Премини към съдържанието
Denny"

Вашите мнения за този таблет ?

Препоръчан отговор

Привет на всички съфорумници!Искам да споделя с вас, че съм си харесал един таблет, но не знам много за таблетите. Искам да видя и вашите мнения и коментари ?

http://www.emag.bg/tablet-allview-ax3-party-c-procesor-cortex-a9-dual-core-1-0ghz-7-512mb-ddr-4gb-wi-fi-3g-android-4-0-cheren-ax3-party-bf13/pd/DGVLJBBBM/

Седем инчов дисплей как е според вас ? Удобен ли е за сърфиране в интернет, гледане на филм и за четене на документи? Притеснява ме резолюцията - 800 х 480. Също така има и функция - телефонен разговор,  става ли за провеждане на телефонни разговори със сим карта за телефони ? Има GPS, но без интернет ще мога ли да го ползвам ? Който има достатъчно опит с таблетите нека да сподели или мнения за тази марка и процесор.

Благодаря предварително на отзовалите се по тази тема!

Редактирано от Denny" (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова малко пари освен от орязани характеристики, този модел според мен ще страда и от ниско качество на изработка.Мен лично ме съмнява да има телефонен модул, въпреки че е възможно.512 MiB памет са ужасно малко за Android 4. 800 * 480 повече подхождат на 3, максимум 4-инчов дисплей - в седем инча тази резолюция ще е като да погледнеш стар CRT телевизор от близо. На GPS-ът ще му трябват може би 5-10 минути, за да хване сигнал без връзка към Интернет.Според мен за този тип техника с особена сила важи твърдението "евтиното излиза скъпо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко рам му е нужен на Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ? Ще може ли да публикувате някоя снимка от такава резолюция 800x480.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова малко пари освен от орязани характеристики, този модел според мен ще страда и от ниско качество на изработка.Мен лично ме съмнява да има телефонен модул, въпреки че е възможно.512 MiB памет са ужасно малко за Android 4. 800 * 480 повече подхождат на 3, максимум 4-инчов дисплей - в седем инча тази резолюция ще е като да погледнеш стар CRT телевизор от близо. На GPS-ът ще му трябват може би 5-10 минути, за да хване сигнал без връзка към Интернет.Според мен за този тип техника с особена сила важи твърдението "евтиното излиза скъпо".

или може би от евтиното не излиза нищо ... няма абсолютно никакъв смисъл да се взема такъв таблет защото ще ви създава само нерви ... ужасна резолюция ... наистина малка памет ... някак си хората продължават да се подвеждат и се хващат за ниските цени на тези нискокачественни и донякъде безсмисленни машинки ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резолюцията е малко, стар "Андроид", единствения плюс, че има 3G, но не се знае дали работи.Въоще не ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го поръчах в черния петък и следващата седмица е доставката. :(  Какви други положителни страни има ? Следващата седмица ще споделя с вас какъв е избора - добър или лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го поръчах в черния петък и следващата седмица е доставката. :(  Какви други положителни страни има ? Следващата седмица ще споделя с вас какъв е избора - добър или лош.

ОК! Ще чакаме да си кажеш мнението. Наближава Коледа, и аз търся подобно за подарък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Получих таблета преди три дена. Искам да кажа, че съм направил добър избор с този таблет. Ползвам го като телефон и основно за сърфиране в интернет и мога да кажа, че е много комфортен. Имах притеснения относно за резолюцията, но е добра. Таблета не забива и работи гладко. За сега това са ми впечатленията от него. Който желае мога да му пратя и снимки. Това е от мен и благодаря на всички колеги, които се отзоваха по темата. :D 

Приятни празници на всички от сега. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Получих таблета преди три дена. Искам да кажа, че съм направил добър избор с този таблет. Ползвам го като телефон и основно за сърфиране в интернет и мога да кажа, че е много комфортен. Имах притеснения относно за резолюцията, но е добра. Таблета не забива и работи гладко. За сега това са ми впечатленията от него. Който желае мога да му пратя и снимки. Това е от мен и благодаря на всички колеги, които се отзоваха по темата. :D

Приятни празници на всички от сега. 

