Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя нов лаптоп, който ще ползвам предимно за развлечение и по-малко за работа. Под развлечение имам предвид обичайните неща като филми, Интернет, музика,игри. Като казвам игри не мислете, че съм някой запален геймър, който иска да играе най-нови супер тежки игри на макс детайли и графика. Просто да тръгват що годе нормално да мога да разцъквам за час, два през уикенда. Това, което на първо място гледам са параметри като процесор, РАМ, видеокарта, хард, но не искам да се окаже че съм си купил боклук пък бил той и със мощни компоненти.Бюджета ми е 1500—1800лева като за тези пари се надявам да си взема нещо, което да издържи поне няколко години. Ще се радвам, ако ме посъветвате кои са качествените марки и серии на пазара и към кои модели да се ориентирам при избора. Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш хубав, лаптоп предлагам ти този. Виж го в лаптоп.бг, че сега пиша от таблета и не мога поставя линк. ASUS ROG G75VX-T4043H П.п. Можеш да видиш лаптоп/а , поставих линк но малко излизаме от дадения бюджет.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Lenovo ThinkPad Edge E540

Бизнес модел, с матов дисплей с Full HD резолюция, 4-ядрен процесор, 8GB RAM, що годи свястно видео (имам в предвид, че няма как да се надяваш да цъкаш Crysis 3 на full, но за друго ще свърши перфектна работа), 1TB хард диск. Хубав модел на хубава марка (наследник на легендарните ThinkPad на IBM)

Dell Vostro 3460

Друг невероятен модел, този пън на Dell. С по слабо видео е, но пък и цената е по тънка.

П.П. Като заключение мога да кажа, че независимо дали ще избереш някой от предложените модели трябва да се насочиш към бизнес машина. Те са на по висока цена и с по слаби параметри, но при тях не е спестено от дисплей, корпус, охлаждане и батерия. Избирайки бизнес лаптоп избирате машина която ще работи безотказно през следващите поне 5-6 години (не казвам че ще е актуална като хардуерни възможности, а че трудно ще се развали)

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал ли сте това Vostro. Беше интересен преди година. Матрица с максимална яркост 158cd/m2 и 159:1 контраст :no-no: Щом човекът ще отдели такъв бюджет за лаптоп заслужава поне хубав дисплей.ASUS N56VV-S4018 за 1700лв e най-доброто, което може да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата за Edge-a - наистина доста, доста хубава машина.

Макар че за гейминг, аз бих заложил на това:

- Lenovo IdeaPad Y510p 59-390548 - макар и със 100-тина лева отгоре, определено впечатлява с производителност и мощност на видеото ( SLI е все пак )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги не се излагайте. Човекът иска лаптоп за развлечения и игри. При такъв бюджет, да купуваш лаптоп с посредствено видео или някакъв мултимедиен си е престъпление.

Ако могат да се отделят повече пари за ROG - добре, ако ли не - най-доброто предложение е последното за Y510 на леново.

Даже аз бих предложил този Y510 -> http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Ideapad+Y510-51843

1. защото се побира в бюджета

2. SLI-то не дава супер огромно предимство при гейминг, а оптичното устройство си е полезно

3. Full HD матов екран

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, че SLI-то не винаги е екстра,според зависи оптимизациите, но поне това,което съм чел - засега няма ядове с новите заглавия и пр.

Иначе Lenovo IdeaPad Y510p 59-390541 определено също е добър вариант, като сметнеш, че след време при желание може да му се сложи второ видео и да заработи в SLI режим, стига автора да има това желание :)

За екрана си прав - мат-а е по-доброто решение, но в случая то е за сметка на видеото - тук опираме до това, какво точно се търси и иска - лично на мен FHD на 15,6" ми идва малко ситно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus Rog-а е доста пари. Не мога да отделя повече от тези, които съм написал(даже сигурно ще купя на лизинг) . Иначе Леновотата изглеждат доста добре на характеристики, но дали са качествени. Честно казано държа повече на това да е качествен продукт, отколкото много мощен. Разбира се,най-добре да е и двете, но доколкото позволява бюджета. Гледах, че Делл имат нелоши модели, а какво ще кажете за НР или Сони?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сони в този клас трудно ще изкара нещо, което да си заслужава парите ( на фона на двете Леново-та примерно ) и определено като акчество и здравина аз бих ги поставил под Леново-то ( имал съм Сони от личен опит ти го казвам ) :)

HP в този клас са им предимно бизнес моделите.

- HP ProBook 450 H6P53EA - това е хубав вариант, можеш да му сложиш още 8GB памет и едно SSD и пак ще си в бюджета и ще работи много добре, маакр че видео-производителността ще е малко по-слаба от при модела на Леново с едното видео и доста по-слаба от този с двете карти

Y510-ката съм го виждал на живо - солидно изглежка като изработка и конструкция и тук във форума има хора с такива - нека и те споделят опит :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony - не. Само заради едната емблема си платил едното 100лв. отгоре. Dell и HP имат не лоши модели. Но при ДЕЛЛ избягвай Инспироните а при HP Павилионите.Ако не държиш особено на игрите, за останалите неща почти всеки лаптоп на пазара би ти свършил работа и можеш да минеш доста по тънко.Аз лично предпочитам техника втора употреба да купувам, но там си има съответните рискове.Y510p споменават на няколко места в интернет, че при макс натоварване достига доста високи температури (при така наречените стрес тестове), при нормална употреба обаче и за няколко часа на седмица, едва ли ще имаш грижи. Разбира се трябва да си го почистваш редовно и т.н., но това важи и за всеки друг лаптоп.Що се отнася до лизинга, не го препоръчвам в никакъв случай. По добре си купи това, за което имаш пари в момента. Може да е по-слабо, може да не тръгват всички игри, но поне ще знаеш, че не дължиш пари никому.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- HP ProBook 450 H6P53EA този ми харесва. Единствено дисплея можеше да е с по-добра резолюция, но предполагам, че на 15-инчов екран и да не е full HD не е фатално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има и модели с FHD резолюция на 15", но лично за мен е доста ситно - поне ан този размер. Виж ако беше 17" - тогава да :)

Пък и в крайна сметка, за разликата в парите можеш си купи спокойно голям качествен монито и да цъкаш на него :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.