Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време имам проблем с котлона на малка готварска печка. 

Единият котлон започва да грее при включване на щепсела в контакта, без котлона да е включен от ключа.

Проверих да няма проблем в контакта, кабела на контакта е двужилен и е занулен с "мост" към пластината. 

При махане на зануляващият "мост" , котлона не нагрява без да е включен от ключа ! 

На какво може да се дължи това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи котлона на майстор - с това шега не бива и не премахвай моста от контакта .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При обръщане на щепсела, котлона също не грее без да е включен, но при опит да го включа даде на късо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А следващия ти пост: Отворих го и ме тресна тока- мн. поздрави от небето!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочата е за смяна. Някак си взима директна фаза, а нула от корпуса и през моста в контакта. Махнеш ли моста в контакта може да убие човен докоснал корпуса на цялата печка. Никакво пускане в контакт докато не се смени плочата на котлона с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил с фазомер дали няма фаза на защитната клема!!!

Възможно е и да има залепнали контакти на ключа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друг човек ми каза, че може да е от самият котлон. Иначе ключа и първото нещо което проверих, изправен си е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представа нямам какъв е този ключ , който не прекъсва захранването (и фазата и нулата) към котлона. В положение "0" котлона трябва да е разединен и към него не трябва да отива ни фаза - ни нула.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочата е за смяна.

Щом грее,значи плочата си е здрава и работи! Просто някой „майстор„ не е направил правилно свързването на котлона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представа нямам какъв е този ключ , който не прекъсва захранването (и фазата и нулата) към котлона. В положение "0" котлона трябва да е разединен и към него не трябва да отива ни фаза - ни нула.

Знаеш ли китаеца какъв ключ е сложил само и само уреда да струва 10 лева :) да го хвърля или да го носи на майстор докато не е убил човек със него :D

ПП. а , то било печка :( - да вика майстор

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелната обувка на зануляването, беше хлабава и е нагаряло на нея! Сега я стегнах и за момента всичко е ОК.

ОТ ТОВА ЛИ Е БИЛ ЦЕЛИЯ ПРОБЛЕМ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелната обувка на зануляването, беше хлабава и е нагаряло на нея! Сега я стегнах и за момента всичко е ОК.

ОТ ТОВА ЛИ Е БИЛ ЦЕЛИЯ ПРОБЛЕМ ?

Не - извикай техник .

На зануляването има ток само когато уреда е неизправен , а щом е нагоряла :angry22::crying10:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че проблема го прави само с единят котлон /а те са общо два/ не навежда ли на това, че проблема е в самият котлон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че проблема го прави само с единят котлон /а те са общо два/ не навежда ли на това, че проблема е в самият котлон?

Така е , но също така има проблем с ключа.

Единият котлон започва да грее при включване на щепсела в контакта, без котлона да е включен от ключа.

Проверих да няма проблем в контакта, кабела на контакта е двужилен и е занулен с "мост" към пластината. 

При махане на зануляващият "мост" , котлона не нагрява без да е включен от ключа ! 

На какво може да се дължи това ?

При махане на защитното зануляване има опасност роднините ти  плачейки да те замерят с буци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не - извикай техник .

На зануляването има ток само когато уреда е неизправен , а щом е нагоряла :angry22::crying10:

На зануляването не може да има ток,защото се получава късо съиденение и предпазителя изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На зануляването не може да има ток,защото се получава късо съиденение и предпазителя изключва

А сега виж автора какво е написал

При обръщане на щепсела, котлона също не грее без да е включен, но при опит да го включа даде на късо

Котлона му е дал на корпус и си взима нула от занулението :D а при обръщането на щепсела :angry22: я си представи че не му е изправен контакта :( ще убие човек .

Още един път казвам - да извика техник , да огледа котлона и ключа :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

balki65, омръзна ми да те предупреждавам, да не даваш животоопасни съвети !
Щракането на клипсове в Германия не те прави автоматично електротехник !
Помни, че има разлика между монтажник и електротехник !
Видях я темата и нарочно не писах в нея. Нарочно, щото такива ремонти не се правят от лаици, под вещото ръководство на лаици !!!!
Подкрепям всички постове на 
jonov и е хубаво автора на темата да има предвид смислените съвети, различни от "можеш и сам да го оправиш" !

"малка готварска печка. " не е даже и турска, а е китайска за 100 кинта, там всичко е шантаво и куплирано, колкото за демото в магазина!

Моя съвет е: изхвърляне на боклука на проблемния уред и купуване на нещо равностойно, но с възможност за ремонти. Дипломат имат подобни печки за 130 лв. и за тях бих гарантирал, че поне 3 г. ще има безаварийна експлоатация! 
Ето модела:

Публикувано изображение

Редактирано от rulom (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

balki65, омръзна ми да те предупреждавам, да не даваш животоопасни съвети !

Щракането на клипсове в Германия не те прави автоматично електротехник !

Помни, че има разлика между монтажник и електротехник !

Видях я темата и нарочно не писах в нея. Нарочно, щото такива ремонти не се правят от лаици, под вещото ръководство на лаици !!!!

Подкрепям всички постове на jonov и е хубаво автора на темата да има предвид смислените съвети, различни от "можеш и сам да го оправиш" !

"малка готварска печка. " не е даже и турска, а е китайска за 100 кинта, там всичко е шантаво и куплирано, колкото за демото в магазина!