Дано да нямаш проблеми, и за вбъдеще. Радвай му се :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На GPS-ът ще му трябват може би 5-10 минути, за да хване сигнал без връзка към Интернет.

Извинявай за спама ама ми стана интересно ! Какво общо има GPS модула и работата му по позициониране с интернет връзката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за спама ама ми стана интересно ! Какво общо има GPS модула и работата му по позициониране с интернет връзката ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_Positioning_Systemhttp://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май говорим за A-GPS или бъркам ? Аз лично не виждам проблем за таблет с GPS модул като например моя iPad2 3G да ме позиционира на момента в офлайн карта без връзка към интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички телефони, таблети с GPS модул нямат проблем с офлайн карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички телефони, таблети с GPS модул нямат проблем с офлайн карти.

На мен ли ми го казваш ? Че аз да не казвам обратното. Просто дадох пример с моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова малко пари освен от орязани характеристики, този модел според мен ще страда и от ниско качество на изработка.

Вече почти всички си взимат подобни таблети, барал съм няколко от тях и не са никак лоши, макар и да са евтини.

Мен лично ме съмнява да има телефонен модул, въпреки че е възможно.

Телефонен модул ???

512 MiB памет са ужасно малко за Android 4.

:D  :D  :D

800 * 480 повече подхождат на 3, максимум 4-инчов дисплей - в седем инча тази резолюция ще е като да погледнеш стар CRT телевизор от близо.

и на 7 инча не е чак толкова зле. Свиква се. И по-ниската резолюция също така означава, че по-бързо ще му рисува GPU-то.

На GPS-ът ще му трябват може би 5-10 минути, за да хване сигнал без връзка към Интернет.

GPS сигнал ? 

Да хване сигнал ? :no-no: 

Според мен за този тип техника с особена сила важи твърдението "евтиното излиза скъпо".

Не е вярно.  За парите си са чудесни и знаеш, че каквото и да се окаже - си хвърлил стотинки за него...

Този таблет, който го е избрал автора е доста добър и има не само "телефонен модул" :lol6: ами и 3G/HSDPA модул. А вграждането на един такъв модул струва около 100 лева.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече почти всички си взимат подобни таблети, барал съм няколко от тях и не са никак лоши, макар и да са евтини.

Телефонен модул ???

:D  :D  :D

и на 7 инча не е чак толкова зле. Свиква се. И по-ниската резолюция също така означава, че по-бързо ще му рисува GPU-то.

GPS сигнал ? 

Да хване сигнал ? :no-no: 

Не е вярно.  За парите си са чудесни и знаеш, че каквото и да се окаже - си хвърлил стотинки за него...

Този таблет, който го е избрал автора е доста добър и има не само "телефонен модул" :lol6: ами и 3G/HSDPA модул. А вграждането на един такъв модул струва около 100 лева.

512 MB са достатъчни за по непретенциозни игри примерно ... много от новите игри няма да вървят както трябва ... дисплея е позорен но за толкова пари ... толкова ... за GPS сигнала ... имам едно такова Sony ... което за да намери местоположението ми без интернет връзка трябва да се разходя около блока примерно известно време ... мисля че колегата имаше това в предвид ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

512 MB са достатъчни за по непретенциозни игри примерно ... много от новите игри няма да вървят както трябва ... дисплея е позорен но за толкова пари ... толкова ... за GPS сигнала ... имам едно такова Sony ... което за да намери местоположението ми без интернет връзка трябва да се разходя около блока примерно известно време ... мисля че колегата имаше това в предвид ... 

Аз изказах наблюдения - на мен лично даже и 1 GiB не ми е достатъчен за мултитаскинг - не мога да отворя браузър с 3-4 таба, после да отворя друго приложение, и като се върна към браузъра, той да не се отвори наново.

Android ще върви и с 512 MiB, но производителността няма да е впечатляваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мога да се похваля таблета е страхотен моя е Allview x2 с Андроид 4.04 1Гхз 512 рам 600мб памет 4гб ром  памет, има си всичко!

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.