Премини към съдържанието
Мойра

Маски за лице

Препоръчан отговор

Тази сутрин попаднах на маската, с която Ева Лонгория поддържа кожата на лицето си в перфектно състояние.

Изпробвах я и съм доволна от резултата - кожата ми е видимо освежена.

Така ми хрумна идеята да пусна тази тема. :)

Ето я маската на Ева:

Съставките:

-кафе;

-лимонов сок;

-зехтин;

Смляното кафе премахва сухите и люспести клетки на кожата и тъй като съдържа кофеин, подобрява циркулацията на кръвта. Лимонът ѝ помага да се изсветли и да се отърве от пигментацията, а зехтинът я хидратира.

Ето и как да си направите маската у дома:

Сложете кафе, както си го правите всяка сутрин (в кафеварка, на котлон и т. н.). След това изсипете утайката в купа. Изстискайте половин лимон и добавете една супена лъжица зехтин. Намачкайте всичко с ръце, докато не се превърне в нещо като паста. С кръгови движения нанесете по кожата и оставете да преседи там, докато изсъхне. Изплакнете с топла вода и нанесете подходящ крем за вашия тип кожа.

http://www.tialoto.bg/a/143-Lice/32609-eva-longoriia-blesti-blagodarenie-na-kafe-i-limoni/

Очаквам да споделите любимите си маски, с които поддържате красотата си. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хума , мед , жълтък

овесено брашно , мед , жълтък

хума , сок от дюли или моркови или ябълки или...

тези са от баба ми

кашичка от авокадо

слуз от охлюви ,не съм пробвала , но било много популярно в Япония да ти се разхождат охлюви по лицето и дори пощипвали леко , мен не ме е гнус , може да я пробвам напролет , длъжници са ми , изядоха две хортензии по 10 лева :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с кисело мляко, изцедено върху филийка хляб

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайска маска за лице с потресаващ ефект

Тази рецепта за маска на лице с изключителен ефект се използва в много SPA-салони, практикуващи медотите на тайската медицина и красота. Но независимо от това тя може да се направи лесно и у дома, като се използват подръчни ингредиенти.

Маската е подходяща за всички. Тя идеално подготвя кожата за грим.

Маската отстранява лющенето, изравнява цвета на лицето, отлично подхранва и омекотява кожата. 

Състав:

Узрял банан – 3 ч.л.
Вода – половин ч.л.
Смлени овесени трици и ориз – по 1 ч.л.
Смлени орехи – 1. ч.л.

Всичко се смесва добре и с масажни движения маската се нанася върху лицето, което трябва да е измито.

Изчакваме докато сместа изсъхне върху лицето и след това измиваме с топла вода. Слагаме капчица от любимия ни крем.

Процедурата се прави по желание максимум три пъти в седмица.

http://myclinic.bg/kozmetika/1396-tajska-maska-za-lice-s-potresavasht-efekt-

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вълшебни натурални маски от рецептите на баба

Защо да давате куп пари за скъпи козметични продукти, когато вероятно в кухнята си имате всичко, от което се нуждаете, за да бъдете красиви?

Преди пазарът да ни предложи милиони алтернативи за разкрасяване (някои със съмнително качество), бабите и майките ни са се поддържали с прости, напълно натурални и - о, чудо! - въпреки това изключително ефективни рецепти за хубост. При тях винаги знаете какво слагате върху кожата и косата си и какво приемате в организма си (за колко продукти от магазина можете да кажете същото?). Предлагаме ви три изпитани през годините балсама за вашето тяло.

Подмладяваща маска за лице

Необходими продукти: 10 г бадемови ядки без люспите, вода, сметана, мед, ванилия

Сложете бадемите в малко студена вода и ги оставете на котлона да поврат, докато омекнат. Счукайте ги до получаване на еднородна маса и добавете 200 мл студена вода. Разбъркайте добре. Прецедете бадемовото мляко през марля и смесете с 1 супена лъжица сметана, 1-2 лъжички мед и ванилия за аромат - това е по желание. Нанесете на лицето и оставете да изсъхне, после измийте без сапун. Тази маска омекотява и подхранва, и предотвратява образуването на бръчки.

Изпъваща маска за тържествени случаи

Необходими продукти: 1 белтък, 1 ч.л. лимонов сок, настъргана лимонова кора, 1-2 лъжички трици (от аптеката)

Тази маска е истински натурален лифтинг за жълти стотинки. Разбийте белтъка на пяна и добавете останалите продукти до получаване на каша. Нанесете за 10 минути на лицето и отмийте с хладка вода. Прилагайте само за тържествени случаи, когато искате лицето ви да е опънато и гладко. Ефектът обаче е краткотраен - до няколко часа. Маската не бива да се използва повече от 2 пъти месечно!

http://www.obekti.bg/chovek/6880-%D0%92%D1%8A%D0%BB%D1%88%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маски против бръчки с лифтинг ефект

С мед, лимон и хума

Разбъркай 2 супени лъжици мед, 2 супени лъжици лимонов сок и 1 супена лъжица хума. Нанеси плътен слой и отмий с минерална вода след 20 минути.

С грейпфрут, брашно и кисело мляко

Изстискай сока на половин грейпфрут и разтвори в него 50 гр. брашно. Добавяй кисело мляко докато получиш хомогенна смес. Подмладяващата маска се държи 15 минути и се отмива с много вода.

kaprizna.net

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маска за лице"Минус 10": Домашен отговор на скъпите процедури!

Цитат
Салонните подмладяващи маски се основават не само на компонентите, които допринасят за регенерацията на кожата и възстановяването на клетките, но също така и за успокояване, тонизиране и положителни емоции. Именно на този принцип е подбран съставът на домашната маска за лице срещу бръчки със зелен чай.

Курсът за подмладяване е 6-8 седмици. Като се има предвид ниската цена на съставките и приятните усещания по време и след процедурата, този период не изглежда толкова дълъг.

Домашна маска против бръчки

Ефектът от тази маска се забелязва още след няколко процедури: кожата става опъната, а дребните бръчки са като изтрити с гума. Преди първото прилагане се уверете, че не сте алергични към някоя от съставките.

Съставки

1 супена лъжица смлян в кафемелачка зелен чай

0.5 с. л. какао на прах

1 ч.л. мед

гореща вода

Разбъркайте зеления чай и какаото с водата до гъста кашица. Нека сместа да поизстине леко и добавете меда.

Ако сместа е твърде гъста, добавете малко вода или зехтин.

Нанесете маската върху влажна почистена кожа и оставете да престои 20 минути, след това изплакнете с топла вода. Нанесете овлажняващ крем.

Първите 6-8 седмици маската трябва да се прилага на всеки 3 дни, а след това за поддържане на ефекта, правете процедурата 1 път в седмицата.

В маската можете да добавите капка от любимото си етерично масло, кисело мляко, лимонов сок или витамин Е. Добре е тази приятна терапия да се редува с друга домашна козметична процедура - пилинг с утайка от кафе.

Източник: naget.ru

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.