Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

z0sk1e

Смяна на МАК адрес на рутер

Препоръчан отговор

Здравейте!Наложи ми се да си взема рутер.Едно приятелче ми предложи неговия,  който вече не използва. Вземах го, пуснах го и установих, че скоростта е критично ниска. До колкото разбрах трябва да се смени МАК адреса на рутера.Не ми е много ясно как се получава това и моля за малко съдействие. Също така подразбрах, че МАК адреса на рутера трябва да е различен от този на компютъра.Какво да правя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно си разбрал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1, ако доставчика ползва MAC адрес при връзката е точно обратното - рутера изобщо няма да се свърже докато не му зададеш да повтаря MAC адреса на компютъра. Щом се вързва не е в това проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно си разбрал...

Такава информация ми се предоставя. Благодаря все пак за този helpful пост.Колкото до темата, която надявам се да не се превръща в hot spot.Въведох Мак адреса на лан картата в "MAC Address Clone" от настройките на рутера и всичко е ОК.~ Lock

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Anton Markov
      Здравейте колеги,
      От скоро имам проблем с моята локална мрежа. Имам два последователно свързани рутера и един суич. Връзката междъ тях е следната:
      света -> (switch) TP-LINK TF-S 1005D -> (1st router ip: 192.168.1.1) ZTE ZXHN H118N (има няколко устройства свързани към това устройство) -> (2nd router ip: 192.168.185.1) Linksys WRT54GL (моите устройства като: моб телефон, компютър и лаптоп) 
      Проблема е от около 1 седмица и по някаква причина между 1ви и 2ри рутер отвреме-навреме няма връзка. Дори като е включен кабела идващ от първият рутер към лаптопа или компютъра, пак няма интернет. Но докато съм свързан към WI-FI на първият рутер изведнъж по някое време от нищото идва и спира интернета на вторият. Вторият ми е много важен и не знам как бих работил без него. Надявам се някой да може да ми помогне с намирането на проблема.
    • от cybercop
      От доста години съществува един алтернативен на Network Manager графичен инструмент за управление на мрежовите връзки наречен wicd (wicd-gtk).
      Наскоро се наложи да го ползвам след проблем с Network Manager (network-manager-gnome).
      Оказа се, че стандартните имена на интерфейсите - wlan0 (wlan1) и eth0 (eth1), които задавах в миналото, вече не са актуални. 
      За да не се лутате, първо си вижте имената на мрежовите интерфейси с командата :
      sudo iwlist scan
      https://i.postimg.cc/9ffWK59M/networks.png
      Или със "sudo ifconfig"
      Имената могат да бъдат всякакви, гледайте с коя буква започват - "е" или "w".
      След това, отворете настройките на wicd и попълнете коректно имената.
      https://i.postimg.cc/Wzcc2Qd0/wicd.png
      Това е цялата гимнастика. 
      Нещо изключително елементарно, но може да ти причини големи ядове с тези безумни имена, който се ползват в момента за интерфейсите.
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Ivelina Voinova
      Здравейте . Въпроса ми е има ли начин да се премине през Block Script със смяна на IP адрес . Или по точно кай са ефикасните начини да си сменя IP адреса, за да не може Blocscript да ми отчита грешка . До сега съм пробвала с браузера ТОР и няколко програми. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.