Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hlevoust

Моля за съвет при избор на лаптоп от промоция

Препоръчан отговор

Едва ли за някого вече е тайна, че утре, 29.11. е обявен за "черен петък" в един от онлайн магазините - това не е реклама и много моля да не се приема като такава - опитвам се да спестя някой лев!. 

Търся съвет за лаптоп от наличните на тоя адрес - http://www.emag.bg/laptopi/l

Рамка:

- 15-16" екран с минимум 1366х768

- ще се ползва основно за работа (MS Office, SPSS и подобни)

- по-тежки игри от Белот не се предвиждат

- да не се пъне и лагва на филми (най-вече ,mkv, ts, 2ts) с големи размери, включително и 3Д - добра за целта видео карта

- HDMI порт

- 6-8 GB памет

- поне 750 GB твърд диск

- максимално добро охлаждане, защото често няма да се спира с дни наред - предпочитания към Intel

- в 99% от времето ще работи закачен към мрежата, така че батерията не е от особено значение

- бюджетът не е в строги рамки, но до 1200-1300 лв ще е добре (имам предвид цените, които са обявени към момента, т.е. преди промоцията)

Имайки предвид изброеното, търсачката намери 3 модела, за които моля да се изкажете:

- HP Pavilion 15-n003sq

- Dell Inspirion 3537

- Toshiba L50-A-121 (с резерви за цвета)

Времето ми е ограничено най-късно до ранните часове на следобеда утре, за да мога да се включа, ако ме устройват цените, които ще бъдат обявени късно тая нощ или утре сутринта. Изборът не е кой знае какъв, но мисля, че и изискванията ми също не са много претенциозни.

Благодаря за вниманието!

П.П. Коригирах линковете, за да са по правилата на раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошибата, не само белия цвят, ами и е и с ОС....

ПП Имах предвид, че не си заслужава според мен, да се купува лаптоп с операционна система.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От трите Тошибата.

Хвърли едно око и на моделите на Lenovo.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко ще им ,,паднат цените,,тази нощ,но за 1300 лв (ако си склонен да отделиш такава сума)можеш  да си вземеш доста по-добър модел от тези 3-те!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошибата, не само белия цвят, ами и е и с ОС....

ПП Имах предвид, че не си заслужава според мен, да се купува лаптоп с операционна система.....

Логично е, още повече, че имам 3 лицензирани диска с Windows 7.

От трите Тошибата.

Хвърли едно око и на моделите на Lenovo.  

Няма Lenovo в случая.

Не знам колко ще им ,,паднат цените,,тази нощ,но за 1300 лв (ако си склонен да отделиш такава сума)можеш  да си вземеш доста по-добър модел от тези 3-те!!!

Е, то точно в това е "ключа за бараката". Намаленията ще бъдат обявени утре сутринта, но ще съм зает, та трябва да съм готов с избора още от тая вечер.

А и утре се очаква подобна акция и в техноверигите, а там ще дебна за телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Е, то точно в това е "ключа за бараката"... 

Ами да...!!!Именно,,ключа за бараката,,е ,че за тази сума (до 1300лв)можеш да си вземеш нещо доста по-добро,но ти така си озаглавил темата и си се вкопчил в тая ,,промоция,, че ако държиш точно на нея мисля ще сбъркаш,но това си е мое мнение.Не случайно има такъв малък избор според предпочитанията ти -замисли се защо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма Lenovo в случая.

Как да няма? 

Лаптоп Lenovo IdeaPad G500 c процесор Intel® CoreTMi7-3612QM 2.10GHz, Ivy Bridge, 4GB, 1TB + SSHD 8GB, AMD Radeon HD 8750 2 GB, FreeDOS, Черен

Просто им казваш да сложат още 2 или 4gb рам доплащаш и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да...!!!Именно,,ключа за бараката,,е ,че за тази сума (до 1300лв)можеш да си вземеш нещо доста по-добро,но ти така си озаглавил темата и си се вкопчил в тая ,,промоция,, че ако държиш точно на нея мисля ще сбъркаш,но това си е мое мнение.Не случайно има такъв малък избор според предпочитанията ти -замисли се защо ;)

Ровя в твоя чест из другите сайтове и установявам, че цените са почти 1:1 с въпросния. Аз знам за какво става дума, но и ти се сещаш как ще постъпя, защото е ясно, че покупката ще зависи от процента на промоцията. Ако от 1200 лв падне на 1000 лв, тогава ще сравнявам с други източници. 

Как да няма? 

