Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

justexxx

Направа на усилвател

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже дали мога да направя усилвател с това ?

post-330525-0-63237000-1385561883_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш STK4172-II в търсачка и търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш STK4172-II в търсачка и търсиш.

Търся някой, който да ми даде някъква схема и да ми каже как да я направя, колко е входното напрежение, каква мощност вади :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Търся някой, който да ми даде някъква схема и да ми каже как да я направя, колко е входното напрежение, каква мощност вади :)

Щом това не можеш да намериш с Google по-добре е да не се занимаваш да правиш нищо. 

Ето:  http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/sanyo/STK4172.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом това не можеш да намериш с Google по-добре е да не се занимаваш да правиш нищо. 

Ето:  http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/sanyo/STK4172.pdf

Има ли вариант за 12 V ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има ли вариант за 12 V ?

За какво съм постнал техническите параметри? След като питаш и искаш да го направиш, трябва вече да си прегледал техническите характеристики на интегралната схема и да ти е станало ясно, дали може или  - не!

Вижда се, че схемата се захранва с двуполярно напрежение и посоченото е някъде около + - 30 волта. За какви 12 волта говориш? То не е каквото на теб ти е удобно. В другият случай търсиш интегрална схема, която би могла да се захранва с 12 волта, но са твърде малко и мощността е около 4-5 вата. Тези неща би трябвало да ги знаеш, след като си решил да правиш усилвател. Погледни снимката:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво съм постнал техническите параметри? След като питаш и искаш да го направиш, трябва вече да си прегледал техническите характеристики на интегралната схема и да ти е станало ясно, дали може или  - не!

Вижда се, че схемата се захранва с двуполярно напрежение и посоченото е някъде около + - 30 волта. за какви 12 волта говориш? То не е каквото на теб ти е удобно. В другият случай търсиш интегрална схема, която би могла да се захранва с 12 волта, но са твърде малко и мощността е около 4-5 вата. Тези неща би трябвало да ги знаеш, след като си решил да правиш усилвател. Погледни снимката:

Щом питам значи не ми е станало ясно ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже дали мога да направя усилвател с това ?

От разговора до тук стана ясно че: - не, не можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вариант за 12 V ?

Покажи си 12 волтовото захранване да го видим?

Не че ще стане с това захранване  STK-то дето си показал, но да видим какво можеш да захраниш с него.

Това http://www.datasheetcatalog.com/info_redirect/datasheet/sanyo/STK4172.pdf.shtml дето ти го показа чичо ти Стефан е най-елементарната схема с която работи този чип. По-елементарно не може да се направи. Ще ти трябва и двуполарно захранване +/-32V за 8 ома колони. Трансформатора трябва да ти е около 2Х23-25V на празен ход и доста над 100 вата с добра филтрация към 10 000 uF.

Ако не си разбрал какво съм ти написал, няма да можеш да направиш нищо. Въпреки това ако попрочетеш малко няма да имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този чип не става за качване на мотор даже и на този http://worldspam.net/galleryes/motorcycle/concept_motocycle/ просто чипа си е за домашен усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето чип за 12 v. и мощност до 70 w.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали мога да направя усилвател

Твърдо и определено - НЕ!

Много ме съмнява че въобще знаеш откъде върви тока. За наличието на измервателна техника пък хептен.

Ориентирай се към готово изделие. И отсега ти казвам - със старо компютърно захранване не можеш да го захраниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо и определено - НЕ!

Много ме съмнява че въобще знаеш откъде върви тока. За наличието на измервателна техника пък хептен.

Ориентирай се към готово изделие. И отсега ти казвам - със старо компютърно захранване не можеш да го захраниш.

Искам да си направя музика за мотора. Затова събирам разни интеграли и гледам дали може да направя нещо с тях. Тази е изкарана от стерео уредба. Имам също така едно готово усилвателче свири доста силно, но вади съвсем лек бас ( всъщност са 2 отделно, на един радиатор). Като цяло целта ми не е звук, а бас. Как да усиля баса ?

post-330525-0-58109500-1385913976_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя музика за мотора. Затова събирам разни интеграли и гледам дали може да направя нещо с тях. Тази е изкарана от стерео уредба. Имам също така едно готово усилвателче свири доста силно, но вади съвсем лек бас ( всъщност са 2 отделно, на един радиатор). Като цяло целта ми не е звук, а бас. Как да усиля баса ?

Ами и мощността на "усилвателя" е малка. Ползваш ли някакъв НЧ тонкоректор/еквалайзер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и мощността на "усилвателя" е малка. Ползваш ли някакъв НЧ тонкоректор/еквалайзер ?

http://www.mobilstyle.net/content/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-su-31-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD-mp3-player-dvd-cd-player махнал съм му говорителчето и от там взимам входен сигнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя музика за мотора.

С това трябваше да почнеш в първия пост.

Бас се прави с голям говорител, акустически оформен в съответен обем.

Приемаме че искаш нещо към 100W.  С трансфертера и КПД ти трябва 200W. Ако е на  12V са примерно 17 ампера, които генераторът трябва да ти ги осигури, а той е доста по-маломощен. Не знам типа на генератора постояннотоков (динамо) или алтернатор. Трябва филтър. И трябва и съответен акумулатор поне като автомобилен за да може да свири. Да не почвам и за източника на сигнал. Озвучаване се прави на кола, а не на мотор..

Виждам, че всичко това ти е безкрайно далечно така че поддържам написаното в предния ми пост. И както е казал един средновековен поет - надежда всяка тука оставете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.