Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден.Подариха ми DVD NEO-PDX77. С проблем,че не може да чете субтитри. Видях в един сайт,че това се оправя като се флашне DVD-то,но не знам как. На диск ли се записва файла?Файла за моето DVD е първия.http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На диск се записва и се молиш да не мигне тока или по някакъв начин прекъсне операцията :D то не че кой знае какво ще изгубиш :) ама как така нео да не чете субтитри ? да не бъркаш нещо .... името на филма и субтитрите да е едно и също .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На другото ми DVD няма проблем. А трябва ли да се запише по някакъв специален начин флаш диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил такива манипулации . Според мен записваш ром файла на диск , поставяш диска в устройството и би трябвало да тръгне флаша . Ако някой колега е правил процедурата - да ме поправи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Extract the bank30.rom file from the zip file, and then burn the extracted file to a disc in ISO9660 format, Disk-At-Once and close (finalize) the disc.It's only small, so burn no faster than say 4-8x.Loading the Firmware into the NEO pdx77 player.1. Eject the disc tray (take out any other disc that might be there)2. Put the disc (with the firmware on it) on the tray, but don't push it in3. Turn off the player for 10 seconds4. Turn the player on, it will suck the disc in (if not, press open/close to suck it in)5. It will - read the disc, erase the old firmware, write the new firmware6. Player will then put itself into standby.7. Power the player back.9. IMMEDIATELY start pressing the eject (open / close) button to get the disc out fast, before it starts erasing and writing again.10. (If your not quick enough, and it starts again, let steps 5 onwards complete again. - DO NOT UNDER ANY CIRCUMSTANCES TURN OFF THE PLAYER WHILE IT IS ERASING OR WRITING THE FIRMWARE)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвам го като обикновен файл,но DVD-to изписва,че няма нищо в диска. Смених разширението от ROM на ISO,и го записах като boot диск,но пак нищо.Този формат ISO9660 какъв е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е обикновено CD-R с данни, доколкото разбирам от описанието записваш на него само файла bank30.rom .

Диска не трябва да е мултисесиен, режим на записа DAO (Disk at Once) и след това финализиране.

Ако така си го записал и DVD-то не го харесва - може би файла bank30.rom не е за твоята версия на плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи то и самото двд е под съмнение , ще съм много изненадан този трофей ако изобщо може да види че в тавата има диск :)

Проверете плеера изобщо чете ли някакъв диск :( по възможност диска да е записван на компютър - примерно диск с МП3 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.