Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъква по-малка? тази ми се вижда доста сложна за изпълнение, а и не е много ясна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш STK4172-II в търсачка и търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш STK4172-II в търсачка и търсиш.

Търся някой, който да ми даде някъква схема и да ми каже как да я направя, колко е входното напрежение, каква мощност вади :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Търся някой, който да ми даде някъква схема и да ми каже как да я направя, колко е входното напрежение, каква мощност вади :)

Щом това не можеш да намериш с Google по-добре е да не се занимаваш да правиш нищо. 

Ето:  http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/sanyo/STK4172.pdf

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом това не можеш да намериш с Google по-добре е да не се занимаваш да правиш нищо. 

Ето:  http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/sanyo/STK4172.pdf

Има ли вариант за 12 V ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има ли вариант за 12 V ?

За какво съм постнал техническите параметри? След като питаш и искаш да го направиш, трябва вече да си прегледал техническите характеристики на интегралната схема и да ти е станало ясно, дали може или  - не!

Вижда се, че схемата се захранва с двуполярно напрежение и посоченото е някъде около + - 30 волта. За какви 12 волта говориш? То не е каквото на теб ти е удобно. В другият случай търсиш интегрална схема, която би могла да се захранва с 12 волта, но са твърде малко и мощността е около 4-5 вата. Тези неща би трябвало да ги знаеш, след като си решил да правиш усилвател. Погледни снимката:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво съм постнал техническите параметри? След като питаш и искаш да го направиш, трябва вече да си прегледал техническите характеристики на интегралната схема и да ти е станало ясно, дали може или  - не!

Вижда се, че схемата се захранва с двуполярно напрежение и посоченото е някъде около + - 30 волта. за какви 12 волта говориш? То не е каквото на теб ти е удобно. В другият случай търсиш интегрална схема, която би могла да се захранва с 12 волта, но са твърде малко и мощността е около 4-5 вата. Тези неща би трябвало да ги знаеш, след като си решил да правиш усилвател. Погледни снимката:

Щом питам значи не ми е станало ясно ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже дали мога да направя усилвател с това ?

От разговора до тук стана ясно че: - не, не можеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вариант за 12 V ?

Покажи си 12 волтовото захранване да го видим?

Не че ще стане с това захранване  STK-то дето си показал, но да видим какво можеш да захраниш с него.

Това http://www.datasheetcatalog.com/info_redirect/datasheet/sanyo/STK4172.pdf.shtml дето ти го показа чичо ти Стефан е най-елементарната схема с която работи този чип. По-елементарно не може да се направи. Ще ти трябва и двуполарно захранване +/-32V за 8 ома колони. Трансформатора трябва да ти е около 2Х23-25V на празен ход и доста над 100 вата с добра филтрация към 10 000 uF.

Ако не си разбрал какво съм ти написал, няма да можеш да направиш нищо. Въпреки това ако попрочетеш малко няма да имаш проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този чип не става за качване на мотор даже и на този http://worldspam.net/galleryes/motorcycle/concept_motocycle/ просто чипа си е за домашен усилвател.

Редактирано от AGD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето чип за 12 v. и мощност до 70 w.

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали мога да направя усилвател

Твърдо и определено - НЕ!

Много ме съмнява че въобще знаеш откъде върви тока. За наличието на измервателна техника пък хептен.

Ориентирай се към готово изделие. И отсега ти казвам - със старо компютърно захранване не можеш да го захраниш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо и определено - НЕ!

Много ме съмнява че въобще знаеш откъде върви тока. За наличието на измервателна техника пък хептен.

Ориентирай се към готово изделие. И отсега ти казвам - със старо компютърно захранване не можеш да го захраниш.

Искам да си направя музика за мотора. Затова събирам разни интеграли и гледам дали може да направя нещо с тях. Тази е изкарана от стерео уредба. Имам също така едно готово усилвателче свири доста силно, но вади съвсем лек бас ( всъщност са 2 отделно, на един радиатор). Като цяло целта ми не е звук, а бас. Как да усиля баса ?

post-330525-0-58109500-1385913976_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя музика за мотора. Затова събирам разни интеграли и гледам дали може да направя нещо с тях. Тази е изкарана от стерео уредба. Имам също така едно готово усилвателче свири доста силно, но вади съвсем лек бас ( всъщност са 2 отделно, на един радиатор). Като цяло целта ми не е звук, а бас. Как да усиля баса ?

Ами и мощността на "усилвателя" е малка. Ползваш ли някакъв НЧ тонкоректор/еквалайзер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и мощността на "усилвателя" е малка. Ползваш ли някакъв НЧ тонкоректор/еквалайзер ?

http://www.mobilstyle.net/content/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-su-31-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD-mp3-player-dvd-cd-player махнал съм му говорителчето и от там взимам входен сигнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя музика за мотора.

С това трябваше да почнеш в първия пост.

Бас се прави с голям говорител, акустически оформен в съответен обем.

Приемаме че искаш нещо към 100W.  С трансфертера и КПД ти трябва 200W. Ако е на  12V са примерно 17 ампера, които генераторът трябва да ти ги осигури, а той е доста по-маломощен. Не знам типа на генератора постояннотоков (динамо) или алтернатор. Трябва филтър. И трябва и съответен акумулатор поне като автомобилен за да може да свири. Да не почвам и за източника на сигнал. Озвучаване се прави на кола, а не на мотор..

Виждам, че всичко това ти е безкрайно далечно така че поддържам написаното в предния ми пост. И както е казал един средновековен поет - надежда всяка тука оставете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.