Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

В последно време компютърът ми стана много бавен, особено при спиране - по 2-3 минути отиват докато изгасне. Подобно нещо се получава и при стартиране - след като зареди уин-а за да отворя някоя папка или браузера отиват по някъде 2 минути

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време компютърът ми стана много бавен, особено при спиране - по 2-3 минути отиват докато изгасне. Подобно нещо се получава и при стартиране - след като зареди уин-а за да отворя някоя папка или браузера отиват по някъде 2 минути

Като за начало защо не си пуснеш един тест със HD Tune за да се разбере дали нямаш лоши сектори на твърдият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kато се накачорят много програми,антивирусна,противошпионски програми,инсталират всички ъпдеити,всеки компютър започва да бави!После в процеса на работа,като се обновява всичко това с новите версии,забавя още повече.На първо време можеш да зададеш от Системна конфигурация,да не стартират с компютъра повечето програми.Това не означава,че няма да работят пълноценно,а ще работят само,когато са ти нужни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивирайте и стартирайте този инструмент -
След завършване на сканирането кликнете на View report details,след което на View full report.Ще се генерира лог файл,който го прикачете в следващият си коментар.Лога по принцип се намира в C:ProgramDataWRData

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-елементарното нещо е, автора на темата да публикува тук една снимка от Диспечера на задачите . Ще се види какво работи на тази машина . Друго нещо което би помогнало да се "разгадае" в голяма степен проблема, е снимка на Стартъп-а . Ако автора не знае как стига до там - Run - msconfig-startup. Може просто да имаме множество стартирани процеси ,дошли след инсталации на бог знае какво . Възможни са някакви вирусни тревоги , но за това ще кажат други хора . Бавенето при стартиране и зареждане на системата , както и при изход от нея ,винаги се дължат на множество  процеси  или зловредни обекти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних всички съвети които сте ми дали до тук. 

1) тест за грешки на харда с HD Tune - не откри проблеми

2) ето стартовите процеси http://prikachi.com/images/673/6798673O.jpg

(махнах Daemon tools, Adobe и Java, без другите 3 не мога)

3) ето доклада от  syswranalyzerhttp://file.bg/c272501iPDKt

4) ето и снимка на процесите http://prikachi.com/images/730/6798730P.png,  http://prikachi.com/images/731/6798731h.png направена в произволен момент на работа

Може би ще ми кажете да мина от Хром  на Мозила - да ама имам и Мозила инсталирана и колкото и странно да изглежда винаги зарежда и работи по-бавно от Хром-а. И на стария компютър пак е така - имам Хром и Мозила, Хрома винаги по-бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами , направо ти казвам ,работят ти близо 80 процеса едновременно на машината !!!!! Използваш разни програми от сорта на анти-логъри , и какво ли не още . Отново ,не знам за кой път тази седмица виждам тук във форума компютър с работещи безброй процеси и една почти "омазана " отвсякъде система .На всичкото от горе с ъптейт и то яко . Тази система се нуждае от следните стъпки за да има бързодействие :

1. Запазване на информацията (където прецени автора ) ,но на дял различен от този с ОС

2. Чиста преинсталация с форматиране на дяла на който ще се инсталира ОС

3. Инсталиране на драйвери ,изтеглени от официалните сайтове на производителите

4. Инсталиране на програми от който има реална нужда автора на темата .

5 . Избягване на "тъпкане " на системата със всевъзможен софтуер със безполезни функции .

6. Инсталиране на ъпдейти само по избор , не на кило, постоянно и само защото са налични. Това се отнася както са Уиндоус , така и за инсталираните програми .

7 . Автора сам вижда при използването на хром ,как всяка страничка прави нов процес, самостоятелен , равнозначен на новостартирано приложение (програма ) . Мозила може би му забавя поради други причини , а именно защото цялата система е почти до "козирката ".

Друго грамотно решение с дългосрочен ефект поне аз не виждам . Още повече че както е видно ,автора е любител на инсталирането на всякакви програми , едва ли е инсталирал 10-15 програми на този компютър . Вероятността да са поне 2 пъти повече е 99%. . Токова от мен и успех .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних всички съвети които сте ми дали до тук.

Изключете Windows Firewall,както и Windows Defender.Деинсталирайте Zemana Antilogger.Имате си комплексна защита в лицето на Касперски.Той има такъв модул анти кейлогър.Пишете как е системата след това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами , направо ти казвам ,работят ти близо 80 процеса едновременно на машината !!!!! Използваш разни програми от сорта на анти-логъри , и какво ли не още . Отново ,не знам за кой път тази седмица виждам тук във форума компютър с работещи безброй процеси и една почти "омазана " отвсякъде система .На всичкото от горе с ъптейт и то яко . Тази система се нуждае от следните стъпки за да има бързодействие :

1. Запазване на информацията (където прецени автора ) ,но на дял различен от този с ОС

2. Чиста преинсталация с форматиране на дяла на който ще се инсталира ОС

3. Инсталиране на драйвери ,изтеглени от официалните сайтове на производителите

4. Инсталиране на програми от който има реална нужда автора на темата .

