Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

snuri

Съвет за нови части/ъпгрейд на pc

Препоръчан отговор

Бюджета ми е до 600лв max.

Ще се ползва най-вече за игри

Имам кутия,записвачка,хард,мишка,клавиатура,монитор(19 инчов) и захранване (350в на фортрон-знам малко е но...)

1.Процесор с 4 ядра(за сега нямам намерение да клоквам),но да не е под 3.00гхр и да е на интел

2 Дъно

3.Рам- само да не е на АДАТА мин.4ГБ

4.Видео карта на Нвидиа с дх11

Ако има безплатна доставка още по-добре(ще броя 600лв и още 10+ за доставка няма да стане!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четириядрен Intel с подходящо дъно и адекватна видеокарта според мен трудно се побират в този бюджет. По-разумно ми се струва да се вземе дъно, процесор, памет, може би захранване, и да се ползва известно време вградената видеокарта (или пък тази от стария компютър - този в подписа - или той няма да се пипа?), докато се купи друга. Вариант ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 1 146.51 лв. 146.51 лв.

ASROCK FM2A75M-ITX /FM2 1 141.60 лв. 141.60 лв.

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 64.13 лв. 64.13 лв.

GB N65TBOC-1GD GTX650 TI GDDR5 1 258.20 лв. 258.20 лв.

Междинна стойност: 610.43 лв. с ДДС,

натрупани отстъпки: 13.18 лв.

Обща стойност: 597.25 лв. с ДДС

Количкаhttp://nikem-bg.net/cart/1143p1r50187p1r45925p1r49635p1rf.html

Съжалявам, че не спазвам изискването за интел процесор, но в бюджета не се побира Интелски, без да се прави компромис с видеото. А тези около 250лв, които остават за видео пак ограничават избора. И пак сме малко над бюджета. Може да се резнат 7-8лв от процесор като се вземе 750к или някое по-евтино дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четириядрен Intel с подходящо дъно и адекватна видеокарта според мен трудно се побират в този бюджет. По-разумно ми се струва да се вземе дъно, процесор, памет, може би захранване, и да се ползва известно време вградената видеокарта (или пък тази от стария компютър - този в подписа - или той няма да се пипа?), докато се купи друга. Вариант ли е

Този комп е за брат ми,това от подписа си доста добър и нямам намерение да го сменям поне още 2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много изисквания за малък бюджет. Процесорът само ти е ~330 лв. Дъно и памет като сложиш и за видео карта остават има-няма 100-ина лв., т.е. за никъде си. Да не говорим, че тоя Фортрон изобщо не се знае какъв е и удачно ли е да се ползва с нова видео карта. С тоя монитор и по-слаба карта ще се справя, но все пак.

Колегата Игнатов е дал добро предложение с оглед на бюджета и изискванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много изисквания за малък бюджет. Процесорът само ти е ~330 лв. Дъно и памет като сложиш и за видео карта остават има-няма 100-ина лв., т.е. за никъде си. Да не говорим, че тоя Фортрон изобщо не се знае какъв е и удачно ли е да се ползва с нова видео карта. С тоя монитор и по-слаба карта ще се справя, но все пак.

Колегата Игнатов е дал добро предложение с оглед на бюджета и изискванията.

Освен да махна видеото и за 500лв само трите процесор,рам и дъно...

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 1 146.51 лв. 146.51 лв.

ASROCK FM2A75M-ITX /FM2 1 141.60 лв. 141.60 лв.

4GB DDR3 1600 A-DATA 1 64.13 лв. 64.13 лв.

GB N65TBOC-1GD GTX650 TI GDDR5 1 258.20 лв. 258.20 лв.

Междинна стойност: 610.43 лв. с ДДС,

натрупани отстъпки: 13.18 лв.

Обща стойност: 597.25 лв. с ДДС

Количкаhttp://nikem-bg.net/cart/1143p1r50187p1r45925p1r49635p1rf.html

Съжалявам, че не спазвам изискването за интел процесор, но в бюджета не се побира Интелски, без да се прави компромис с видеото. А тези около 250лв, които остават за видео пак ограничават избора. И пак сме малко над бюджета. Може да се резнат 7-8лв от процесор като се вземе 750к или някое по-евтино дъно...

Благодаря за предложението,но амд процесор и адата рам никога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението,но амд процесор и адата рам никога

Може ли да се обосновете?

п.п.За 500 лв пак няма да съберете дъното,процесора и достатъчно рам.

И аз искам много неща,но като знам какви са възможностите ми,просто не ги искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

греят много и им трябва електроцентрала да ги захранва(може и да греша,но не бих си купил)

За адата имам 3 комплекта плочки и още 2 комплекта съм сменил,всичките дефектни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 1 233.21 лв. 233.21 лв.

ASUS H81I-PLUS /1150 1 137.43 лв. 137.43 лв.

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON 1 139.00 лв. 139.00 лв.

NJOY 500RGE 500W Active PFC 1 73.40 лв. 73.40 лв.

Междинна стойност: 583.04 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.53 лв.

