Премини към съдържанието
BMW Маниак

Как да направя два рутера в една мрежа ?

Препоръчан отговор

Колеги има ли начин да направя една домашна мрежа с няколко рутера че само един не ми покрива.

Ако става какви трябва да са рутерите и как да са настроени. Че за момента мога само да ги свържа помежду им с кабел но всеки е със собствена мрежа и не ми харесва така.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги има ли начин да направя една домашна мрежа с няколко рутера че само един не ми покрива.

Ако става какви трябва да са рутерите и как да са настроени. Че за момента мога само да ги свържа помежду им с кабел но всеки е със собствена мрежа и не ми харесва така.

Поздрави.

Еднакви модели, желателно е да са даже от една серия, такива, които поддържат WDS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднакви модели, желателно е да са даже от една серия, такива, които поддържат WDS

Това WDS ми е малко мъгла. Безжично ли ще са свързани или с кабел. (просто информативно, мога и с кабел).

Някаква препоръка за рутерите ?

И да ги поръчвам комплект направо.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това WDS ми е малко мъгла. Безжично ли ще са свързани или с кабел. (просто информативно, мога и с кабел).

Някаква препоръка за рутерите ?

И да ги поръчвам комплект направо.

WDS е безжичен стандарт за инфраструктура. И се свързват безжично

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер 1 в wan порта влиза интернет. В лан1 включен лан1 на рутер2, в лан2 включен лан1 на рутер 3. Рутер 2 и 3 са спрени да раздават адреси и се ползват като аксеспоийнти за разпръскване на безжичен сингнал. Рутер 2 и 3 се настройват с едно име на мрежата като на рутер 1.

Това е краткото описание.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер 1 в wan порта влиза интернет. В лан1 включен лан1 на рутер2, в лан2 включен лан1 на рутер 3. Рутер 2 и 3 са спрени да раздават адреси и се ползват като аксеспоийнти за разпръскване на безжичен сингнал. Рутер 2 и 3 се настройват с едно име на мрежата като на рутер 1.

Това е краткото описание.

Това с еднаквите имена е лоша идея в тази конфигурация заради това и предложих безжичен мост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с еднаквите имена е лоша идея в тази конфигурация заради това и предложих безжичен мост

В смисъл ? А ще мога ли да виждам NAS сървара от първия рутер който да кажем ще е закачен на lan 2 на първия рутер в който влиза интернета ? И само първия рутер ще раздава IP адреси предполагам.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл ? А ще мога ли да виждам NAS сървара от първия рутер който да кажем ще е закачен на lan 2 на първия рутер в който влиза интернета ? И само първия рутер ще раздава IP адреси предполагам.

Да, другите маршрутизатори служат само за "усилватели" на сигнала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.