5 . Избягване на "тъпкане " на системата със всевъзможен софтуер със безполезни функции .

6. Инсталиране на ъпдейти само по избор , не на кило, постоянно и само защото са налични. Това се отнася както са Уиндоус , така и за инсталираните програми .

7 . Автора сам вижда при използването на хром ,как всяка страничка прави нов процес, самостоятелен , равнозначен на новостартирано приложение (програма ) . Мозила може би му забавя поради други причини , а именно защото цялата система е почти до "козирката ".

Друго грамотно решение с дългосрочен ефект поне аз не виждам . Още повече че както е видно ,автора е любител на инсталирането на всякакви програми , едва ли е инсталирал 10-15 програми на този компютър . Вероятността да са поне 2 пъти повече е 99%. . Токова от мен и успех .

OFF: Ще те помоля да ни осветиш нас невежите, където са си пуснали ъпдейтите, ти като разбираш, да ми посочиш кои ъпдейти за уин 7 *64 Home premium да си сложа по избор днес, че ще преинсталирам служебния?

Специално към автора - виж тази тема за работа с регистрито - трябва да се сложи флаг едно на една стойност. Дори да е с единица, го направи на нула, рестартирай, и после пак го направи за единица, работи чудесно и компютъра почва да се изключва много по бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и компютъра почва да се изключва много по бързо...

И ти си прав,да ще изключва по бързо,но залагам на мнението на Доктора.Понеже въпроса не е само за изключването ,а за общото забавяне през цялото време!

В последно време компютърът ми стана много бавен, особено при спиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към колегата bluelight - мисля че нещо се опитваш да ми показваш или да ме апострофираш . По-добре ако искаш да напишеш нещо смислено го напиши , във всички останали случай мълчанието е злато . Всеки може да си прочете и да се заинтересува в пакета с ъпдейти , кое за какво се отнася . Ако нещо си не кадър да четеш това е друга тема .С толеранс към теб и ако искаш го наречи молба - спри да коментираш постовете ми, от постовете ти личи и е видно че някак си пишеш неща не свързани с практически решения ,а по скоро с нещо чуто и не знам какво си . Не знам какви служебни компютри поддържаш или използваш ,но ти желая успех и повечко рови и пробвай . Има неща който си имат директните решения , не занимания с пълни глупости като ровене по регистри и тем подобни , никога не водещи до трайни и дългосрочни решения на проблемите . Лека и спокойна вечер ти желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко че се скарахте, ще опитам да подновя темата. Забавянето на компютъра при работа става от време на време (откакто го имам тоя лаптоп - 3 месеца се е случвало 2 или 3 пъти за по няколко дни след което като че ли сам се оправя) Бавното изключване започна преди 1-2 седмици и оттогава е постоянно.

Пробвах това с регистъра, като го дадох на 0 наистина изключва за секунди, но като го върнах на 1 пак отиват 2-3 минути. 

Иначе за съветите на доктора, погрешно си ме преценил като потребител, не съм любител на инсталирането на всякакви програми и не тъпча системата със всевъзможен софтуер и crapware - напротив, не само че слагам само програми, които ползвам, като не търся алтернативи на вградените (примерно за аудиоплейър ползвам WMP, за видео - MPC, за снимки - Win Photo Viewer; вместо да инсталирам photoshop ползвам онлайн фото редактор). И дори именно за да не се товари системата търся преносими версии на всички програми които мога - Nero, Adobe и пр. За съхраняване на файлове не ползвам системния дял. Инсталирал съм само драйвери изтеглени от сайта на производителя.

Единствено за ъпдейти признавам, дадени са автоматично и се слагат всички наред, аз не разбирам от ъпдейти за да преценя кое ми трябва и кое не.
A какво ще кажете за ето тези модове на регистъра:

http://pastebin.com/ZTNRQTeU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе за съветите на доктора, погрешно си ме преценил като потребител, не съм любител на инсталирането на всякакви програми и не тъпча системата със всевъзможен софтуер и crapware - напротив, не само че слагам само програми, които ползвам, като не търся алтернативи на вградените

Врътни една нова инсалация , а това че не инсталираш щяло и нещяло ;) айде , разправяй ги на баба ми :)

Достатъчно и да инсталираш две три , иначе съвсем безплатни програми , да се нарине толкова боклук със тях , особено ако се използва метода на бързия некст :D

Виж колко процеса има моя лаптоп , като в момента имам и допълнително работещи програми

Публикувано изображение

ПП. А виж твоя

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"метода на бързия некст "

това нищо не ми говори.

твойте процеси по-малко ли са? като гледам шота - НЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"метода на бързия некст "

това нищо не ми говори.

твойте процеси по-малко ли са? като гледам шота - НЕ!

Бързия некст :) ами натискаш бутона , без да прочетеш какъв боклук се инсталира .

