Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имах 30гб. сега имам 9.... Та имам c cleaner откри ми 280мб. изтрих ги, но нищо друго не намира моля ви за помощ.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имах 30гб. сега имам 9.... Та имам c cleaner откри ми 280мб. изтрих ги, но нищо друго не намира моля ви за помощ.. 

Направи едно сканиране със TreeSizeFreePortable, само на дял С.

Прикачи снимката във следващият си коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Независимо с каква Операционна система си , иди в системата за възстановяване и изтрий точките за възстановяване . След това кажи колко ти е станало свободното пространство в "C" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се трие тази точка за въстановяването ?
Публикувано изображение

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш "Моя компютър "  от горе имаш "Свойства на системата " след това от ляво отваряш "Защита на системата " , отваря ти се прозореца с конфигурацията на Системата за възстановяване , маркираш "Локален диск "С" (трябва да пише срещу него - вкл.) , отваряш "Конфигуриране " , долу вдясно имаш " Изтрий" . Погледни колко ти е натрупало там , може да е сложено на максимално положение и да прави точки много , а те заемат доста от обема на дяла .

Забрани и хибернацията , тя също отнема много място . Как става това прочети тук :

http://support.microsoft.com/kb/920730/bg

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, нищо не се промени вижте има два файла които ги няма в Ц-то и те са 7гб. как да ги изтрия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спря ли хибернацията ? Как така си изтрил точките на възстановяване и диска не е освободил нищо , това е невъзможно . Я рестартирай системата и пак пиши .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, нищо не се промени вижте има два файла които ги няма в Ц-то и те са 7гб. как да ги изтрия

Като за начало си спри хибернацията.

Това става като във старт менюто, във търсачката напишеш cmd.Кликни със десен бутон върху командният прозорец и го стартирай като администратор.

Вътре постави със копи/пасте следното:

powercfg -h off

Рестартирай.

След това ни покажи какво има във System Volume Information.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за сведение на автора на темата , който явно му е проблем да прочете какво са тези 2 " неща "  който му заемат 7 Гб от паметта . Pagefile.sys e SWAP файла чиито размер се управлява или от системата или се прави ръчно задаване . Може да се намаля или увеличава но не в безкрайни стойности .Използва се от Уиндоус в допълнение с рам-та . Размера зависи от размера на рам-та и дисковото пространство . Другото "нещо " Hiberfil.sys , е файла за хибернация която е разрешена на твоята машина . Колегата Бачо ти е дал страхотна програмка да видиш какво става и кое яде свободното място на диска ти . Пише го от ясно по-ясно . Сега ти е ясно кое какво е ( въпреки че и сам можеше за около 25 сек. да намериш и прочетеш ) . В sysetm restore ти е "изял" близо 1.2 Гб , а хибернацията още 3 Гб .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все още нямам памет.. 

Е как да стане без подробности.Спря ли хибербацията?

От TreeSizeFreePortable нищо друго не си ни дал. Разгърни всички редове, където има много  байти, и дай снимка, за да ти кажем какво да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само преинсталация те оправя, защото тия игри освен да ви превръщат в идиоти, ви пълнят и машините с всякви животинки, както е при теб.

Пейдж файла може да го преместиш на друг диск, но това няма да ти свърши работа, защото машината ти е заразена.

Не може да стартираш treesize с администраторски права, а да не ти показва почти нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Djani , така както си го подкарал с това " няма промяна " , " нямам памет " и нищо друго , мислиш ли че някой е в състояние да направи нещо повече . Ми вземи напиши след като си изтрил точките за възстановяване на системата и си спрял хибернацията (ако си го направил ) колко място имаш на диска . Не очаквай че тук някой след като му кажеш " нямам памет " , ще ти напише нещо ,ти ще го направиш и вече всичко ще ти е наред . Това е възможно ,само когато и ти участваш в този процес ,но не с по-две думи . Според теб някой знае ли какво правиш ти на този компютър , какво инсталираш междувременно и т.н ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си спирал ъпдейтите би трябвало във списъка  на вградения клинър да имаш опция за изтриване на остарелите ъпдейти

Ако я имаш -чекни я

освен нея трий само временните файлове -те обикновено автоматично са отбелязани

Компютъра ще се забави малко и ще трябва рестарт

При мене за 3 години компютър изтри 4 Гб

Click Start, click All Programs, click Accessories, click System Tools, and then click Disk Cleanup..

• [*]Select the Windows 7 system drive, and then click
OK.

Note This operation might take several seconds because the Disk Cleanup wizard searches for files on the drive that can be cleaned up. [*]If the Windows Update Cleanup option is not displayed on the Disk Cleanup tab, click Clean up system files. If the Windows Update Cleanup option is displayed on the Disk Cleanup tab, go to step 5.

Note The Windows Update Cleanup option is available only when you log on by using administrator permissions. [*]Select the Windows 7 system drive, and then click OK. [*]On the Disk Cleanup tab, select Windows Update Cleanup, and then click OK.

Note By default, the Windows Update Cleanup option is already selected. [*]When a dialog box appears, click Delete Files.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викам си ''ще преинсталирам компа, но все пак да проверя в CCleanera ко ще ми искара'' гледам и хоп 19 гб.  :D  хайде готов съм :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първия си пост си написал това "  .....Та имам c cleaner откри ми 280мб. изтрих ги, но нищо друго не намира..."  ,сега пишеш че  същата програма, на същата машина е решила проблема ??????!!!!!!!! Това лично на мен ми звучи несериозно или даже не мога да определя как . Имам усещането че не знаеш абсолютно какво се случва и какво правиш , но бързаш да обявяваш някакъв проблем . Това не е укор ,а съвет да не бързаш толкова , когато нещо се случи с крайното "реване " . От това което ти написах аз и хората преди и след мен , не направи абсолютно нищо , тогава защо търсеше съвет ??????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викам си ''ще преинсталирам компа, но все пак да проверя в CCleanera ко ще ми искара'' гледам и хоп 19 гб.  :D  хайде готов съм :)

Нищо не си оправил.

TreeSize дори free версията, с която си, ще иска стартиране с администраторски права. Не е нормално да ти показва такава информация, няма как да имаш нула заето място в програм файлс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.