Лаптоп Lenovo IdeaPad G500 c процесор Intel® CoreTMi7-3612QM 2.10GHz, Ivy Bridge, 4GB, 1TB + SSHD 8GB, AMD Radeon HD 8750 2 GB, FreeDOS, Черен

Просто им казваш да сложат още 2 или 4gb рам доплащаш и готово.

Идеята е добра, но не знам дали изобщо предлагат опция за добавяне на памет - ще трябва да потърся в сайта, макар че ме съмнява някой да седне да се занимава с мен в тая лудница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но не знам дали изобщо предлагат опция за добавяне на памет - ще трябва да потърся в сайта, макар че ме съмнява някой да седне да се занимава с мен в тая лудница.

Ако откажат......... какъв е проблема да си я поръчаш и добавиш сам? Въпрос на едно болтче.

Да не чува дявала но ако се наложи да го връщаш за гаранция просто връщаш оригиналната рам.

Аз така постъпих с моя и до скоро някъде ми се въргаляше една плочка от 1gb.

Имаше един кафяв пак на Леново с матов дисплей ама е 1500 камъка обаче нещо не го откривам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ровя в твоя чест из другите сайтове и установявам, че цените са почти 1:1 с въпросния. Аз знам за какво става дума, но и ти се сещаш как ще постъпя, защото е ясно, че покупката ще зависи от процента на промоцията. Ако от 1200 лв падне на 1000 лв, тогава ще сравнявам с други източници. 

Тебе те интересува колко ще ,,спечелиш,,от промоцията,или какво най-добро можеш да си вземеш за 1300лв?!?! Защото това са два различни варианта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако откажат......... какъв е проблема да си я поръчаш и добавиш сам? Въпрос на едно болтче...

Стига само да не се сритат. Преди време добавях плочка от 2 ГБ към абсолютно същата като нея като модел и характеристики и съответният компютър се скъса от рестартиране през 15 мин. Извадихме я и си тръгна ОК. После го занесохме в сервиз, но и там нищо не стана. Накрая продадох поотделно двете плочки и купих една 4-ка. 

Тебе те интересува колко ще ,,спечелиш,,от промоцията,или какво най-добро можеш да си вземеш за 1300лв?!?! Защото това са два различни варианта!

Разбира се, че са различни. Аз търся сравнително непретенциозен лаптоп, та не са ми нужни кой знае какви екстри на фона на предлаганото. От което следва, че всеки спестен лев ще е в плюс, защото списъкът пред мен съдържа още 4 позиции. Но ще ги изпълня само ако ми допаднат, при това ще ги оглеждам под лупа... ако ми остане време. Всичко ще зависи от реакцията на техноверигите, както писах вече, утре при малко късмет ще купя качествен телевизор на доволно ниска цена, той ми е приоритет. 

Но ще помоля за мнения по предложените модели - засега моделът на Dell като че ли е най-приемлив, но не знам как стои въпросът с охлаждането. Dell-ът, от който пиша в момента е супер в това отношение, но и няма какво толкова да грее в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ще помоля за мнения по предложените модели - засега моделът на Dell като че ли е най-приемлив, но не знам как стои въпросът с охлаждането. Dell-ът, от който пиша в момента е супер в това отношение, но и няма какво толкова да грее в него

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-dell-inspiron-15-3537-laptop-s-vpechatlyavashto-saotnoshenie-mezhdu-tsena-i-proizvoditelnost/#Protsesor-i-RAM-pamet - Ето ти ревю за въпросния DELL. И аз смятам, че е най-подходящ от тези три, които ти си посочил. В този сайт има и класация на мобилни процесори и видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига само да не се сритат. Преди време добавях плочка от 2 ГБ към абсолютно същата като нея като модел и характеристики и съответният компютър се скъса от рестартиране през 15 мин. Извадихме я и си тръгна ОК. После го занесохме в сервиз, но и там нищо не стана. Накрая продадох поотделно двете плочки и купих една 4-ка. 

Моя дойде с 3gb. проверих какво точно поддържа и след месец попаднах на обява с подходящи памети втора ръка с 3 месечна гаранция.

Направих уговорка ако нещо не се разберат с лаптопа да ги върна.

Момчетата в офиса на еконт са ми приятелчета и ме оставиха да ги сложа в лаптопа и да ги тествам в продължение на 1-2 часа.

Споделям опит, не казвам че трябва да си рискуваш гаранцията.

Модела на леново макар и с по малко рам на мен ми допада повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че са различни. Аз търся сравнително непретенциозен лаптоп, та не са ми нужни кой знае какви екстри на фона на предлаганото. От което следва, че всеки спестен лев ще е в плюс, защото списъкът пред мен съдържа още 4 позиции. Но ще ги изпълня само ако ми допаднат, при това ще ги оглеждам под лупа... ако ми остане време. Всичко ще зависи от реакцията на техноверигите, както писах вече, утре при малко късмет ще купя качествен телевизор на доволно ниска цена, той ми е приоритет. 

