Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва да направя анкета с цел проучване на потребителското поведение, и който има желание може да попълни тази анкета. Благодаря!

АНКЕТА

Шоколади Милка

1. Моля посочете Вашият пол:

а) мъж

б) жена

2. Моля посочете Вашата възраст:

а) 18 - 25 години

б) 26 - 34 години

в) 35 - 40 години

г) над 40 години

3. Моля посочете среден месечен доход:

а) 0-200 лв.

б) 200-400 лв.

в) 400-800 лв.

г) над 800 лв.

4. Консумирате ли шоколадови изделия?

а) да

б) не

5. Купували ли сте си шоколад под влияние на реклама?

а) да

б) не

6. Колко често купувате нашите шоколадови изделия?

а) ежедневно

б) веднъж седмично

в) няколко пъти седмично

г) няколко пъти месечно

д) не консумирам

7. Защо предпочитате нашите продукти пред аналогични такива?- ……………………

……….....…………………………………………………………………………………………….

8. Какъв шоколад предпочитате?

а) натурален

б) млечен

в) с ядки

г) с парченца плодове

9. Имате ли проблем със здравословното си състояние (диабет, наднормено тегло и пр.)?

а) да

б) не

10. Удовлетворяват ли Ви предлаганите досега стоки на пазара и ако – не, какво Ви липсва?.................................................................................................................................

..............................................................................................................................................

..............................................................................................................................................

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво ще получим ако отговорим на анкетата?

е, как какво?!? Един мармот :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът, сигурен ли си, че не спестяваш част от текста във въпросите и отговорите? Въпрос № 3 би следвало да има и поне още един очевиден отговор, който липсва. В № 7 също има неясноти - може да харесвам шоколада на фирмата, но пък да не го предпочитам, а да е на второ място като личен избор, да речем. И дали въпрос № 7 не следва да е предпоследен?

Не се заяждам, търся логическата последователност на отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шоколад не ядем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, как ще си посоча пола. Хинт, тук няма да допуснем дискриминационни въпроси

5. Купували ли сте си шоколад под влияние на (тази)* реклама?

*добавената дума в скобите е от мен.

Отговор: Не!

П.П. Учебна цел?! Тия нямат ли си пари да си платят на маркетингови и социологически агенции, ако си нямат работни позиции за хора занимаващи се с такива проучвания в рамките на фирмата. Защо се споменава името на конкретна фирма в анкета с "учебна" цел?!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът, сигурен ли си, че не спестяваш част от текста във въпросите и отговорите? Въпрос № 3 би следвало да има и поне още един очевиден отговор, който липсва. В № 7 също има неясноти - може да харесвам шоколада на фирмата, но пък да не го предпочитам, а да е на второ място като личен избор, да речем. И дали въпрос № 7 не следва да е предпоследен?

Не се заяждам, търся логическата последователност на отговорите.

Времето ме притиска и гледах максимално добре да бъде, но за въпрос 3, ако можеш да подскажеш? Единственото, което ми хрумна е, че няма доходи. За въпрос 7, да, ще бъде по-добре там. За това, че харесваш шоколада, а не го предпочиташ поне аз си мисля, че трябва да разбера защо харесват него, а не някой друг. За първи път правя анкета и е доста възможно да не е както трябва, но мерси за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос N10  доста интересно е зададен. Защо не го коригирате ?

Според мен би трябвало да бъде зададен така: Удовлетворява ли Ви предлагания досега наш асортимент  на пазара и ако – не, какво Ви липсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос N10  доста интересно е зададен. Защо не го коригирате ?

Според мен би трябвало да бъде зададен така: Удовлетворява ли Ви предлагания досега наш асортимент  на пазара и ако – не, какво Ви липсва?

Ако напише, че асортимента е "наш", темата моментално ще изгори като рекламна. Вероятно колегите и в момента се чудят, дали да не я заключат.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако напише, че асортимента е "наш", темата моментално ще изгори като рекламна. Вероятно колегите и в момента се чудят, дали да не я заключат.

