Премини към съдържанието
sechh

Проблем при инсталация на WIN XP

Препоръчан отговор

Момчета при инсталацияна на Win XP sp2 получих този ерор :  http://prikachi.com/images.php?images/559/6802559s.jpg ( извинявам се за качеството с CRT монитор съм) . Мисля ,че проблема е в това ,че повредих флопито и дискетата вътре , от нея постоянно се боот "ntldr" (цитирам по памет ,дано да не греша) опитах с боот СД от статия в "tinyempire" но не се получава.  По време на "installing devices" ми излиза тази грешка . Някакви идей как да реша проблема ? Наистина ще съм ви признателене .

Редактирано от sechh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво флопи и Windows XP? Грешка при драйвери. Въобще не знаеш какво правиш. Носи ПС на сервиз или извикай някой, който се занимава да ти оправи проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за типичния отговор по български ! "всеки ти обяснява колко си бил прост !" Не мисля ,че това държания приляга на човек на твоята възраст . Не ми е нито първа инсталация , нито първо pc коети ми минава през ръцете. Явно не си срещал комп който не работи без това флопи , все пак са на над 10 години : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не Ви трябва това флопи (или поне не скоро), разкачете го (извадете му кабелите; за захранването и интерфейсния).

И започнете инсталацията наново.

И задължително сложете SP3, след инсталирането на Win XP sp2. Или направо едно читаво копие на Windows XP SP3.

Забележка: Процедурата с разкачването се прави  при изключен компютър (както и със изключено му захранване от контакта)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем може да възникне, ако системен поток от команди генерира изключение, което остане неоткрито от обработчика на грешки. Това изключение може да е причинено от някое от следните събития:

• [*]Ако този проблем се появява след първото рестартиране по време на инсталирането на Windows или след завършване на инсталацията, вероятно компютърът няма достатъчно свободно място на твърдия диск за работа под Windows XP. [*]BIOS на компютъра може да е несъвместима с Windows XP или да не е актуализирана. [*]Драйверите на видеокартата може да са несъвместими с Windows XP. [*]Може да има повреден драйвер на устройство или системна услуга. [*]Ако проблемът е свързан с файла Win32k.sys, възможно е причината да е в програма за дистанционен контрол на друг производител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията , ще опитам тази вечер всичките ви предложени решения и ще напиша резултата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момчета опитах с по-голям хард и друг win (sp3 този път) същият проблем , стига до "Installing devices" и отново синия екран... Харда и win-a съм ги тествал предварително дали работят .П.С. Реших проблема чрез уин 7 , колкото и глупаво да ви звучи ... изинявам се за заетото ви от мен време , но все още не разбирам защо проблема го има пир хп но не и при 7 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уин 7 не ме устройва - няма драйвъри , искам пак да наблегна на повредената дискета която е свързана с харда , изчетох няколко форума и явно без нея просто не засича харда ,но не съм сигурен ,че схванах всичко... Не съм се занимавал с такова старо пц и го правя от чист интерес и хоби , ако някой ми разясни как да оправя проблема ще съм му адски благодарен : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъно : gigabyte Ga-7VA v2.0процесор ; amd sempron 2200+хард : в момента е с Samsung SPO411N (PATA) (40gb) преди беше с 120gb , Ata на maxtore 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A, значи се е екста за XP, ама явно има някакъв хардуерен проблем. Освен стандартните неща като RAM, видеокарта, други платки има ли на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не има единствено нормалните (процесор , рам , видео , лан , и няколко usb-та ), Четох тази статия http://news.softpedia.com/news/Install-Windows-XP-On-SATA-Without-a-Floppy-F6-47807.shtml и тя ме убеди че съм прецакакал нещата с floppy-то , но не схванах какъв точно драйвър да тегля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не има единствено нормалните (процесор , рам , видео , лан , и няколко usb-та ), Четох тази статия http://news.softpedia.com/news/Install-Windows-XP-On-SATA-Without-a-Floppy-F6-47807.shtml и тя ме убеди че съм прецакакал нещата с floppy-то , но не схванах какъв точно драйвър да тегля.

Аз не видях по дъното да имате sata конектор, че да се притеснявате за това. Защо не забраните от биос флопито, после да изберете първи бутваш cd-rom и втори бутващ харддиска. До колкото видях, имате само ide конектори - 2 на дъното. Може ли да кажете състоянието в биос на наличните свързани устройства при стартиране? Тоест, дали вижда и хард диск и cd-rom при стартиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В статията става дума за САТА драйвери, които са необходими за инсталирането на ОС на САТА ТВ. ДИСКОВЕ. Тези драйвери са фабрично вкарани в 7-та, а при ХР липсват. Но те не ти трябват ако диска не ти е САТА. А сега прочети, провери и обясни все пак какъв е диска и ако е ПАТА, защо въобще се опитваш да вкараш САТА драйвери? Поне на мен не ми е ясно, дано на теб ти е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за типичния отговор по български ! "всеки ти обяснява колко си бил прост !" Не мисля ,че това държания приляга на човек на твоята възраст . Не ми е нито първа инсталация , нито първо pc коети ми минава през ръцете. Явно не си срещал комп който не работи без това флопи , все пак са на над 10 години : )

