Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Наложи ми се да си взема рутер.Едно приятелче ми предложи неговия,  който вече не използва. Вземах го, пуснах го и установих, че скоростта е критично ниска. До колкото разбрах трябва да се смени МАК адреса на рутера.Не ми е много ясно как се получава това и моля за малко съдействие. Също така подразбрах, че МАК адреса на рутера трябва да е различен от този на компютъра.Какво да правя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1, ако доставчика ползва MAC адрес при връзката е точно обратното - рутера изобщо няма да се свърже докато не му зададеш да повтаря MAC адреса на компютъра. Щом се вързва не е в това проблема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много грешно си разбрал...

Такава информация ми се предоставя. Благодаря все пак за този helpful пост.Колкото до темата, която надявам се да не се превръща в hot spot.Въведох Мак адреса на лан картата в "MAC Address Clone" от настройките на рутера и всичко е ОК.~ Lock

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от cybercop
      От доста години съществува един алтернативен на Network Manager графичен инструмент за управление на мрежовите връзки наречен wicd (wicd-gtk).
      Наскоро се наложи да го ползвам след проблем с Network Manager (network-manager-gnome).
      Оказа се, че стандартните имена на интерфейсите - wlan0 (wlan1) и eth0 (eth1), които задавах в миналото, вече не са актуални. 
      За да не се лутате, първо си вижте имената на мрежовите интерфейси с командата :
      sudo iwlist scan
      https://s25.postimg.org/5ejotxb73/networks.png
      Или със "sudo ifconfig"
      Имената могат да бъдат всякакви, гледайте с коя буква започват - "е" или "w".
      След това, отворете настройките на wicd и попълнете коректно имената.
      https://s25.postimg.org/4c9ibgkov/wicd.png
      Това е цялата гимнастика. 
      Нещо изключително елементарно, но може да ти причини големи ядове с тези безумни имена, който се ползват в момента за интерфейсите.
    • от Venci Velikov
      Здравейте 
      Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
      Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
      Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от Stoyannnov
      При опит за преинсталация MAC OS X LION 10.7.5 зависна на съобщението, че трябва да направи verification с apple, за да продължи инсталацията и така върти 5 часа вече. Wi fi има..... Има ли начин да се инсталира от външен носител?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.