Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dj_ee3

Батерия на Nexus 7 от 2012

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Вчера си взех таблет Google Nexus 7 първа генерация от една разпродажба. Табледчето се държи добре харесва ми, но живота на батерията нещо май не е като хората. Като го взех го пуснах и видях че батерията е на 1% и реших да го оставя да се зареди хубаво, наясно съм че първите зареждания са много важни, и за това го оставих  за може би 10-12 часа включен на зарядно без да го използвам. Днес го пуснах и батерията със wi-fi издържа малко под 7 часа, а в магазина ми обесниха че батерията би трябвало да издържа около 9 часа с този таблет. Наясно съм че производителите понякога преувеличават със статистиките но все пак реших че няма да е лошо да се консултирам  тук. Та някой има ли наблюдения над този таблет и може ли да ми каже това нормално ли е или не. Питам защото ми казаха че първите 10 дни мога да го сменя ако има проблеми. Също така възможно ли е просто батерията още да не е разработена хубаво и да има нужда от 2-3 презареждания за по-добри резултати? Благодаря за отговорите предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията издържа с Wi Fi само като е включен или браузвахте ... 

Цитат : Според Google тя може да осигури 9 часа за гледане на видео или 10 часа за сърфиране в интернет, а при нашето периодично използване на таблета със сърфиране в интернет, гледане на видео през YouTube, ползване на различни приложения и малко игра успя да изкара около 3 дни. При опит за възпроизвеждане на HD видео батерията изкара малко над 8 часа, което пак е добро постижение. 

Това е ревю и тест на таблета ... 

Това с зареждането не знам колегите които по разбират да изкажат мнение ... при старите батерии го имаше това с първото зареждане 12 часа да се зареди ... пробвайте го още няколко дни преди да минат 10 дена да се види как се държи батерията реално ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията издържа с Wi Fi само като е включен или браузвахте ... 

Цитат : Според Google тя може да осигури 9 часа за гледане на видео или 10 часа за сърфиране в интернет, а при нашето периодично използване на таблета със сърфиране в интернет, гледане на видео през YouTube, ползване на различни приложения и малко игра успя да изкара около 3 дни. При опит за възпроизвеждане на HD видео батерията изкара малко над 8 часа, което пак е добро постижение. 

Това е ревю и тест на таблета ... 

Това с зареждането не знам колегите които по разбират да изкажат мнение ... при старите батерии го имаше това с първото зареждане 12 часа да се зареди ... пробвайте го още няколко дни преди да минат 10 дена да се види как се държи батерията реално ... 

Браузвах но нищо сериозно гледах 2-3 клипа в youtube за да видя как върви видеото, и през останалото време гледах спортни сайтове и други новини, на пръв поглед нищо не ми изглежда чак толкова натоварващо. 6-7 часа батерия пак не е малко, но ако може да е 9-10 ще е много по-добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно батерията да си отива. Затова призводителите дават 2 год. гаранция за устройството и 6 месеца за батерията. Ти реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такова натоварване трябва да издържа поне 10 часа дори 10 часа и 30 минути ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма нищо притеснително за батерията. След няколко зареждания, последната ще почне да държи повече, а след месец , два, ще почувстваш осезаемо разликата. Все още е "нова" и не е натренирана. Това обаче не значи, че след като я зареждаш всеки ден ще се подобри. Дай и възможност да се изтощи до към 10% и зареждай тогава. 

Най-вероятно батерията да си отива. Затова призводителите дават 2 год. гаранция за устройството и 6 месеца за батерията. Ти реши.

Тя /батерията/ още не е работила. Къде ще си ходи? Това прочете ли го? "Вчера си взех таблет Google Nexus 7 първа генерация от една разпродажба."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо притеснително за батерията. След няколко зареждания, последната ще почне да държи повече, а след месец , два, ще почувстваш осезаемо разликата. Все още е "нова" и не е натренирана. Това обаче не значи, че след като я зареждаш всеки ден ще се подобри. Дай и възможност да се изтощи до към 10% и зареждай тогава. 

Тя /батерията/ още не е работила. Къде ще си ходи? Това прочете ли го? "Вчера си взех таблет Google Nexus 7 първа генерация от една разпродажба."

Какво значи "не е натренирана"? При старите никелови батерии докато влезе в час батерията си играеш със зарядното, да, но новите литиево-йонни батерии го нямат този недостатък. Може би автора е имал включени бекграунд приложения, които дърпат ток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.