Обща стойност: 572.52 лв. с ДДС

Количка

Ето вариант с Интел процесор последно поколение, 8gb ram, ново захранване, прилично дъно. Карате на вградено видео, което ще върши работа за някакъв елементарен гейминг, а захранването ще даде възможност за добавяне на добро видео, като посъберете пари. Остават достатъвно и за доставка. 

ПС - Колегите могат да измислят и по-добро захранване. Важното е че такова се побира в този вариант на бюджета.

ПС2 - Не е вярно, че греят толкова много АМД-тата. Имам един Котлон вкъщи, клокнат с 600-700мхз отгоре, непочистван от година-две с боксово охлаждане и несменяна термопаста от момента на закупуване. Под товар държи 55-60 градуса. Даже брат ми игра Crysis 2 на него :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с тези пари нищо няма да можеш да направиш,особено с 4 ядрен на интел. Според мен една конфигурация се гради 1-во от хубава и широка кутия + едно качествено захранване.Като за начало бих ти предложил това :

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

общо 164 лв/или за 34 лв отгоре PSU SEASONIC SS-620GM BRONZE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля темата да се заключи,за да не се спами напразно.

То се разбра,че няма да получа това което искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 980DE3/U3S3AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC 2X4GB DDR3 1333 A-DATA Общо 600лв. от никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка или количка.

С 4ГБ става с 2х4 излиза 555 лв.

Разликата с предложението на The_Reaver е че дъното има всички видове изходи за вгр. графика а не само аналогов и по-добро аудио а и е 15 лв. по-евтино. 

Старото фсп не е никакъв проблем за подобна машина но тръгнеш ли да купуваш видеокарта го сменяй.

С това захранване и с този бюджет (600 лв.) най-добрия вариант за Nvidia е Palit GT630 1GB GD5 но не ти го препоръчвам - Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо GT 630 се взима HD 7730 с GDDR5 памет която се представя по добре в игрите.

ASROCK B85M LGA1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

POWER COLOR AX7730 1GBD5-HE - поддържа DX 11 но не е nVidia. Защо държиш на nVidia?

Обща стойност: 602.08 лв. с ДДС - Количка

Ако идва много за 4 лв. по малко има памет(адата не са лоши а явно си имал дефектна бройка) - 4G DDR3 1600 SILICON POWER4GB DDR3 1600 A-DATA

ПП: Всъщност на тази машина с времето може да продадеш тази карта и да добавиш една от рода на R9 280X,GTX 770 и ще излети с евентуален 1920x1080p,1200p монитор. Но всичко това ще иска и ново захранване. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо GT 630 се взима HD 7730 с GDDR5 памет която се представя по добре в игрите.

ASROCK B85M LGA1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

POWER COLOR AX7730 1GBD5-HE - поддържа DX 11 но не е nVidia. Защо държиш на nVidia?

Обща стойност: 602.08 лв. с ДДС - Количка

Ако идва много за 4 лв. по малко има памет(адата не са лоши а явно си имал дефектна бройка) - 4G DDR3 1600 SILICON POWER4GB DDR3 1600 A-DATA

ПП: Всъщност на тази машина с времето може да продадеш тази карта и да добавиш една от рода на R9 280X,GTX 770 и ще излети с евентуален 1920x1080p,1200p монитор. Но всичко това ще иска и ново захранване. :-)

Какъв е смисъла да купува видео карта сега, и после да се мъчи да я продава, че да взима нова? По-добре с вградено, но като гледам автора много знае иска нещо, което е невъзможно за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п.За 500 лв пак няма да съберете дъното,процесора и достатъчно рам.

И аз искам много неща,но като знам какви са възможностите ми,просто не ги искам.

Колко рам да събера?Аз съм казал минимум 4ГБ не 100ГБ

За разлика от теб аз знам какво искам и какви са ми възможностите

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 1 233.21 лв. 233.21 лв.

ASUS H81I-PLUS /1150 1 137.43 лв. 137.43 лв.

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON 1 139.00 лв. 139.00 лв.

NJOY 500RGE 500W Active PFC 1 73.40 лв. 73.40 лв.

Междинна стойност: 583.04 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.53 лв.

Обща стойност: 572.52 лв. с ДДС

Количка

Ето вариант с Интел процесор последно поколение, 8gb ram, ново захранване, прилично дъно. Карате на вградено видео, което ще върши работа за някакъв елементарен гейминг, а захранването ще даде възможност за добавяне на добро видео, като посъберете пари. Остават достатъвно и за доставка. 

ПС - Колегите могат да измислят и по-добро захранване. Важното е че такова се побира в този вариант на бюджета.

ПС2 - Не е вярно, че греят толкова много АМД-тата. Имам един Котлон вкъщи, клокнат с 600-700мхз отгоре, непочистван от година-две с боксово охлаждане и несменяна термопаста от момента на закупуване. Под товар държи 55-60 градуса. Даже брат ми игра Crysis 2 на него :Д

Игнатов променям си мнението за теб.2-ри пост и пак си пишеш каквото си искаш

с тези пари нищо няма да можеш да направиш,особено с 4 ядрен на интел. Според мен една конфигурация се гради 1-во от хубава и широка кутия + едно качествено захранване.Като за начало бих ти предложил това :

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

общо 164 лв/или за 34 лв отгоре PSU SEASONIC SS-620GM BRONZE

Прочети ми темата пак и виж къде искам съвет за кутия и захранване

ASROCK 980DE3/U3S3

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

2X4GB DDR3 1333 A-DATA

Общо 600лв. от никем.