Абе теб трудно може да те разбере човек-ма хайде...Ако е по темата ти----Toshiba-та...Ти и без това искаше бял телевизор--Е- сега ще имаш бял лаптоп.Тoshiba-та ще ти върши работа за твоите изисквания. С i7 процесор не ти трябва!!! Ади успех като не щеш други предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе теб трудно може да те разбере човек-ма хайде...Ако е по темата ти----Toshiba-та...Ти и без това искаше бял телевизор--Е- сега ще имаш бял лаптоп.Тoshiba-та ще ти върши работа за твоите изисквания. С i7 процесор не ти трябва!!! Ади успех като не щеш други предложения :)

За кво да плаща за windows 8, като си има човека.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ти и без това искаше бял телевизор...

Моля, моля, нека да си имаме уважението - бял телевизор искаше жена ми, ама я изработих и взех черен, при това на два пъти ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли за някого вече е тайна, че утре, 29.11. е обявен за "черен петък" в един от онлайн магазините - това не е реклама и много моля да не се приема като такава - опитвам се да спестя някой лев!. 

Търся съвет за лаптоп от наличните на тоя адрес - http://www.emag.bg/laptopi/l

Рамка:

- 15-16" екран с минимум 1366х768

- ще се ползва основно за работа (MS Office, SPSS и подобни)

- по-тежки игри от Белот не се предвиждат

- да не се пъне и лагва на филми (най-вече ,mkv, ts, 2ts) с големи размери, включително и 3Д - добра за целта видео карта

- HDMI порт

- 6-8 GB памет

- поне 750 GB твърд диск

- максимално добро охлаждане, защото често няма да се спира с дни наред - предпочитания към Intel

- в 99% от времето ще работи закачен към мрежата, така че батерията не е от особено значение

- бюджетът не е в строги рамки, но до 1200-1300 лв ще е добре (имам предвид цените, които са обявени към момента, т.е. преди промоцията)

Имайки предвид изброеното, търсачката намери 3 модела, за които моля да се изкажете:

- HP Pavilion 15-n003sq

- Dell Inspirion 3537

- Toshiba L50-A-121 (с резерви за цвета)

Времето ми е ограничено най-късно до ранните часове на следобеда утре, за да мога да се включа, ако ме устройват цените, които ще бъдат обявени късно тая нощ или утре сутринта. Изборът не е кой знае какъв, но мисля, че и изискванията ми също не са много претенциозни.

Благодаря за вниманието!

П.П. Коригирах линковете, за да са по правилата на раздела.

Моля за съвет за този лаптоп с подарък таблет. Как ви се струват цената и модела?

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-dell-inspiron-3721-di3721bga32117u4g55lb2pci-14.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Споделям опит, не казвам че трябва да си рискуваш гаранцията....

Да, разбирам това. Не бих я и рискувал, не си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кво да плаща за windows 8, като си има човека.....

Що туй,що онуй-нямате угода.Ми да си взема какъвто иска :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за съвет за този лаптоп с подарък таблет. Как ви се струват цената и модела?

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-dell-inspiron-3721-di3721bga32117u4g55lb2pci-14.html

Ще бъда честен, че не ме устройват - слаб процесор, малък хард диск и ненужно голям екран.За подаръка да не говорим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда честен, че не ме устройват - слаб процесор, малък хард диск и ненужно голям екран.За подаръка да не говорим...

А какво бихте предложили за бюджет до 800 лв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що туй,що онуй-нямате угода.Ми да си взема какъвто иска :)

Ми сметни, извади от цената на лаптопа, цената на ОС и виж кво се получава.....А за тия 1300 бюджет, може да се вземе много по-добра машинка, без ОС...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво бихте предложили за бюджет до 800 лв ?

Не разбрах откъде се появиха тия 800 лв, не съм посочвал такъв бюджет. Виж, ако от 1200-1300 лв с очакваната промоция се стигне до 800 лв ще съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А за тия 1300 бюджет, може да се вземе много по-добра машинка...

Ами аз няколко поста пея тая песен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах откъде се появиха тия 800 лв, не съм посочвал такъв бюджет. Виж, ако от 1200-1300 лв с очакваната промоция се стигне до 800 лв ще съм много доволен.

Не си го разбрал :lol6: Той ползва твоята тема, за да си избере лаптоп за него си :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.