Премини към съдържанието
solarisvn

От Google OS - > Windows 7 възможно ли е на чромебук ?

Препоръчан отговор

Донесаха ми едно лаптопче от САЩ  "HP Pavillion Chromebook",но е със операционна система на Гугъл и е много ш*бано,освен интернет и елементарни опции,нищо друго неможе да се ползва,въпроса ми е може ли да се смени операционната система на Уиндоус и дали ще работи добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е със:

[*]100 GB Google Drive Cloud Storage2 with 16GB Solid State Drive

мисля че ще ти е малко трудно да му ръгнеш уиндоус...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То май и биос им е заключен само за хром ОС. Дори да се добави хард към лаптопа, ако има място....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е със:

[*]100 GB Google Drive Cloud Storage2 with 16GB Solid State Drive

мисля че ще ти е малко трудно да му ръгнеш уиндоус...

Да със 100 ГБ Гугъл Драйв е и 16 ГБ твърд диск,голям та*ак много малко приложения работят,а и наистина трябва да си взема външен хард,дотук добре но питам просто дали е възможно,благодаря ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един рекламен клип на Microsoft в който плюят хромбуковете

- доста от казаните от тях неща обаче са верни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един рекламен клип на Microsoft в който плюят хромбуковете- доста от казаните от тях неща обаче са верни.

Гледах го по-рано днес тоя клип. Едвам се сдържах да не го постна в тая тема... :)а ето тук:  дават много добри отговори на някои въпроси за хромбуковете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах го по-рано днес тоя клип. Едвам се сдържах да не го постна в тая тема... :)а ето тук:  дават много добри отговори на някои въпроси за хромбуковете...

И искате да ми кажете,че неможе да се хакне лаптопа и да се смени операционната система ли.................ще направя проучване това което пишат в нета и то американци не вярвам,би трябвало да има начин да се смени опер.система на тази простотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За можене, може и да може... Като за начало на твое място бих пробвал да подкарам някаква операционна система от флашка или някое LiveCD (че не погледнах тоя лаптоп има ли оптично у-во)...Ако може да подкара операционна система от флашка, би трябвало да може и да се инсталира нещо на него... ако не уиндоус, то поне някакъв линукс би трябвало да може да подкара... Все пак тоя Chrome OS е някаква разновидност на линукс до колкото си спомням...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото схващам от нещата, ако въобще може през БИОС да се инсталира нещо друго, то единствено някоя Линукс дистрибуция ще върви добре или силно орязан Windows XP за да има и малко свободно място за данни. С тия 16ГБ какво друго да направиш? Можеш спокойно да сложиш и нормален Windows XP, но с офис пакета и обновленията (които свършват на 8 Април догодина), няма да имаш място за нищо друго. С външен диск за другите неща. Друг е въпроса дали може да се смени твърдия диск с по-голям капацитет и той да бъде успешно разпознат от машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията утре ще пробваме с едни аверчета да инсталираме Уин7 или ХП чреш флашка и ще видим какво ще стане,ще постна после развитието защото не само на мен ми е интересно какво ще се получи,ще е полезна информация за всички,а отностно мястото,определено трябва да си купя външен хард но за 100на лева има по 300-400ГБ,това е най-лесното нещо,благодаря за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че това вече си го видял.

От друга страна, ако тоя хромбук е с АРМ процесор, пробвай да инсталираш Windows 8 RT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.