За въпрос 10 идеята ми е, че ако не са доволни от нещо, значи има пазарна ниша, която може да бъде запълнена.

Тази анкета ми трябва да бъде по реална и действаща организация, но ако не напиша кой е продукта, как ще получа отговор на анкетата. Също така, ако сметнат за правилно да я заключат, нека бъде заключена. Просто реших, че тук мога да получа анкети от други възрастови групи, а не само от хора на мойте години..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но за въпрос 3, ако можеш да подскажеш? Единственото, което ми хрумна е, че няма доходи. ..

Ако няма доходи, няма да си купи и шоколад. Липсващият отговор следва да е "без отговор" или нещо подобно, което да представлява любезен отказ от публично обявяване размера на дохода. Не че не може да се излъже, разбира се, но какъв е смисълът тогава? А и при анализа на резултатите от анкетата ще имаш разумен аргумент до 100% в тая насока. Не забравяй, че отказът от отговор също е отговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, можеше просто да се напише шоколад, без да се посочват името на фирмата и търговската марка на шоколада. Ако не е с името на онази крава, това да не би да значи че ще е марципан, а не шоколад? Или конкурентните фирми произвеждат някакъв друг продукт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, можеше просто да се напише шоколад, без да се посочват името на фирмата и търговската марка на шоколада. Ако не е с името на онази крава, това да не би да значи че ще е марципан, а не шоколад? Или конкурентните фирми произвеждат някакъв друг продукт.

Как става разграничаване на фирмите производители? Как мога да разбера, за кой шоколад ми говорите Вие? Целта на курсовата ми работа е "Анализ на потребителско поведение - конкретен продукт" Кой е този конкретен продукт, когато не казвам кой е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, няма намерение да се карам с вас.  Надявам се да се вземат мерки само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Целта на курсовата ми работа е "Анализ на потребителско поведение - конкретен продукт" Кой е този конкретен продукт, когато не казвам кой е?

Конкретен продукт не означава непременно и конкретен производител, колегата е напълно прав, защото се получава един вид реклама, а тя си има правила. Вярно, че при общо понятие "шоколад" отговорите ще се разводнят до безкрайност, а и със сигурност немалка част от анкетираните ще се изцепят с определена марка, но контрата няма да е в теб.

П.П. Ще ти подскажа изход от ситуацията, който хем ще елиминира голяма част от отговорите, хем няма да посочва производител - "Черен шоколад". И си решаваш проблемите до голяма степен. Примерът е условен, разбира се, има колкото щеш възможности за промяна.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да се разводнят отговорите чак толкова, че да не е валидна. Просто при представянето на резултатите от анкетата на учителката си, там ще си напише името на фирмата и на продукта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Ще ти подскажа изход от ситуацията, който хем ще елиминира голяма част от отговорите, хем няма да посочва производител - "Черен шоколад". И си решаваш проблемите до голяма степен. Примерът е условен, разбира се, има колкото щеш възможности за промяна.

Тъй, тъй.

Кисело мляко "Дядо Пръцко", солети "Дрис дрис", салам "Тоягата на батко" и т.н.

В първия момент се замислих колко ли са го закъсали колегите с шоколада, та прибягват до услугите на деца, които нищо не отбират, но пък може младежа от незнание да е подходил толкова лаишки.

Което не го оправдава, разбира се, а и можеше да пусне тема какво задание има и да му се помогне да си направи анкетата, която после пък да пусне в друга тема и други форуми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...В първия момент се замислих колко ли са го закъсали колегите с шоколада, та прибягват до услугите на деца, които нищо не отбират, но пък може младежа от незнание да е подходил толкова лаишки...

И аз си помислих същото, но прецених, че е по-вероятно да е второто - приемам, че наистина става дума за някакво домашно, а не за реклама, защото структурата на въпросите и предложените отговори насочват точно към незнание. Един специалист би представил завоалирана реклама далеч по-умело. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй.

