Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tyrbo

Има ли такова чудо?

Препоръчан отговор

Днеска един колега ме пита дали според него имало смисъл от това чудо. Накратко, хакване на рутери с WPA,WPA2 и WEP кодирани пароли със специалния им диск, и 18 км обхват на две антени една с/у друга. 42 лева и от Китай. На мен ми се струва толкова измислено цялото нещо... Нуждая се от мнения. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Днеска един колега ме пита дали според него имало смисъл от това чудо. Накратко, хакване на рутери с WPA,WPA2 и WEP кодирани пароли със специалния им диск, и 18 км обхват на две антени една с/у друга. 42 лева и от Китай. На мен ми се струва толкова измислено цялото нещо... Нуждая се от мнения. Мерси.

В София, дал господ, безжични точки бол! Защо не го купиш и дадеш някакво мнение ти, та един път и другите да са доволни?Илиенци ти е под ръка всеки ден.А и цената му е посилна за теб.Друг е въпросът, колко ще ти е полезно посоченото устройство, особено на 18 километра разстояние."Стара пушка" си във форума, за да вярваш на братския китайски народ. Нали не си срещал нещо подобно в някой английски сайт да се предлага за 42 български лева?Тук няма да ти посочвам какви антени трябват за разтояние 18 км, но е редно да знаеш освен това, че видимостта между двете антени трябва да е и ИДЕАЛНА/ без никакви пречки по пътя на сигнала/ Все пак опитай, а ние сме готови да те изслушаме за постигнатите резултати. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото за продавачите на подобна "техника-чудо" е, че желаещите да крадат интернет нямат свършване... А в България поне интернета е достатъчно евтин и достъпен, ако ще да си най-големия бедняк... И трябва да си голям оптимист, ако мислиш, че ще разбиеш WPA2. По-скоро ще налучкаш паролата, ако са сложили нещо от сорта на "12345678". "Специалния им диск" е достъпна за сваляне Linux дистрибуция, та ако имаш желание (и много време за губене), си я свали и пробвай с най-обикновен WiFi адаптер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва толкова измислено цялото нещо... 

Не е „измислено„ , а прекалено са се увлекли с реклама!Първо хакването ,не зависи от някакъв си адаптер,а от това дали можеш да го направиш.Към комплекта прибавят един диск с ОС Бактрак,но как става няма да разбереш с него.А 18 км. също е относителна работа.Реално ако има стени,може и от 100-200м. да не хванеш добър интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко става много лесно с инсталационния дискт той разшифрова паролата но мисля че разкорида сигнали който са на WPA а WPA2 са с друг драйвер и това нещо работи не стига че ви позволява да хващете далечни сигнали за интернет а и може да крадете използвал съм такава антена !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и 18 км обхват на две антени една с/у друга.

Самолети ли ще сваля колегата ти? При толкова евтин и бърз достъп, замислите да се занимава човек ,да се мъчи да минава още по-тънко, вече предизвикват само презрение. Ако беше някъде в бедната провинция, място с твърде ограничен брой доставчици и с маса безработни хора, кътащи стотинките за коричка хляб, щях да те разбера, вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.