Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден искам да попитам по-точно да ме ориентирате към някои магазин,сервиз или
някои български сайт в които мога да намеря този модел платка:

PI-170DTLA 86-AB0-170DTLAPH

Публикувано изображение

това е платка за lsd tft монитор mag.

аз търсих из интернет но намирам само някакви руски сайтове ако някои може да ме насочи към към някои български сайт за такива неща ще съм благодарен благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук търси божилов - но внимавай с описанието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива платки принципно стават за ремонт и обикновено не се налага цялостната им подмяна. Защо мислиш, че е нужно да се подмени, а не да се ремонтира?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден искам да попитам по-точно да ме ориентирате към някои магазин,сервиз или
някои български сайт в които мога да намеря този модел платка:

PI-170DTLA 86-AB0-170DTLAPH

Публикувано изображение

това е платка за lsd tft монитор mag.

аз търсих из интернет но намирам само някакви руски сайтове ако някои може да ме насочи към към някои български сайт за такива неща ще съм благодарен благодаря ви.

Много трудно ще можеш да намериш точно същата платка. Ето намерих нещо тука, но сайта е чуждестранен. http://www.shopjimmy.com/860-ab0-170dtlaph-power-supply-backlight-inverter.htm и няма да те устрои.

Е добре де, какво му е изгоряло на импулсното ?

Провери кондензаторите, транзисторите и резисторите като за начало ! Нещо нагоряло ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А в какво се състои оплакването Ви, свързано с тази платка? Ако може, най общо, но да е на разбираем език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...това е платка за lsd tft монитор...

И да направя една корекция: монитора не е LSD, а е LCD

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване , разберете се с човека - той май ти е в района и му оправи платката :) тамън и за lsd може да си поговорите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми видях два кондензатора че са пръснати трансформатора също май е заминал несъм сигурен за него

но според мен ще е най-добре ако може да намеря нова такава иначе аз съм от град монтана и тук едва ли бих намерил такава идеята ми беше да закупя нова от някои магазин ако има чрез куриер.

Редактирано от qvor16 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване , разберете се с човека - той май ти е в района и му оправи платката :) тамън и за lsd може да си поговорите :D

Не знам в кой район е, но (особено), ако снимката на платката е реална (не се виждат "надути" кондензатори), по- вероятната повреда ще е някоя сдухана CCFL лампа на дисплея, която съответно предизвиква захранването да влиза в защита, а самата платка си е жива и здрава.

П.С. докато съм писал горното човека е дал информация за "пръснати" кондензатори. Значи снимката май не е реална от въпросния монитор. Как изглеждат тия "пръснати" кондензатори?

П.П.С. Ако става дума за нещо такова:

http://img34.imageshack.us/img34/5448/hn8f.jpg

То вероятно това е и повредата, трансформатор не ми се вярва да се е повредил

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Отговарям така!

1. Когато сте правил снимката, най малкото е трябвало да ракарате кабела с куплунга встрани, за да се вижда много по-добре импулсното захранване с всички негови елементи. По въпроса за кондензаторите: Последните се заменят с нови и не са скъпи. Следи се за поставянето им на мястото, като се спазва поляритета на кондензатора. За импулсния трансформатор - няма никакъв начин да се е повредил освен при ваше съдейстжие и то ако сте го чоплили с някакъв остър предмет /скалпел, нож, отверка/Той е последното, което евентуално може да дефектира и то от неправилна намеса на човек. Ако при свързване към мрежата и включване на монитора от копчето се получават 320 волта право напрежение на големия електролитен кондензатор, който е поставен "легнал" това е указание, че първичната част на импулсното захранване функционира нормално и всичко е точно. При положение, че няма 320 волта, се проверява "семикрона" /4диода в общ корпус/ намиращ се отдясно до ел.кондензатор.Правоъгълното черно блокче с 4 извода на него / +, - и променливо или легнали осмици/ Последният се заменя със същият или близък на него, като се съблюдава изводите да си отидат по местата/Във вторичната обикновено има един или 2 транзистора за блокингенератора в който участва импулсният трансформатор .В зависимост от конфигурацията транзисторите могат да са стандартни или FET и се заменят с нови. Меренето им се извършва при свален транзистор от платката, като човек трябва да знае какво и как го мери.Всички елементи за ремонта ги има да се продават по магазините и не е необходимо при цена на елементите от 20-30 лева да се набутате с цяла платка за....почти 150 лева.Това разбира се може да го ремонтира техник, който разбира много добре от захранвания, а в никакъв случай от ВАС!Тук разбира се присъства и интегрална схема/широчинно импулсен преубразовател, който заедно с цялата вторична част изработват необходимите захранващи напрежения от импулсния трансформатор.Понеже последните са променливи, следва изправянето на всяко едно от тях със по-мощен диод. Ако има проблем с диод от някое захранващо напрежение, последният се мери и при установяване на дефект се заменя с аналогичен на него или близък по параметри, но не по малки от на оригиналният. Възможно е във вторияната част на захранванията да има и влючени "бушони" които не винаги изглеждат на такива, а във формата на резистор, много малък ел, кондензатор, обикновено черни на цвят. Те също се проверяват. Всичко това още веднаж казвам, че може да го установи добър и опитен техник, а не каруцар! /това не е за Вас/ Аз не виждам никакво притеснение, да се поръчва или търси платка. Ако има нещо неясно, можете да питате, но да е конкретно и точно. Успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщтност горната снимка е от интернет но ето няколко снимки извинявам за някои от тях не са много ясни:http://blackdevil-bg.info/mag вчера си гледах клипове във вбокс и просто монитора прасна се е едно гори електрическа крушка която се чупи на парчета същия звук и монитора угасна след като го отворих видях на платката че кондензаторите са пръснати а трансформатора леко почернял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всъщтност горната снимка е от интернет но ето няколко снимки извинявам за някои от тях не са много ясни:http://blackdevil-bg.info/mag вчера си гледах клипове във вбокс и просто монитора прасна се е едно гори електрическа крушка която се чупи на парчета същия звук и монитора угасна след като го отворих видях на платката че кондензаторите са пръснати а трансформатора леко почернял

Във вашият случай, вие не трябва да предприемате нищо. Има повреда по първичната част на импулсното и това въобще не е работа за Вас. Съвета ми е да се потърси добър техник. За мен не е никакъв проблем да се справя със захранването и съм ви го написал, но сме твърде далеко един от друг. Поправимо е и не е необходимо да се купува нова платка.Погледнах снимките и първата ми беше достатъчна за ориентир.Другите не са ясни  и не се забелязват проблемите, както при първата снимка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ще ви послушам и утре ще я занеса в сервиз за телевизори,компютри и други пък ще видя какво ще ми кажат относно ремонта и още веднъж благодаря на всички писали в тази тема помогнахте ми много. :D  :D  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря ви ще ви послушам и утре ще я занеса в сервиз за телевизори,компютри и други пък ще видя какво ще ми кажат относно ремонта и още веднъж благодаря на всички писали в тази тема помогнахте ми много. :D  :D  :D

Добро решение!

Тук е мястото да ви кажа, че при положение следва ремонт, платката сама за себе си не може да се пусне без другите "черва". Т.е, може, но едва ли ще е лесно на техника да я пусне без да има консумация последната. А това може да го заблуди доста и да си помисли, че след подмяна на елементите, последната отново е "умряла" Това ви го казвам от практика и ако искате го споделете с техника. Стига да е с нужния опит, че му е ясно всичко. Иначе сте попаднал на "новобранец" който ще се учи на вашата платка!Дано съм бил ясен . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.