Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бих искал да помоля за съвет. Преди три месеца ми се наложи да сменя хард-диска на лаптопа, при което ми инсталираха Windows 7. Оттогава ми се появяват краткотрайни проблеми с връзката с интернет, но досега се оправяха автоматично. Сега обаче не успявам да я възстановя, въпреки че опитвах всичко, за което знам - рестарт, автоматична поправка и пр. Не знам дали проблемът е софтуерен или хардуерен, но не успявам да го отстраня. Според информацията в контрол-панела съм свързан с "Unidentified network", а диагностиката ми дава съобщение за проблем: "The default getaway is not available". От друга страна настолният ми компютър, който е с Windows ХР, се свързва без проблем, но тъй като доста слаб, практически не става за работа в нета (напр. трябват му десетина минути само да ми отвори пощата, така че не е никаква алтернатива). От това заключавам, че проблемът не ще да е от доставчиците, така че едва ли има смисъл да се свързвам с тях. В мрежата четох, че и други имат подобни проблеми, може би дължащи се на дефекти в Windows 7, но нищо от даваните предложения не ми помогна да ги разреша. Да уточня - не използувам рутер или модем, а компютърът се свързва директно чрез оптичен кабел. Благодаря предварително за всякакви съвети по въпроса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комппютъта ти не може да се свърже директно с оптичен кабел. Трябва да имаш поне Медиа конвертор. Марка и модела на компютъра и съответно виж дали драйверите са инсталирани коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.