Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
andreas500

Проблем при инсталиране на която и да е Windows...

Препоръчан отговор

Пускам темата наново, тъй като старата нещо е невидима за останалите хора :(

Здравейте. Един познат си е взел един старичък Acer Power M6 настолен. Естествено той нямаше рам, видео и хард за това той му взе:2 ГБ DDR-400 (чисто нова)80 GB  хард (чисто нов)Видео Ati X1300 (втора ръка, в перфектно състояние)Както и възможно най-добрия процесор който подържа: AMD Athlon 64 X2 4200+ (пак втора ръка и в перфектно състояние)Вчера стартирам "съживената" машина и - всичко ОК. Пускаме му да инсталира Windows 7 Ultimate x86, защото е с 2 ГБ, но той каза, че и 4 ще слага. Та така: Зарежда всичко... блаблабла... и стигаме до настройването на партишъните. Отдолу има триъгълниче:

This computer's hardware may not support booting to this disk, само, че на български.

Мъчихме се 2 часа из настройки на  БИОС и накрая - Reset Default Settings + настроихме CD-ROM най отгоре, отдолу Hard Disk, както си е правилото за инсталиране на Windows. Този път не даде грешката и продължихме инсталацията... След първото рестартиране дори без да ме попита (както си е правилно де) Press any Key to boot from CD.... веднага започна отначало да зарежда диска с Windows. Рестартирахме и видяхме в БИОС, че всичко си е наред.. Все пак направихме HARD DISK на първо място а другите 2 - Disabled. Рестартираме и ... ПАК ОТ CD?!?!. Ядосах се. Върнах си както беше отгоре CD-ROM отдолу Hard Disk а на третото - Disabled, защото не ни трябва. Този път обаче от F12 буут менюто принудително избрахме Hard Disk. И.... Пак CD?!?!Толкова се вбесих, че изкарах диска и го троснах в стената (спокойно, нищо му няма :D) Тоест сега да видим от какво ще зарежда, ако не от Hard Disk... Рестартираме... И... Зарежда от PXE?! Сериозно?!?! Тъй като PXE не може да се махне ме наведе на мисълта, че HDD-то е отишло. Имахме на разположение още 2 HDD-та. Сложихме 1 от 2--те - От време на време пак дава This computer's hardware may not support booting to this disk, но ако все пак продължи става гореспоменатия проблем - Компютъра просто не си ще HDD-то. Намира всякакви начини да Boot-не, ама не и от HDD! Пробвахме и с последния HDD - същата мизерия... Накрая разбрахме, че човекът имал още 2 ОС на дискове - Windows Vista и Windows XP. Пробвахме и 2-те - Винаги след рестарта (след копиране на файлове) просто не иска да зареди от HDD. Както казах настройките са 1. CD-ROM 2. Hard Drive 3. Disabled :)Моля помагайте! Що за компютър не си иска HDD-то? :D

Едит: И не - HDD-тата не са отишли, тъй като в крайна сметка нали могат да се копират на тях файлове...

Едит2: Същото се отнася и за дисковете - На други PC-та се инсталират без проблем...

Наистина ще съм благодарен ако някой ми помогне! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не - HDD-тата не са отишли, тъй като в крайна сметка нали могат да се копират на тях файлове...

И какво от това? Ако са пълни с лоши сектори, без проблем ще позволят копиране на файловете, но като изключиш и пак включиш диска няма да намериш нищо. Предполагам това се получава и при теб.

Слагаш дисковете на компютъра, записваш Хиренс на Live CD, и тестваш с Victoria. Ръководство има във форума тук.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

This computer's hardware may not support booting to this disk, само, че на български.

Мъчихме се 2 часа из настройки на  БИОС и накрая - Reset Default Settings + настроихме CD-ROM най отгоре, отдолу Hard Disk, 

Нормално е хард диск,на който има инсталирана система от един компютър,да не зарежда когато се постави на друг модел компютър.Хардуеъра е друг,драйвърите са други,затова отказва.Това не означава,че не може да се инсталира в него.Добре си направил настройката в биос( Reset Default Settings + настроихме CD-ROM най отгоре, отдолу Hard Disk) Остава само,когато започне новата инсталация на уиндоус,да изтриеш всички дялове,да създадеш нов около 50гб.(за диск С )Форматираш го и инсталираш в него.Остатъка,автоматично после ще стане Д...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен подобен проблем излезе: This computer's hardware may not support booting to this disk, на един стар компютър.

Исках да му сложа 7-ца но се оказа , че не може да бутва от DVD диск (въпреки че имаше съвместимо устройство)

Проблема беше във старoто дъно (съотв. BIOS)

Ако инсталирате Windows XP, изключете AHCI. разбира се ако имате такава опция в BIOS.

Опитайте и с друга записвачка.( за всеки случай)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.