Никой не казва, че си прост и ако не ти е първата инсталация въобще няма да питаш за подобни проблеми. Отговора въобще не е по-български. Когато не може да направиш нещо се чете или се носи на съответния специалист. Това е мой съвет и ти го давам, за да не "доомажеш" още по-зле нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и от 2-та типа опитах с ПАТА -но се получи същото .  Фактически ми трябват драйвъри независимо за кой от 2-та типа , целта е да се получи . Според мен с Пата трябва да е същото но с различни драйвъри разбира се .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ползваш флопито, защо не влезеш в BIOS и да го забраниш(disable)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

флопито е изключено , моля ако някой е срещал от този тип който се нуждаят от тази дискета да ми пише .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момчета опитах с по-голям хард и друг win (sp3 този път) същият проблем , стига до "Installing devices" и отново синия екран... Харда и win-a съм ги тествал предварително дали работят .П.С. Реших проблема чрез уин 7 , колкото и глупаво да ви звучи ... изинявам се за заетото ви от мен време , но все още не разбирам защо проблема го има пир хп но не и при 7 .

При компютър с райд масив за да тръгне инсталацията ти трябват въпросните драйвери от дискетата която е дошла с дъното. Неприятната новина е,че тези драйвери са уникални за всяко дъно. Ако дискетата не е повредена си направи диск с nLite и интегрирай драйверите. Ако е повредена имаш два варианта:

1. Търсиш някой който може да ги извлече от дъното ти - само съм чувал за тази операция. Не е потвърдена.

2. Търсиш диск с интегрирани SATA/RAID драйвери и се надяваш да отлепи машината. 

Съжалявам но при неработеща в смисъл повредена дискета подобна ситуация си е  "жив ужас" 

Никой не казва, че си прост и ако не ти е първата инсталация въобще няма да питаш за подобни проблеми. Отговора въобще не е по-български. Когато не може да направиш нещо се чете или се носи на съответния специалист. Това е мой съвет и ти го давам, за да не "доомажеш" още по-зле нещата.

И специалистът като тебе ако не е чувал за подобна врътка с дискета,кво става ? Трябват му файловете от дискетата и ако не е повредена ще се справи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ! Радвам се ,че най-накрая някой разбра за какво точно говоря. Изчетох няколко форума по темата и това ми се стори най-удачно http://www.wikihow.com/Slipstream-Your-SATA-Drivers-Into-a-Windows-XP-Installation-CD-Using-nLite  дори и да пише за друг чипсет - не съм сигурен дали ще помогне , но ще опитам . Дискетата е повредена за жалост ;x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При компютър с райд масив за да тръгне инсталацията ти трябват въпросните драйвери от дискетата която е дошла с дъното. Неприятната новина е,че тези драйвери са уникални за всяко дъно. Ако дискетата не е повредена си направи диск с nLite и интегрирай драйверите. Ако е повредена имаш два варианта:

1. Търсиш някой който може да ги извлече от дъното ти - само съм чувал за тази операция. Не е потвърдена.

2. Търсиш диск с интегрирани SATA/RAID драйвери и се надяваш да отлепи машината. 

Съжалявам но при неработеща в смисъл повредена дискета подобна ситуация си е  "жив ужас" 

И специалистът като тебе ако не е чувал за подобна врътка с дискета,кво става ? Трябват му файловете от дискетата и ако не е повредена ще се справи.

Няма да стане с тази врътка с дискетата защото е пробвана многократно и не става. Ако не му намира драйверите за хард диска, защото е сата единствения начин е да се вградят с програмата Nlite. И никъде не съм казвал, че съм специалист. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ами някой ще може ли да ми помогне да намеря точния драйвър ? Дъното е gigabyte ga-7va v2.0 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане с тази врътка с дискетата защото е пробвана многократно и не става. Ако не му намира драйверите за хард диска, защото е сата единствения начин е да се вградят с програмата Nlite. И никъде не съм казвал, че съм специалист. 

Ами аз какво казах бре господине? Поне чети това което цитираш! И програмата е nLite не Nlite   :D 

http://reviews.kaldata.com/nlite-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BC-windows-revu94.html

Ако дискетата не е повредена си направи диск с nLite и интегрирай драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ами някой ще може ли да ми помогне да намеря точния драйвър ? Дъното е gigabyte ga-7va v2.0 .

Драйвера го търсете от официалният сайт.

Но има само два драйвера, И единия и за чипсет-а.

И не знам, като няма SATA това дъно, защо Ви е нужно да вграждате драйвера...

С една дума няма какво да вграждате, защото нямате SATA

Изглежда вашият проблем е друг..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.