Моя съвет е: изхвърляне на боклука на проблемния уред и купуване на нещо равностойно, но с възможност за ремонти. Дипломат имат подобни печки за 130 лв. и за тях бих гарантирал, че поне 3 г. ще има безаварийна експлоатация! 

Ето модела:

Публикувано изображение

Ти изобщо не си добре,пий си хапчетата навреме,прочете ли какво съм написал.Как може да нареждаш на автора да си изхвърля уреда, като същия може да се поправи,съветвал бил ТОЙ, съвети многоооо, пари му дай , той може и сам да си избере модела. И не забравяй сутрин две хапчета , преди лягане едно,и не пускай постове пиян.Ти ако си с две леви ръце, и не можеш една крушка да си смениш и се обаждаш на сервиз, остави автора сам да  прецени, как да постъпи. Не пускай безмисленни постове, а ако можеш помагай, ако не, поне не се заяждай, защото си доста назад в нещата

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти изобщо не си добре,пий си хапчетата навреме,прочете ли какво съм написал.Как може да нареждаш на автора да си изхвърля уреда, като същия може да се поправи,съветвал бил ТОЙ, съвети многоооо, пари му дай , той може и сам да си избере модела. И не забравяй сутрин две хапчета , преди лягане едно,и не пукай постове пиян"

Това не е трябвало да му го пишеш а да го послушаш. И когато се работи с електрическо напрежение, опасно за живота на хората, най- малкото е да даваш съвети, когато забелязваш, че питащият е гола вода!За тази работа си има техници, които ще му оправят проблема. 

Вече към всички, които не разбират и не умеят това! Във форум такива неща не се оправят. Има си сервизи, или хора, които ще ви помогнат и ще ви предпазят от евентуални последствия! Всевъзможни хлапетии, нищо не разбиращи се пишат за какви ли не "майстори"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора на темата :

При очевиден проблем със зануляване (или заземяване при трипроводна система) проблемния уред не се използва и се изолира(изключва) от захранване до локализиране на проблема от квалифициран техник .

Няколко човека Ви го казват това по един или друг начин !

А това е важно не за да оправяме бизнеса на въпросните техници ,

а защото смисъла на това зануляване и заземяване е да пази човешкия живот.

Ако държите на своя и на вашите близки вслушайте се в препоръките за техник и в никакъв случай експерименти от рода на обръщане на щепсели ,контакти и тям подобни ! Направили сте си подобен и сте имали късмет НЕ го правете повторно !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не е баш така ама но това е друга тема.  Обаче дефакто нулата е нула само ако трите фази са натоварени еднакво.

Иначе направо да се чудя как хората си подритват здравните книжки. Лошо е че повечето са тийн и нямат много имущество че да пишат завещания преди да пускат теми.

С тая материя не могат да се правят експерименти защото докато се усмихнеш и може да се озъбиш. Тука не говорим за ниско волтови вериги и ... тока трещи много яко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несиметричното натоварване на фазите, отделно  дига импеданса......ама не е това проблема на темата  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти изобщо не си добре,пий си хапчетата навреме,прочете ли какво съм написал.Как може да нареждаш на автора да си изхвърля уреда, като същия може да се поправи,съветвал бил ТОЙ, съвети многоооо, пари му дай , той може и сам да си избере модела. И не забравяй сутрин две хапчета , преди лягане едно,и не пукай постове пиян"

Това не е трябвало да му го пишеш а да го послушаш. И когато се работи с електрическо напрежение, опасно за живота на хората, най- малкото е да даваш съвети, когато забелязваш, че питащият е гола вода!За тази работа си има техници, които ще му оправят проблема. 

Вече към всички, които не разбират и не умеят това! Във форум такива неща не се оправят. Има си сервизи, или хора, които ще ви помогнат и ще ви предпазят от евентуални последствия! Всевъзможни хлапетии, нищо не разбиращи се пишат за какви ли не "майстори"

Колега, прочетохте ли, какво точно съм написал в тази тема, какъв съвет или напътсвие съм дал , само уточних , че на зануляването не може да има напрежение защото се получава късо съиденение при изправна ел.инсталация.Автора не е казал,че по корпуса на уреда има някакво напрежение ,никога не  съветвам хора да използват неизправни ел. уреди които застрашават живота им.Разбира се ,че трябва да се занесе в сервиз, ние от форума не можем да гадаем,само предполагаме.Така , че колегата rulom не помага, а по тези теми се заяжда, не разбирам, какво толкова не може да преживее.

Не всеки може да си позволи нов уред ,иначе защо да пише тук ,вместо да отиде и да купи нов уред.Някой ме разбира погрешно, колега прочете отново какво съм написъл по темата

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несиметричното натоварване на фазите, отделно  дига импеданса......ама не е това проблема на темата  ;)

Аз не говорех по темата а просто че цитата не е пълен и има още варианти.

Тя темата ясна ... поне за мен е ясна за автора не съм сигурен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На зануляването има ток само когато уреда е неизправен

Абе вие сте ме разбрали :) аз толкова умея да се изразя :D затова винаги завършвам с думите " да извика техник " няма по опасно нещо по корпуса на уреда да има утечка , а в случая - пробив .

Та по горе думите ми бяха че щом е нагорело занулението то през него е протичало доста ток :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.