АМД?Пак?

Какъв е смисъла да купува видео карта сега, и после да се мъчи да я продава, че да взима нова? По-добре с вградено, но като гледам автора много знае иска нещо, което е невъзможно за тези пари.

Някъде да съм казал с вградено видео?Аз знам какво искам обаче 15 мнения станаха и никой не чете какво искам аз,а всеки си пише какво му хрумне.То не бяха амд,адата рам,кутии,захранвания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 ASROCK H81M-DGS /1150 4GB DDR3 1600 KINGSTON PALIT GT630 1GB D5 Обща стойност - 582.82 лв. с ДДСЗаповядай. Отговаря 100% на изискванията ти.П.П. До колко ще става за игри е отделен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто това, което искате няма как да стане в рамките на този бюджет, затова с колегите ви предложихме различни варианти. Крайното решение си е ваше и само ваше :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Многото претенции които имаш и острите думи към колегите ,подлпатено с фенщината ти към определени марки са единствено в твоя вреда.

Като искаш интел процесор, забравяш за приличен гейминг ,понеже няма да останат пари за видео карта , ако искаш да играеш комфортно ще се наложи да пребориш егото си!

Така и не даде една основателна причини , колко грее според тебе фх6300 и какво им има на а-дата паметите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е последното мнение, но сега ако аз (Аз не бих ти предложил конфигурация, защото не съм толкова навътре в смисъл не искам да подвеждам хора със сегашните ми знания.) или някой от колегите ви дадем конфигурация по вашите преценки няма ли да почнете да мрънкате, че е над 600 лева? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка или количка.

Разликата с предложението на The_Reaver е че дъното има всички видове изходи за вгр. графика а не само аналогов и по-добро аудио а и е 15 лв. по-евтино. 

Старото фсп не е никакъв проблем за подобна машина но тръгнеш ли да купуваш видеокарта го сменяй.

С това захранване и с този бюджет (600 лв.) най-добрия вариант за Nvidia е Palit GT630 1GB GD5 но не ти го препоръчвам - Цък.

За сега се спрях на първото предложение с 8те ГБ рам.

За захранването знам,но аз ще слагам 2 захранвания-едното за дъно и процесора другото за видео картата.

Имам 3 кутии и 2 захранвания какво да ги правя?И на всичкото отгоре пак ми предлагате.

За видео картата ако ми се обадят днес за едни  стари части ще имам и за нея.

playalistic какви остри думи си чул от мен?

Писал съм какво искам и какво не и ти пак предлагаш и на всичкото отгоре ми искаш обяснение

Имам охлаждане за интел процесор как да го монтирам на амд-да ти го подаря и да си купя за амд това ли искаш

Само 2 ма колеги писаха точно това което исках

Количка или количка.

За сега се спрях на първото предложение с 8те ГБ рам.

За захранването знам,но аз ще слагам 2 захранвания-едното за дъно и процесора другото за видео картата.

Имам 3 кутии и 2 захранвания какво да ги правя?И на всичкото отгоре пак ми предлагате.

За видео картата ако ми се обадят днес за едни  стари части ще имам и за нея.

playalistic какви остри думи си чул от мен?

Писал съм какво искам и какво не и ти пак предлагаш и на всичкото отгоре ми искаш обяснение

Имам охлаждане за интел процесор как да го монтирам на амд-да ти го подаря и да си купя за амд това ли искаш

Само 2 ма колеги писаха точно това което исках

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко рам да събера?Аз съм казал минимум 4ГБ не 100ГБЗа разлика от теб аз знам какво искам и какви са ми възможностите Игнатов променям си мнението за теб.2-ри пост и пак си пишеш каквото си искаш Прочети ми темата пак и виж къде искам съвет за кутия и захранване АМД?Пак? Някъде да съм казал с вградено видео?Аз знам какво искам обаче 15 мнения станаха и никой не чете какво искам аз,а всеки си пише какво му хрумне.То не бяха амд,адата рам,кутии,захранвания...

Ето всичките ти отговори нa хорaтa които сa описaли в общи линии кaкво може дa получиш зa този бюджет!Aмд системaтa ще подкaрa игрите нa високи детaйли нa твоятa резолюция - aмa ти не тa не, предложихa ти интел системa ,aмa пaк не стaвa щото пaри зa видео не стигaт ,пък ти зaявявaш "нaкъде дa съм кaзaл вгрaдено видео". Рaзбрaхме че и единствено ти знaеш кaкво искaш, a всички остaнaли не. Този охлaдител нa кристaлнaтa топкa ли дa го бяхме видели-зaщо чaк сегa се споменaвa!Освен aко искaш някой дa ти подaри нещо или дa ти допълни бюджетa , че дa може дa ти се изпълнят всички условия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.