Кисело мляко "Дядо Пръцко", солети "Дрис дрис", салам "Тоягата на батко" и т.н.

В първия момент се замислих колко ли са го закъсали колегите с шоколада, та прибягват до услугите на деца, които нищо не отбират, но пък може младежа от незнание да е подходил толкова лаишки.

Което не го оправдава, разбира се, а и можеше да пусне тема какво задание има и да му се помогне да си направи анкетата, която после пък да пусне в друга тема и други форуми.

И аз си помислих същото, но прецених, че е по-вероятно да е второто - приемам, че наистина става дума за някакво домашно, а не за реклама, защото структурата на въпросите и предложените отговори насочват точно към незнание. Един специалист би представил завоалирана реклама далеч по-умело. 

Признавам си, че не съм подходил по най-правилният начин, но след като почнаха да се заяждат, убиха всякакво желание и нулева помощ от тяхна страна освен благодарности към hlevoust, че може и малко да е било, но помогна!

Също така, който е учил след средно трябва да му е ясно, че края на семестъра наближава и напрежението е голямо, но..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно там е работата, че отношение по темата взеха (поне доколкото познавам по-голямата част от тях) хора, поставям и скромната си особа в това число, учили доста годинки след средното, та по тая причина са и критиките, надявам се да са градивни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно там е работата, че отношение по темата взеха (поне доколкото познавам по-голямата част от тях) хора, поставям и скромната си особа в това число, учили доста годинки след средното, та по тая причина са и критиките, надявам се да са градивни.

Силно се съмнявам, че когато се правиш на "ръб" ще помогне.. Достатъчно ми е, че за цял семестър ми преподаваха хора, които всеки има за цел да НЕ те научи, защото в България било така и след това да ти дават курсови работи, за които нито са ти преподали материал, нито ти обясняват.. Накрая аз едва ли не съм задочно обучение, не редовно, че да са стига до такива положения да се зацикля, що годе нормална мисъл не може да мине през главата ми. Извинявай, но това ми иде на мене лично в повече, ако знаеш нещо по-добре е винаги да се помогне, но до кога ли тук ще бъде така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам, че когато се правиш на "ръб" ще помогне.. Достатъчно ми е, че за цял семестър ми преподаваха хора, които всеки има за цел да НЕ те научи, защото в България било така и след това да ти дават курсови работи, за които нито са ти преподали материал, нито ти обясняват.. Накрая аз едва ли не съм задочно обучение, не редовно, че да са стига до такива положения да се зацикля, що годе нормална мисъл не може да мине през главата ми. Извинявай, но това ми иде на мене лично в повече, ако знаеш нещо по-добре е винаги да се помогне, но до кога ли тук ще бъде така.

Ръбенето в случая идва от теб, а нещата просто можеха да се решат, ако след обясненията по-горе просто беше казал "Бла, бла, бла, объркал съм нещата без да искам, затова моля помогнете да се случи това, за което съм писал".

Ако се поразровиш из форума ще забележиш уникалния факт, че тук масово хората си помагат - със съвет, помощ виртуална и реална, стока или каквото и да е друго.

И за да продължим традицията ще ти кажа следното: обърни се към модератор на раздела или глобален модератор, за да ти направи и пусне анкета в отделна тема.

Така хората ще могат да гласуват точно за 7 секунди, а не да си играят и копират въпросите, да попълват отговори и т.н.

Създай на всички елементарно улеснения, ако искаш и ти да бъдеш улеснен.

Млад човек си - гледай малко по-позитивно на нещата и се учи от това, което ти казват по-големите и повече вряли и кипялите от теб участници във форумните помощи и неволи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отричам, че са ми помагали в този форум, но в случая, който според мен си личи, че моята анкета е аматьорска, защото за първи път ми се налага да правя и веднага почнаха обвинения в платена реклама едва ли не.. Не ядяли шоколад, какво щели да получат..

Темата, ако искате я заключвайте, ако искате я трийте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.