Моите процеси се виждат че са повече защото съм маркирал - покажи процесите от всички потребители , я маркирай и твоя да видиш колко ще пъкнат ;)

ПП. моите са 47 а твоите 76 :shock11:

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е:1. Разкарвате всякакъв антивирусен софтуеър с изключение на Windows Defender. Вярно, че е гола вода, но в случая е най-лек. Изтеглете си Mbam и си правете профилактични проверки с него. 2. Спрете всички стартиращи  се с Windows програми!3. Изтеглете си следните програмки: тазитази и тази! При тяхната настройка направете отметка на всичко с изключение на ''Saved passwords'' и ''Wipe free space''! Също ги настройте на ''Secure file deletion''! Не правете дефрагментация с тези програми!

4. Направете дефрагментация на дял ''C'' с вградения инструмент на ''Windows''

Напишете после дали има резултат!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jonov Как 76 бе човек, 36 са ми процесите, къде ги видя още 40?? И нямам други потребители за да се добавят още.

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jonov Как 76 бе човек, 36 са ми процесите, къде ги видя още 40?? И нямам други потребители за да се добавят още.

Я сложи отметка тук и брои :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно. Наистина станаха повече. Защо така, аз имам само един потребителски профил?

Защото системата ти е натъпкана с приложения,нужни или не нужни,които работят постоянно!За справка,ще ти кажа ,че моите процеси,с маркирано да се покажат всички,са само 42 !А имам инсталирани общо 53 програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата вече 4 дена се занимава с неща с който е видно че не е в час ,и то силно . Една грамотна чиста  преинсталация със всичките му неща отнема не повече от 2-3 часа. Да вика някой да му преинсталира компютъра и да приключи с тези "борби " . Нека машинта си му работи добре ,пък после ако иска да чете , да пита ,да се интересува от каквото пожелае в тази насока . Мисля че освен мен , това предложение и такъв съвет му дадоха и други колеги . Диагнозата е нарисувана като по учебник - омазана система , която няма "лечение " в дългосрочен аспект. Всякакви игри от сорта на бърникане по регистри ,програми за оптимизация и тинтири-минтири , са все нови и нови мацала по тази и без друго оа....  система . По тази тема толкова от мен .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То  не само броят програми е проблема. Като гледам процесите на снимката, има Хром с отворени поне 14 таба. И понеже прозореца е в компактен режим и не е скролнато надолу, може да се окаже че има и още. Поне на три са отворени тежки страници. Може би браузерни игри, или други страници яко натоварени с флаш и въобще с тежко съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да го преинсталирам, уин-а сам си го слагах. Преди 3 месеца, за толкова малко време как пък ще се омаже.. ся секи месец да преинсталирам не мисля че е решение

Гледам да махна някои програми да го облекча. От ето тези 3-те Публикувано изображение

кое ще ме посъветвате да махна (предполагам горното и долното)?

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да го преинсталирам, уин-а сам си го слагах. Преди 3 месеца, за толкова малко време как пък ще се омаже.. ся секи месец да преинсталирам не мисля че е решение

Гледам да махна някои програми да го облекча. От ето тези 3-те Публикувано изображение

кое ще ме посъветвате да махна (предполагам горното и долното)?

Тези процеси се използват от видео картата.Не се маха нито един,защото помагат на качеството на картината.А омазването на една система става,още първите дни след преинсталацията!Зависи от това,как инсталираш и после,как настройваш да работят самите програми.Нито една не е задължително да стартира с компютъра,за да работи перфектно!И ъпдейтите ,повечето се дублират!Също така не работят еднакво на различните системи.Може някои при теб да оказват отрицателен ефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението на проблема ти е да спреш да инсталираш щяло и нещяло на машината . Система може да се омаже не за 3 месеца , а за 3 часа когато не се внимава какво и как се инсталира . В тоя случай , ако не спреш да инсталираш програма след програма , само защото си прочел някъде че това пазело от еди какво си , друго правело еди какво си, ще преинсталираш до безкрай . Има неща 14-15 който трябва да си инсталираш за нормална работа на системата и евентуално някое и друго специфично приложение ( само ако ти е нужно )

1. Архиватор

2. Антивирусен пакет

3. Торент клиент

4. Програма за запис на дискове

5. Браузър

6. Емулатор ( ако ти е нужен )

7. Плеър за видео

8. Плеър за музика

9 . Пакет кодеци (въпреки че плеърите вече масово си имат вградени такива )

10 .Флаш плеър

12. ПДФ четец

13. Офис пакет

14 . Скайп .

Това е необходимо на една система за да бъде ползвана за общите потребности . От тук натам всяко инсталирано приложение , като :

оптимизатори , анти незнам си какво , сканери , тулбарове ( по невнимание ) ,програми за автоматичен ъпдейт на драивери и софтуери теми разни ,ровене по регистри и къде ли не ,  и какви ли не откровени изгъзици ( с извинение за израза ) ,са си на твоя глава и твои е избора дали системата ще работи бързо и добре или вечно ще е омазана . За мен темата се изчерпа отвсякъде .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.