Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Стойно

Компютъра ми забива, адски много !

Препоръчан отговор

Здравейте ! 
Какво ли не правих, колко ли начина не използвах от това което знам през годините да си оправя забиването на компютъра, но сега вече нямам сили и не знам какво да правя. Всичко започна от там, че когато го включа една от двете перки започва да трака. Чува се един странен звук като чукане, който е много дразнещ. Мисля че е перката за охлаждане така е от близо 2 месеца, но самият аз не знам какво трябва да права. Това е характеристиката на компютъра ми:

Система:

Microsoft Windows XP

Professional

Версия 2002

Service Pack 3 

Регистрирана на:

Misho

Home

76487-640-8365391-23082

Компютър:

AMD Sempron™ Processor

2800+

1,61. ГХц. 992 MB RAM ( добавена е 500 RAM )

Когато се отворят повече програми, принципно от които не трябва да има проблем забива и иска рестарт. Проверих го снощи за вируси няма всичко е чисто. Да не говорим, че само при отворена следната web страница: ,,www.vbox7.bg'' клиповете ми забиват, ако се наложи пък да гледам HD качество - АБСУРД. Много ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете да разреша проблема си. 

Благодаря Ви предварително ! 

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Този компютър е абсолютен ветеран и остарял като система, така че HD качесто ще ти забива.

2. Тракащи и стържещи вентилатори. Вероятно вече са за смяна,

Моя съвет е да си занесеш компютъра в сервиз и да му се направи пълна диагностика и проверка. И отсега по-добре събирай пари за нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Този компютър е абсолютен ветеран и остарял като система, така че HD качесто ще ти забива.

2. Тракащи и стържещи вентилатори. Вероятно вече са за смяна,

Моя съвет е да си занесеш компютъра в сервиз и да му се направи пълна диагностика и проверка. И отсега по-добре събирай пари за нова машина.

Мисля, че има още много хляб в него. Ще го закарам на сервиз, благодаря .. , ще му се смени някоя друга джаджа и ще се оправи. Понякога ме изумява с работата си. Благодаря Ви за бързите отговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тракаща перка може и да е на захранването! Отворете го и го продухайте, а също смажете перката с малко масло за шевни машини или WD 40! Същото направете и с охлаждането на процесора - махнете радиатора, продухайте го, смажете перката и сменете термопастата!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че има още много хляб в него. Ще го закарам на сервиз, благодаря .. , ще му се смени някоя друга джаджа и ще се оправи. Понякога ме изумява с работата си. Благодаря Ви за бързите отговори. 

За браузване, скайп и някой филм с по ниско качество става, но просто ПС-то е морално остаряло. Виж в сервиз, колко пари ще ти искат за профилактиката. Ако започне да се говори за сума от над 100 лева, просто се откажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тракаща перка може и да е на захранването! Отворете го и го продухайте, а също смажете перката с малко масло за шевни машини или WD 40! Същото направете и с охлаждането на процесора - махнете радиатора, продухайте го, смажете перката и сменете термопастата!

Поздрави!

Добре, благодаря Ви много. Ще направя това което ми казахте.

За браузване, скайп и някой филм с по ниско качество става, но просто ПС-то е морално остаряло. Виж в сервиз, колко пари ще ти искат за профилактиката. Ако започне да се говори за сума от над 100 лева, просто се откажи.

Честно казано мен ми трябва само за това. Аз нямам много време да стоя на него. Благодаря, че ми помогнахте. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.