и тези ще свършат работа, но в моя случай са без цялостно шаси, само от страни двете пластмаси. Такова нещо от къде може да се намери?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е виж това вече няма да стане, дал си ми линк към шаси което прави 2,5 съвместимо с 3,5, на мен диска си ми е десктопски, просто е една идея по- широка шината, колкото да не можеш да ги хванеш с винтове, но стига сме гадали, като се прибера в нас ще щтракна 2 снимки и ще кача за по нагледно... бтв предишната снимка изглежда като това което би ми свършило работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е виж това вече няма да стане, дал си ми линк към шаси което прави 2,5 съвместимо с 3,5, на мен диска си ми е десктопски, просто е една идея по- широка шината, колкото да не можеш да ги хванеш с винтове, но стига сме гадали, като се прибера в нас ще щтракна 2 снимки и ще кача за по нагледно... бтв предишната снимка изглежда като това което би ми свършило работа...

Объркал съм линка! А защо направо не си го захванеш диска с обикновени винчета?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Объркал съм линка! А защо направо не си го захванеш диска с обикновени винчета?!

ми последния път когато го загледах (преди сиг 2-3 год) мисля че стигнах до извода как е прекалено голямо разтоянието, дори да използвам по- дълги винтове ще остане място и ще се появят вибрации. Пак ще пробвам, но тъй като бях монтирал втори хард, оставяйки го на дъното на кутията, защото не мога да го хвана по никакъв начин, предполагам, че съм го разгледал обстойно. Пак казвам нямам почти никакви спомени, трябва пак да го погледна, като свърша работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако  има луфт между диска и ламарината за да не го напъваш  може да подложиш гумени шайби да обере луфта  и вибрациите . Аз съм направил така със захранването ,че иначе има резонанс  и  жужи гадно .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, значи вече и снимки има, но какво споменах преди години бях поопражнявал малко повече сила върху тях преди да разбера каква точно им е идеята и респективно сега можете да видите само части от тях... Ще кача и една снимка на илюстрацията на кутията, където е указано как да се монтира.

Явно ще се наложи да ги поорежа, че с това ограничение не се получава...

post-343143-0-12631200-1385544264_thumb.

post-343143-0-34515000-1385544966_thumb.

post-343143-0-53446900-1385545032_thumb.

post-343143-0-82886000-1385545139_thumb.

post-343143-0-69143600-1385545226_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази ламарина трябва да може да се маха предполагам? Няма ли да ти е по лесно направо да я замениш  с някоя стандартна вместо да търсиш тези пластмасови бракети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази ламарина трябва да може да се маха предполагам? Няма ли да ти е по лесно направо да я замениш  с някоя стандартна вместо да търсиш тези пластмасови бракети?

Предложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложения за правоъгълната  ламарина в която се слага хард диска ли искаш ? Веднага ти казвам къде има  такив чаркоялци :) Влизаш в първия магазин  за компютърни части втора ръка и  ще намериш  цели кутии за до 15 лева. Пластмасовите вложки дето  ги търсиш  може и да не се намерят ама цялото отделение за хардовете гаранция  ще го има. Аз ако съм ще сменя цялата кутия за 20 лева  и няма се занимавам да търся  части за старата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...