Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Според вас след дек. тази година, когато се смята че ДДР 4 ще излезе на пазара ще паднат ли цените на някои от сегашните компоненти?Или поне ДДР4 да измести ДДР3 от пазара за около половин година. Питам защото смятам да си обновя компютъра (дъно,процесор и рам) и искам да попадна на на-изгодната оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Декември тази година няма да излезне DDR4. Има редица фактори, които са свързани с това и заради които това няма да се случи сега, би била неизползвама поради липсата на дъна, процесори, чипсети и т.н., които поддържат този стандарт. Още по-малко пък DDR4 ще измести DDR3 за половин година. Това е дълъг процес, за който са необходими поне няколко години докато се изравни дела на новия и стария стандарт и започне DDR4 да е по-масовата памет.

Няма смисъл да чакаш, ако си решил да сменяш компютъра.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има смисъл. Ако настоящата ви конфигурация е добра и задоволява нуждите ви (дори с някакви минамални компромиси), може съвсем спокойно да изчакате някой друг месец. Не знам обаче дали някой може да каже, кога цената на DDR4 ще е нормална...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да си купите най новата памет  в началото на появата и  по магазините и да е изгодна покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой не си е прочел домашното :). Това, че една фирма е обявила, че е готова да произвежда ДДР4 памет, да не би да означава, че след месец или дори година ще карат тирове с пръчки(sticks) на Илиянци. Началото на 2015 година ще започне да навлиза при любителските компютри. Единствената възможно изненада ще е, ако АМД решат да пуснат Excavator през 2014г., та евентуално с него. Ма надали. Дори и да стане ще е не по рано от следващата късна есен.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ебати фантазиите, DDR4 излиза от 4-5 години, а цените на старите не падат, погледни колко струват, по-скъпи са от новите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.